AMD Navi / Big Navi

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Neso, May 21, 2019.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Najlakse palamudit.

    Sve je ove godine bio paper launch, PS5, Xbox, RX6800, Ryzen 3, RTX3000 serija, sve prakticki paper launchevi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  2. iPlay

    iPlay Komšija

    Najljepša 6800XT do sada.

    [​IMG]
     
    NeTRa1der likes this.
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kad gledas od velikog venta prema manjim izgleda kao cuna...
     
  4. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Po mom mišljenju, Sapphire je uvijek pravio kartice atraktivnog dizajna.
     
  5. vutra

    vutra Komšija

    Koji clustefuck... :rolleyes:
    (proshop.de)
    [​IMG]
     
  6. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Novo normalno.
     
  7. xman

    xman Komšija

    Custom modeli 770-800$.
    Bravo AMD. Pohlepa nema kraja.
     
  8. iPlay

    iPlay Komšija

  9. xman

    xman Komšija

    Opusteno 150$ preko msrp.
    AIB se ogradili od tih cijena odma.
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mozda je msrp jednostavno nerealan.
     
  11. vutra

    vutra Komšija

  12. bhd

    bhd Veteran foruma

    To je cjena i na njihovoj stranici bila.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  13. iPlay

    iPlay Komšija

  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Moze AMD prodavati po toj cijeni ali partneri ne mogu jer bi doslovno bankrotirali. Ista situacija je i sa Nvidiom. I ovako im ne ostane puno novca po kartici kad uracunas troskove custom hladjenja.
     
  15. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma znm al su cjene nidje veze
    Evo kod nas 4200 3090

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ne treba sad ni kupovati, najbolje sacekati proljece dok se smiri situacija.
     
    BiceBolje likes this.
  17. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Usra ga vala AMD sa ovim al posve.
    Bolje je bilo da su sacekali jos ako treba mjesec dana pa napravili lunch kako treba sa dovoljnim brojem kartica, ovo je otprilike ličilo kao pokusaj obaranja aviona nagaznom minom mislim nidje veze.
    A cijene su zabiberili al bas 800 dolara za 6800 xt, trebali su jos malo dodat i da udju u cjenovnu teritoriju od 6900 xt.
    A tek kad 6900 xt izadje bice kao i 3090 ili mozda i skuplja kako su krenuli dizat cijene, na kraju ce bit i 2000 dolara.
    Ovo ce im se obit o glavu i nek ce, stvarno novac bar meni nije problem medjutim iz inata ne dam tolke pare ne dam pa kad se nikad vise u zivotu ne poigrao na PC.
     
  18. Neso

    Neso Komšija

    Ne moras ti, uvijek ima ljudi koji ce platiti i mid range GPU $700. Eno RTX 3070 na marketima idu ko halva po $7-8 stoja. Nema druge nego se strpiti dok ovaj kijamet ne prodje, da fabrike i supply chain krenu punom parom opet.
     
    Last edited: Nov 27, 2020
  19. Majesco

    Majesco Aktivista

    U ovim visokim cijenama ja nevidim problem u Nvidia niti AMD-u, trgovci pumpaju cijene i oni ubiru kajmak.
    AMD je napravio problem sto su sve nagurali preblizu, konzole su imale prednost negdje citam da je PS5 prodan u 2 mil primjeraka, a gdje je Xbox, trebali su prioriteta postavit, konzole prve onda GPU, a zadnje CPU tu im nije gorilo u tom taboru.
     
  20. bhd

    bhd Veteran foruma

    pa to, nije nesto sto ti zivot ovisi. kad se stabvilizuje, upgrade se uradi :D