Kupovina Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by apdejt, Feb 20, 2009.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Samo provjeri da to nisu TN paneli, na laptopu treba samo IPS ganjati.

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
    kvaju likes this.
  2. kvaju

    kvaju Komšija

    Ovaj prvi jeste taj sto treba izbjegavati panel, a ovaj drugi je (15.6 inch) diagonal FHD SVA anti-glare WLED-backlit (1920 x 1080) sad jeli to ips?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ja mislim da nije...pise da je VA
    U biti va daje bolju sliku ali se slika degradira pod uglom,tj.kada gledas sa strane.
    IPS bi bio najbolji izbor za laptop

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
    kvaju likes this.
  4. Tyger

    Tyger Aktivista

  5. DSA

    DSA Aktivista

    Koji je model tacno da li znas?
     
  6. bhd

    bhd Veteran foruma

    Mislim da je 4500u al je deff bolji od 3 serije. Lenovo

    Sent from my SM-T510 using Tapatalk
     
    DSA likes this.
  7. Esh

    Esh HWB

  8. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ima li iko TUF A15, neka iskustva, nesto? :D

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  9. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pozdrav drugari.
    Evo ide crni petak i planiram kupiti kcerki laptop malo za skolu a malo za multijumediju.
    Planiram potrositi do 600km.

    Sta imate za preporuciti? Ja sam totalno ispao iz fazona. Moze preporuka modela jos bolje link do trgovine sa dobrom cijenom.
     
  11. Filozof

    Filozof Aktivista

    novo nista s tom cijenom, iskreno bolje kupiti dobar tablet nego los laptop za te pare... Prosle godine ja uzeo u laptop 650KM nov, neki HP model, aj' reko nek ima za filmova kad se krene negdje tipa na more, na teren kad idem i tako... vjeruj mi nisam ga 3x upalio kol'ko je los bio haha, na papiru sve to izgleda fino, dual core procesor, 4gb rama, za chroma i filmova nema dalje, a u praksi boga mi patnja ziva, displej logicno beskurac ni za sta, baterija je eto fina bila jer ocigledno nije imalo ni sta da je trosi XD I stajao, stajao, stajao i neki dan ga prodam nekoj zeni za 200KM, kaze treba mi za skajp sa kcerkom e reko ovaj laptop ti i jeste samo za skajpa :D Ajd da te ne crnjacim vise... Probaj naci nesto polovno za te pare bi se moglo uzeti nesto fino, nadji nesto ocuvano i od "domacina" sto se kaze, zaobilazi ove svercere "jeftine" jer imam kolegu koji prepravlja pa preprodaje te laptope i boga mi nebi dusmanu preporucio sta im radi :D

    Za te pare bi mogao fin desktop uzeti, sto se kaze "sposoban" ako ti naravno prostor dozvoljava, ako ti ipak prostor ne dozvoljava desktop mozda je bolje uzeti neki windows tablet.
     
    kvaju likes this.
  12. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Sacekaj Black friday ako ćeš novo, ali generalno u tom price rangeu je bolje ganjati dobar polovnjak (HP Elitebook 8x0 ili Dell Latitude ili Lenovo Thinkpad sa 6th/7th Gen procesorom, 8GB RAM-a i 256GB SSD-a), nego uzimati neke Celeron ili low-end APU plastikanere sa TN displayom...

    Veličina - 12, 13, 14 ili 15 inča?

    Surface 4 u nekom low-end specu bi se isto mogao naći za malo više para...
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ni ja ne bih preporucio te najjeftinije...patnja ziva
    Doduse,moze se nabaciti linux ,na njemu ce letjeti,recimo instalirqti Lubuntu ili neku drugu light verziju,ali djeca zbog skole i svega,vecinom to sve ide preko windowsa.
    Bas sam sada malom rodjaku stimao i ulogovao se na tu neku njihovu online platformu za skolu.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  14. Mujka

    Mujka Komšija

    pozz
    kolega je sestri uzeo ovaj laptop
    prezadovoljni su
    https://www.olx.ba/artikal/36638778/hp-15-db1096nm-8kl68ea-15-6-fhd-ag-amd-athlon-300u/
    procesor je dobar dosta je bolji od nekih intela koji su u slicnim laptopima i "skuplji"
    kaze da se hladnjak rijetko kad pali ne cuje se laptop
    ako te jos sta zanima mogu ga pitati

    HP 15-db1096nm - recenzija - YouTube
     
    Last edited: Nov 21, 2020
  15. selvin

    selvin Moderator

  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

  17. selvin

    selvin Moderator

    Pa mislim da ti je taj pentium otprilike 2x losiji od onog sto sam ja stavio. Mozda i vise. Ne bih ja to uzimao, nebitno za sta ce se laptop koristit.

    Akcija sa raiff traje vrlo kratko, pa valja uhvatit u roku od dan, dva. Sacekaj jos malo za kakvu dobru ponudu. Ako bude taj deal sa 3500U za 800 je isto top. Spominjali su momci i da je bilo dobrih dealova i sa 4500U ako se ne varam, ali ne znam gdje. Mozda onaj Mercator u Sarajevu? Cini mi se da je @bhd na nekoj temi pisao?
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja nemam karticu Raiffaisen kod mene visa i mastercard od NLB a nema niko ni od mojih bliznjih tako da mi to nista ne znaci. Vidjet cu kakva ce cijana izac za taj ryzen 3500u. Ako neko vidi nesto dobro negdje nek slobodno stavi link. Pare su jos uvijek u dzepu :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  19. Filozof

    Filozof Aktivista

    ako sutra nadjes sta na BF i raiffeisen akciji, javi se meni, uplatimo meni na karticu i odemo u prodavnicu i kupimo sta vec nadjes, svakako cu i ja sutra vazdan zujati po gradu ne znaci mi nista da odemo do radnje i preko moje kartice uzmemo...
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    https://www.ekupi.ba/Laptop-HP-255-...CIe-SSD-AMD-Radeon-Vega-8-FreeDOS-423913.aspx

    Sta bi sad rekli izmedju ova dva? Ryzen je nešto skuplji al nije mi to neki problem. Nego gledajuci da ce to koristiti djevojcica za online nastavu i malo youtube i koji film,treba li njoj jaca grafika i zagrijavanje i slabija autonomija itd.




    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro