AMD Navi / Big Navi

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Neso, May 21, 2019.

  1. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    @NAILS pa ti sam kazes da je DLSS downscaling sto je u prevodu na obicni jezik znaci 4K rezoluciju kartica obradjuje kao 1440 p pa je onda prikazuje kao 4K. To je za mene jedna vrsta cheatinga jer se gube detalji u prikazivanju i onda se ta kartica prikazuje trzitu kao 4k ready sto u stvarnosti nije. Druga stvar ni jedna od ovih kartica ne moze izbacit pristojan FPS u 4K. Pod prostojan FPS mislim minimum 144 i vise, zbog toga ne vrijedi.
    Sto se tice treceg proizvodjaca ja jos ne bih otpisao Intel.
     
    Zer0 likes this.
  2. Triforce

    Triforce Aktivista

    Ma sve što nije native rezolucija je sranje neviđeno
    I da, vidimo se za ~5 godina kada možda budemo imali full blown RT na svim igricama uz pristojan FPS. Sad za sad se svodi na minimalna poboljšanja uz 1/2 ili 1/3 FPS-a.
     
    WhiteNinja likes this.
  3. Decerto

    Decerto Komšija

    Daleko da je 4K standard...mozda kada se radi benchmark neke igre ali koliko ljudi actually igra na 4k rezoluciji ? Evo steam survey iz oktobra ove godine :

    [​IMG]
     
    iPlay likes this.
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    WhiteNinja
    Druze pogledaj testove i sta je zapravo DLSS, 19:50:



    Ne mozes ga koristiti na svakoj igri. Jako mali broj igara podrzava DLSS jer Nvidia treba da odradi prirpemu na svojim "super računarima" za specificnu igru. Sada su malo uznapredovali tako da im u buduce nece trebati priprema kao 1 i 2 verzijom. Znaci testovi i poredjenja su bez DLSS, u suprotnom, gledaj koliku razliku pravi:

    [​IMG]

    Decerto
    Vise je sirotinje iz kine, indije i istocne evrope nego zapada. Ali kada kazem standard, mislim za najjace kartze na 4K 60FPS. Dok je 1080p prevazidjen i za Bosnu. Imam osjeca da se samo ja sa foruma igram na 1080p monitoru :) A mozes komotno reci da 2% steam igraca ima love za najjaci segment sto je realno kada gledas. Ne govorim o broju ljudi i ekvivalent na cemu se igra. Vise se osoba igra na telefonu, ako cemo tako.
     
  5. Decerto

    Decerto Komšija

    Ja licno mislim da danas 1080p monitori dominiraju zbog esport igara. Otvori prosettings.net i pogledaj postavke u top 500 igraca bilo koje igre,csgo,lol,dota,siege,pubg,apex,vidjet ces da 99% koristi 1080p monitore. Evo shroud koji ima neogranicen budzet tek prije par dana presao na 1440p 240hz monitor. Ja imam 1440p 75 hz IPS monitor i da imam priliku sutra bi presao na 1080p 144hz.
     
    Last edited: Nov 20, 2020
  6. Neso

    Neso Komšija

    Ma nema ni smisla kupovati vise 1080p monitore. Svaka midrange kartica danas ce gurati 2K bez problema, a nije vise ni 4K gaming skup kao prije par godina. Moze se i 4K gurati sa midrange karticama, sa dobro tweakanim postavkama. Igrivo je i 40 fpsa, ne mora drzati lock 60 svaki frejm. Pro gaming je druga prica, ja govoim o klijenteli naseg kalibra.
     
  7. Triforce

    Triforce Aktivista

    Aoc 1080p 144hz 389KM sa free dostavom ako si u SA. Kupi i progledaj.
     
  8. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Ja isto imam 27 incni 1080 P monitor na 144 Hz.
    Razlika izmedju 60 ili 75 Hz panela i 144 Hz je nebo i zemlja.
     
  9. Neso

    Neso Komšija

    Ja sam na laptopu i konzoli od kako sam dosao u USA. Nisam sklopio sebi desktop masinu vec par godina, iskreno nisam imao ni vremena za te zajebancije. Planiram build jedan raditi uskoro, i bacio sam oko na 4K, 144 HZ, G-Sync panel. Future proof je, mozda Hopper ili RDNA 3 da budu mogli osvjezavati toliko brzo sve te piksele :) Samo jbga, lose vrijeme drama da se planira masina, nista nije dobavljivo. Valjda ce se stock ustabiliti narednih par mjeseci.
     
  10. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Tekst je puno ljepše čitat na 2K i 4K displejima. 1080 ne planiram uzimati, vakat je da se iđe na nešto više.
     
    Qler likes this.
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja za iduci monitor hocu da sve bude bolje na proslom. Mora bit makar 27" 1440p 144Hz IPS.
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma


    Sto G-Sync i ograniciti se na nvidia?
     
  13. Triforce

    Triforce Aktivista

    Ja sam umalo uzeo 27" 1440p 144hz, ali nemam mjesta :( 24" 16:9 & 24" 16:10 i to je to što se mog stola tiče :D
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Samo ovaj rad:

     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    OLED kao monitor? Really?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Sad' ja hocu reci. Moze ako ce se monitor mijenjati svake godine.
     
  17. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Bas sam sinoc gledao Coratex. On kaze u recenziji koju je radio 6800XT i Nvidia 3080 da je na kraju krajeva najbolja investicija zaobic oobje ove kartice te sebi kupit neki Oled 120 Hz. Kao kvalitet prikaza mnogo bolji na nizm rezolucijama. Ja iskreno nisam upoznat kolko su dobri ti Oled paneli i da li uopste postoji normalan Oled monitor?
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Problem je "samo" burn-in. Ne mozes ga zaobici na tv-u a kamo li na monitoru.
     
    bhd likes this.
  19. Neso

    Neso Komšija

  20. bhd

    bhd Veteran foruma

    Pa vidi to ti je konzumerska politika. Koristi dvin godine i mjenjaj

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk