Preporuka za miš

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Seadboy, Jan 18, 2010.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Hyper scroll je zapravo free scroll, za velike dokumente. Ili kada ti treba pri radu brzi zoom in/out. Dobro dodje i u nekim igrama.

    Ne koristis njega u normalnom radu. Zna ono da "preskace" jer je točkić osjetljiv, nema ga sta zaustaviti. Davno sam se ja na njega navikao sa MX620 koji sam koristio 2008-9. Super je to stvar.
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Meni je to postalo must have feature na mišu ali automatski, od mx revolution

    Sent from my Huawei P30
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Gdje uzeti dobre glidere za miš? Uzeo neke preko ebaya i nakon pola godine se vec raspadaju. Nije valjda da cu miš mijenjati zbog njih.
     
  4. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    www.aliexpress.com

    Malo ces cekati da stignu ali se isplati. Kada si vec do sada cekao da se skroz izlizu mozes se jos malo strpiti.
    Mis ce ti biti kao nov ako si navikao na isti.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Mislio sam više koji proizvodjac/prodavac ima kvalitetnije. Ebay, Ali, sve je ista roba. Kontaktirao sam i Logi ali ni kod njih nema pomoci. Ovo je nakon par mjeseci:

    [​IMG]

    Glajderi su nekako iz 2-3 sloja pa se poceli odljepljivati a ljepilo opet pocelo kupiti prašin pa je cirkus pravi. Cak su i dimenzije off.
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Haman logitech uvaljuje dole lošiji kvalitet. Recimo kod mene g403 ima 3 god i više možda glideri odlični. Jos je taj tvoj jaci model jedino da ga nisi strugai bez podloge.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Bili su glideri ok ali hajde reko da narucim nove, da se ne raspadnu. To su ti novi gore sa slike a kuću prerovio ne mogu naci stare da ih vratim. Poprilicno je star G500 i rado bih uzeo nesto drugo ali mi ne pdgovara nikako, jbg. Navika.
     
  8. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Meni su glideri na mx518 trajali 10 godina... cak sam ih i skidao par puta zbog popravke misa.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Zato pitam da li negdje ima uzeti u rangu originala da ne kupujem random sa Alija ili ebaya. Oni su vjecni samo ja napravio gresku pa ih zamjeno sa ovim fake plastikanerima. Evo poce li mi strugati po podlozi.

    Ili, ima li negdje original za neki drugi mis, nije bitno? Znam da je Logitech prije toga imao. Vec su mi jednom slali. Bili za drugi mis ali su meni sluzili. Ne sjecam se koji mi je mis tada bio.
     
  10. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ja samo trackball uzimam, najudobniji mis koji sam ikad koristio, trenutno Logitech M570

    Sent from my Mi A3 using Tapatalk
     
  11. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Evo ti ovi, kupio sam ja svojevremeno za Razer Deathadder, imam jos jedan par negdje.

    https://www.aliexpress.com/item/328...earchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

    Veoma dobri zamjenski glideovi.
     
    NAILS likes this.
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Ok, porucim njih. Ovi moji zamjenski nisu teflonski vec plastikaneri pa se zato i raspadaju.
     
  13. Esh

    Esh HWB

  14. Esh

    Esh HWB

  15. bhd

    bhd Veteran foruma

    imaju odlicne akcije na bestbuy i newegg logitech miseva :D
     
  16. Decerto

    Decerto Komšija

    eno novi logitech mx518 20$ na bestbuyu,i malo vise na amazonu.
     
    EL NINO CFC and Hellas like this.
  17. Hellas

    Hellas Aktivista

    Evo ja narucih na Pesoto njega i G Pro W za recenzije. Stari MX 518 mi je sav ofucan, ali evo skoro 15 godina u pogonu bez stucanja. Mada imam ili sam imao jos 20 miseva ali uvijek se vracam 518ci.
     
    Last edited: Jan 26, 2021
    Decerto likes this.
  18. xman

    xman Komšija

    Uzeo Logitech G502 Lightspeed wireless prije pola godine. Skup,al fenomenalan.
     
    Esh likes this.
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Života vam ima li neko na piku da prodaje gajdere/stopice za miš? Online nista ne stize a raspadaju se ove na njemu skroz. Gledam po kuci alternativu da nesto stavim koliko se patim.
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja uzeo G502 Hero prije ravno godinu dana i evo neki dan poce double click problem. . Nevjerovatno da još uvijek ne mogu napravit kvalitetne Omron switcheve..
    Sad naručio Razer Basilisk V2, on je shapeom sličan G502, a ima Razer optičke switcheve (70 Mil clicks), nadat se da ce trajati duže.

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.