Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    dosao mi paketic koji je narucen u sedmom mjesecu hahah :D
     
    bhd likes this.
  2. dams82

    dams82 Komšija

    Ja 14. Augusta nešto naručio, jutros mi došlo...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    zippoo likes this.
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    To je bilo na istom mjestu zaglavilo i sada dosla tura sa paketima

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
    nenji_avero and dams82 like this.
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Dodje i meni jedan paket. Ne znam da li je iz 7 mjeseca ili od proslog sto je prodavac ponovo poslao.
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    i meni dosla maska narucena u 7 mjesecu... jedna... dvije narucene isti dan od istog prodavaca :D
     
  6. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ja sam imao situaciju da sam zaboravio prekinuti trial, pa mi je automatski naplatio za iduci mjesec a ja tek skontao nakon 2-3 dana. Onda sam otisao da odjavim i refundiran mi je novac jer nisam koristio nikakve prime benefite tih nekoliko dana.
    Ako te bas strah onda unesi podsjetnik u kalendar i stavi notifikaciju pa da tacno znas kad trebas prekinuti :D
     
    DSA likes this.
  7. syd

    syd Aktivista

    Radi Prime do isteka perioda. Ja sam dvaput uzimao, jednom trial, drugi put 1 sedmicu za $2(Prime week ), oba puta prekinuo odmah, da ne bi slučajno se automatski obnovilo. Oba puta sam imao Prime (i kupovao) do kraja perioda.
     
    DSA likes this.
  8. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Koristi li neko od vas amazon echo dot?

    Isplati li se kupiti pa sve "smart" povezati?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  9. AdoSA

    AdoSA Komšija

  10. Hellas

    Hellas Aktivista

    Narucih neku mehanicku tastaturu iz Kine, a kontam sad naruciti nesto iz USA da isprobam ovaj Pesoto, ako mi se potrefe razlicite posiljke iz razlictih drzava na carini, hocel racunati to da je preko 300 KM pa cariniti ili ce proci bez carine?
     
  11. bhd

    bhd Veteran foruma

  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    nenji_avero likes this.
  13. Hellas

    Hellas Aktivista

  14. bhd

    bhd Veteran foruma

    I ja sam to primjetio, bas bezveze. kontao hyper x pro, imal ko?

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  15. Hellas

    Hellas Aktivista

    Ako mislis na https://www.amazon.com/HyperX-Alloy-FPS-Pro-Ultra-Compact/dp/B074F5L8GQ

    Koristio sam par dana sa Cherry MX Red switchveima. Ok je tastatura. Ima pozadinsko crvene osvjetljenje i od aluminijuma je ili neke legure. Meni licno ruzan font i cini mi se da keycapsi nisu nista posebno.
     
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

  17. NAILS

    NAILS Moderator

    bhd and aNaToMiC ! like this.
  18. Hellas

    Hellas Aktivista

    Ta tastatura je losa za te pare. Switchevi nist posebno, keycaps ne mozes proomjeniti jer su neki Logitechovi, tasteri od losije plastike. Osrednja tastatura za dosta para.

    Sta konkretno trazis od tastature? Jel igranje, tipkanje, izgled, imas li preferencije pri kucanju?
     
  19. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Volio bi da probam tu neku skupu tastaturu da usporedim sa ovom svojom Demon King sa kineskim smeđim switchevima.
    Baš me interesuje vrijedi li tolike razlike u novcu (mene izašla 80ak KM ako se dobro skećam) ...

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Zavisi sta preferiras. Neki su switchevi na granici sa membranskim tastaturama. Neki su tvrdji i zahtjevaju vise sile u odnosu na druge. Neki imaju duzu neku kraci distancu itd. Isto tako zavisi kakvo je kućište. Da li je aluminijsko koje zvoni ili ne. Da li se switchevi mogu mijenjati. Sve to ulazi u cijenu. Ne samo osjecaj tipkanja.

    Ljudi ne znaju da 90% glasnoce dolazi od kapica. Kod mene je KB-R89 EAGLE sa Outemu Blue switchevima kojima je jedina mana jer su glasni. Kopija Cherry MX Blue switcheva. Ali kada skinem kapice, uopste se ne cuju. Nestane 95% buke. Tako da recimo o-ring gumice smanje buku najmanje 50%. Mozes jos popuniti kapice ljepilom i svesti buku na nivo membranske. Meni su ovi Outemu Blue savrseno sjeli. Volim sto su "clicky" dok su jaaako mekani. Slomim prste kad se vratim na membransku.

    Jedino me nervira sto vecina mehaničkih ima hipstersko kućište. Sto manje tipki i opcija, to je fol bolja. Ne samo da izbacuju naslonjac za ruke ili numericki dio, vec izbacuju i funkcionalne tipke pa i brojeve iznad slova. Pa moras raditi milion kombinacija sa FN tipkom.

    [​IMG]

    Zato su kineske bolje sto se izbora tice. Moja ne samo da ima dodatni naslonjac za ruku koji zasarafis po potrebi, vec i nosac za telefon, lol.

    Kako god bilo, kineska jeftina mehanička je bolja od bilo koje membranske. O onim "niskog" profila da i ne pricam.