Provjera PIK prodavača - If it sounds too good to be true, it probably is

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NaLe!, Jan 18, 2014.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja sam poslovao s perom prije 7-8 godina. Kupio novu hd7950 od njeg. Našli se na pola puta između Tuzle i Bjeljine. Teško da je iz Čelića.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ma to oni fiktivno stavljaju adrese zbog inspekcije, kao onaj neki dan iz Tuzle. Sve je to Doboj, Bijeljina i Banja Luka.
     
    Vedo likes this.

  3. Jeste,bar tako piše na OLX
     
  4. evie

    evie Novi član

  5. chenta

    chenta Aktivista

    Prva liga.
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    kakvo smeće je postao olx, ne mozes vise ni vidjeti pitanja koja ljudi postavljaju.

    cuo sam preko godinu dana vec da se sprema redizajn i nista jos.

    zar je moguce da je zapostavljena stranica toliko da ni bugove trenutne rjesavaju, a bug gdje ne mozes otvoriti neki oglas s pocetne stranice je tu mislim od otkako je napravljena v2 verzija.
     
  7. kvaju

    kvaju Komšija

    Kako ne mozes vidjeti pitanja javna?
    Mislim da ima opcija da ih sakriješ


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Mislim da se vide samo odgovorena pitanja.

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  9. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    OLX je pun mahana, ali imaju opasan monopol. Realno mislim da bi tu mogla biti ozbiljna biznis prilika da se napravi bolja stranica za ovu vrstu trgovine, ali jednostavno je OLX toliko dominantan, a uvođenje neke konkurencije bi svakako natjeralo i njih da malo unaprijede UX i na appu i samu stranicu (a međunarodna su kompanija i imali bi dosta resursa da se nose sa eventualnim "izazivačem"). Sjeća li se neko kako je pik.ba pregazio market.ba jer je bio zapušten, i to za par mjeseci su defacto ugasili market.ba

    Isto tako, nedostaju nam dobre price-comparison stranice koje će scrapeati stranice svih prodavnica u BiH po uzoru geizhals.at ili nabava.net, mislim da bi to dosta unaprijedilo stanje i kompetitivnost tržišta, a to bi natjeralo i prodavače da malo vise uvežu i unaprijede stranice sa adekvatno strukturiranim i digitaliziranim stanjem skladišta u skladu sa trendovima u 2020...
     
    NeTRa1der, edgsi and aNaToMiC ! like this.
  10. iPlay

    iPlay Komšija

    Meni lično nedostaje opcija u filteru da se isključe prodavnice, a da samo prikaže "normalne ljude".
    Ili ima ta opcija?
     
    kvaju likes this.
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Otvorim artikal, vidim na tabu ima 2-3 pitanja, otvorim tab kad tamo prazno.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
     
  12. kvaju

    kvaju Komšija

    Sam koncept pika i rad je meni mozda i najbolji na ovim prostorima, pa i dalje. Isto bih volio da prodavnice mogu maknuti iz pretrage, al nista od toga.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  13. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Pa mislim da bi neki dovoljno isfrustriran i sposoban programer mogao razviti chrome plugin sa takvim featureom :D The olx banisher
     
  14. Filozof

    Filozof Aktivista

    Bila pitanja ali obrisana, pa ostane gore recimo Pitanja (3)
     
    EL NINO CFC likes this.
  15. selvin

    selvin Moderator

    Ja sam to napravio prije par godina. To je par linija javascript-a. Medjutim nisam nikad publish tu ekstenziju. Ne znam sad ni gdje je tacno, morat cu pogledati. Jedino je problem sto kad prelazis na sljedecu stranicu onda ne ucita npr. 30 artikala jer isfiltrira prodavnice, pa ucita npr. pola ili manje.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    hurmash1ca likes this.
  16. edgsi

    edgsi Aktivista

  17. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Pacomoby sve regulara.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
    edgsi likes this.
  18. senad_986

    senad_986 Komšija

    I ja sam s Pacomobyjem imao samo pozitivna iskustva.
     
    edgsi likes this.
  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Uzeo nedavno kod njih iPhone 12, 2 zastistna stakla i masku dobio.
     
    edgsi likes this.
  20. Tyger

    Tyger Aktivista

    edgsi likes this.