Pomoc sluse

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by VR6, Nov 19, 2020.

  1. VR6

    VR6 Komšija

    Treba mi pomoc oko odabira slusalica, cijenovni rang 115-150KM

    gledam:
    Redragon Zero2 H510 115KM
    HyperX Cloud 2 (polovne sa garancijom) 120KM
    HyperX Cloud Alpha 150KM

    slusalice su za gaming i za slusanje muzike ponekad, gledam da imaju opciju skidanja mikrofona da ne izgledam ko ninja sa mikrofonom vani kad izadjem.
    prednost imaju slusalice sa opcijom da se kabal iskopca da nije fixan, da se moze zamjeniti ako dotraje vremenom a i da mogu utaknuti bluetooth uredjaj pa da sluze kao wireless.

    eh sad nemam iskustva sa Redragonom ali neki reviewi kazu da su dobre slusalice, hyperx je kingston recimo kvalitetniji brand

    ako ima neka vasa preporuka ili koje odabrati od ovih?

    i ne znam da li je velika razlika izmedju slusa koje imaju zvucnu i koje nemaju?
    predpostavljam da je bolje sa zvucnom koja dodje uz sluse.

    posto imam od ploce zvucnu samo integrisanu nije nista specialno.
     
    Last edited: Nov 19, 2020
  2. Elubrylla

    Elubrylla Novi član

    Imao cloud Alpha, nisam bio zadoljan sa udobnoscu, sto se tice zvuka extra. Prijatelji mi imaju cloud 2 i vele da je taj 7.1 glupost i drze vazda ugaseno pa sad nisam probao da mogu reci iz prve ruke.
    Razlika izmedju cloud 2 i alphe jeste da su c2 udobnije a alpha ima bolji zvuk. Primjetio sam u igrama da bolje cujem stepove od njih sa c2.
    Inace do nekih 150-160KM kazu da je najbolji izbor Cooler Master MH751, hvale ih vise od hyperxa. I ja ih sebi planiram kupiti.
     
    VR6 likes this.
  3. VR6

    VR6 Komšija

    hvala za pomoc, manje su sarene od ovih gore sto sam naveo sto mi vise odgovara jer sam klasicar :D
    plus ima mh752 verzija sa usb zvucnom (ako je prednost) za nesto malo vise love ili isto ako naleti sad za praznike
    i vidim dosta ih hvale po netu


    zvucna na ploci mi je :
    Realtek® ALC892 8-Channel High Definition Audio CODEC

    nemam pojma oko zvucnih ako mi neko moze reci da li je ok
    ili da ganjam usb zvucnu uz sluse?
     
  4. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Sto se tice MH751 (mislim da je bolja opcija od MH752, ne znam koliko je dobar 7.1 na njima), probao sam ih i mogu reci da su odlicne. I zvuk i udobnost a mikrofon isto nije los. Alternativno, jedna ofirna reklama :D, prodajem AKG K361 (koristim i sam iste), za muziku fenomenalne ali i za igre su dobre, a udobnost vrhunska (pravo su lagane). Kupio sam dodatno lavalier mic za 20KM, koji sam zakacio za kabal od slusalica i koji je kvalitetniji od bilo kojeg mikrofona koji dodje uz neke sluse.
     
  5. VR6

    VR6 Komšija

    vidim da svi kazu da su te 7.1 zvucne bezze, ne znam da li je stvar navike kao sto sam negdje procitao ili stvarno nije to to
    iskreno ne znam kakva mi je zvucna napisao sam gore model, ako nema potrebe ganjao bi slusalice bez dodatne zvucne
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja imam razer tiamat 7.1 ne znam kad sam ih zadnji put stavio...

    Sent from my Huawei P30
     
  7. Elubrylla

    Elubrylla Novi član

    Eto kucaj na youtube mh751, ima dosta recenzija sa nasih prostora i svi se slazu da su best buy. Imas sad i ove nove razerove, isto vele da su odlicne pa baci oko. Razer Blackshark v2
     
  8. VR6

    VR6 Komšija

    gledao sam bas yt i ostale reviewove po netu, hvale ih za komfort i mikrofon da je odlican, zvuk je dobar za sve, nisu full gamerske, niski tonovi nisu jaki ili sta vec, ne razumijem se bas.
    pogledam i te razer mada sam vec 'zapikao' mm751 ili mh752 ako budu za istu cijenu

    neke vase jos preporuke ?
    ili potvrde o kvalitetu zvuka / udobnosti o gore navedenim slusalicama?
     
    Last edited: Nov 19, 2020
  9. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ne znam kakav je Logi sa ponudom, ja imam haman 9 godina G35 i dan danas rade cakum pakum, kvalitet izrade vrhunski, osim spuzvica koje su po 2 dolara, koje sam doduse za sve ove godine mijenjao ukupno, jednom.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  10. VR6

    VR6 Komšija

    g35 imaju integrisan mic. ne moze se skidati , gledao bi da se mic moze skidati i kabal po mogucnosti signalni
     
  11. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ma sa MH751 neces pogrijesiti, za te pare mislim da bolje ne mozes naci.
     
  12. VR6

    VR6 Komšija

    oki, ima li neki online sajt iz 'vana' ili da ganjam na piku?
    posto vidim da znaju bit na akcijama cak 25eura
     
  13. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Nisam mislio na g35 tacno nego ako postoje neke Logi koji zadovoljavaju tvoje zahtjeve a i ulaze u cjenovni rang.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ako budu gdje 25 ojra ,kupi dvoje pa jedne meni a dobiti ces na kafu za uslugu i trud :D :D
     
  15. VR6

    VR6 Komšija



    drugi komentar covjek pise :D :D uzeo bi i 3 pa prodao dvoje :D



    ugl. ako sam se dobro skontao, Alpha ima vrlo dobar zvuk sa malo jacim nizim tonovima za gaming, a mh751 ima odlican zvuk ujednacen u svim tonovima.

    ako moja zvucna ne bude najbolja, koliko moze biti neka da ubacim u pc a da nije svemirski skupa?
    nesto tipa 10-20KM? :D
     
  16. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Neces za te pare dobiti nista bolje od one na maticnoj
     
  17. VR6

    VR6 Komšija

    da li da idem onda na mh752? ili ipak mh751 pa kada budem u mogucnosti uzeti neku zvucnu?
     
  18. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Koja maticna? Nije valjda neka bas stara? Ne bih rekao da ces imati problema sa integrisanom zvucnom. Ali da bi dobio neko poboljsanje vjerovatno moras potrositi 100+ na zvucnu. Sto se tice MH752, ne mogu reci iz licnog iskustva jer nisam koristio, nek neko drugi kaze koliko je ustvari koristan 7.1 na njima i da li se isplati njih uzimati. Po onome sto sam citao, ne isplati.
     
  19. VR6

    VR6 Komšija

    Asus Sabertooth P67 B3 Revision je ploca.

    I ja sam citao, neki kazu da im ne odgovara taj 7.1, a neki da se treba privici, kada se priviknes da je super.
     
  20. VR6

    VR6 Komšija

    Nigdje nema mh751 na stanju niti se mogu nabaviti, a kada nabave bit ce cijena 200KM ko da gledam, jer su vec digli cijenu mh752 na 210KM