Koji Wi-Fi router?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by SpookyMoO, May 8, 2009.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma sa sto.manje uredjaja. Kontam jedan u dnevnoj i to je to. Xiaomi fina cjena. Vidio sam i d link ona uticnica fol 60 marki

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  2. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Zeznula nas je corona i crna/siva lista od aliexpresa.

    Da nije dostava paprena xiaomi se može za 10 tak dolara naruciti da ima free shiping naravno.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  3. josip122

    josip122 Novi član

    Da li mi netko moze preporuciti neki bas dobro dobro jak Wi-Fi Router. Nista ovo sto daju internet oprateri ili obicni od par stotina kuna!
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Samo mesh, ništa drugo ne može pokriti ni blizu

    Sent from my Huawei P30
     
  5. josip122

    josip122 Novi član

    Treba za mobitel :)
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Može powerline adapteri, čak i bolje :)

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Da ima jak wifi signal sa jednom mrežom, teško.

    Sent from my Huawei P30
     
  8. josip122

    josip122 Novi član

    Moze neke prijedloge, imam jedan router, ali mi ne pokriva sve, odnosno u dijelovima je slab signal, stavio bih jos jedan, ali neki bolji!
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    ovo ce ti rjesit problem, stavis ga na pola distance izmedju tvog rutera i dijela kuce gdje je slab wifi. On uhvati sa routera wifi i nanovo ga "baca".

    https://www.ue.ba/product.php?item=18202
     
    josip122 likes this.
  10. josip122

    josip122 Novi član

  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Neće rjesiti problem, ne može jedan router probiti signalom par betonskih zidova.

    Imaš dva rješenja: WiFi extender (može i mesh) ili Powerline adapteri.

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
    josip122 likes this.
  12. Esh

    Esh HWB

  13. iPlay

    iPlay Komšija

    Da ne otvaram novu temu pitaću ovdje.

    Naime, PC mi je sa Routerom spojen preko Powerline AV200 Nano adapterom. Maksimalna brzina koju dobijem je nekih 35-45 Mbps.
    Probao sam i sa Tp-Link Wireless N Adapterom koji sam imao od prije. Brzina je nekih 35-40 Mbps.

    Kontam uzeti ovaj TP-Link Archer T2U Plus Dual band adapter sa antenom. Na OLXu ima za 40 KM. Na Amazonu vidim da ima dobru ocijenu. Na mjestu u kući, gdje mi je PC sam uradio Speed test sa telefonom, i brzina je nekih 90 Mbps. Ima li neki bolji u ovom cjenovnom rangu od 40-50 KM da bi preporučili? PCI adapter otpada jer grafička zauzima preko 2,5 slota.
     
  14. iPlay

    iPlay Komšija

    Kupio sam ovaj TP Link USB Adapter T2U Plus, odličan je.

    Drugi pitanje, kako da share Plex na ostale uređaje koji su spojeni žicom preko routera? Ista je dakle mreža u kući, sve preko jednog routera ide?
    Moj PC je sada na WiFi.
     
  15. Reznor

    Reznor Overclocker

    Potreban mi je savjet za Wi-Fi extender/mesh, posto prvi put imam potrebu za time.
    Imam kucu na dva sprata i MojaTV modem/router mi je na donjem spratu (u dnevnom boravku).
    Obicno boravim na spratu u sobi, jer mi je tu racunarski sto i internet mi je prilicno slab, ima signala vise od 50%, medjutim, na sastancima cesto se slika gubi, bude mutna, brzina mi bude 10-15 Mbps (cesto pod duzim opterecenjem signal dodatno oslabi).
    Da li ovi extenderi mogu bezicno "dobaciti" signal ili ide kabl u njega?
    Recimo mogao bih kabl provuci do hodnika na donjem spratu i tu imam uticnicu, dok bi mi bas trebao jako dug kabl do gornjeg sprata.
    I da li je bolje onda rjesenje uzeti mesh ili bi bio dovoljan jedan extender? Ili mozda cak obicni router (ili vise njih) mogu uraditi slican posao?
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

  17. Reznor

    Reznor Overclocker

    Extra, svidja mi se ovaj router, hvala puno :)
    Samo moze li se ovaj mesh extender povezati bezicno ili ide kabl u njega obavezno?
    Router moze biti u prizemlju, a extender na spratu recimo.
    Malo mi je problem razvesti kablove po kuci :D
     
    Vedo likes this.
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Bezžicno se on veze na router.

    Na tplink sajtu možeš za svaki njihov extender provjerit dal' podržava mesh.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Reznor likes this.
  19. anel007

    anel007 Komšija

    Za bilo sta na sprat ja svakom preporucujem mesh, vec nekoliko godina to koristim kuci.

    Trenutno sam na ovom: https://www.tp-link.com/us/deco-mesh-wifi/product-family/deco-m5 koji radi savršeno. Glavni ruter mi je na prizemlju u jednom uglu kuce a vecinu vremena provodim na spratu u suprodnlm uglu i sa internetom nikakvih peoblema nema. Jos kad se fino rasporedi onda i dvoriste bude pokriveno finim signalom.

    Sent from my Mi 10T using Tapatalk
     
    Reznor likes this.
  20. stripiii

    stripiii Aktivista

    Da ne otvaram novu temu pitaću ovdje.

    Neka preporuka za 4G router...