Windows 10

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by NAILS, Aug 16, 2014.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Ima FF ekstenzija ali opet ne radi bez dodatnog alata: "It is not possible to use Always On Top extension without native application as the feature isn't present in web extensions API. Please download Always On Top application from
    github repository".

    Bio sam siguran da win10 ima po defaultu.
     
  2. kvaju

    kvaju Komšija

    ljudi, imam laptop sa win10, i obavlja određene radnje i stalno radi.
    prošli tjedan mi je update uradio na
    https://prnt.sc/uf0osb

    uglavnom taj update mi je sjebao laptop, imam dual booot, sjebo grub šta ja znam, nekako sam vratio da buta u win opet i nakon par pokušaja
    ponudilo mi je kao undo ovog update-a, tj unistall odradio, i mogao sam ponovno pokrenuti win10.

    grub sam rješio sa ponovnom instalacijom linuxa.

    međutim opet mi sad nudi ovaj update, kao na slici gore, mogu li ja ikako da zaobiđem ovaj i ubuduće update-e ikakve, i laptop samo da obavlja funckije
    koje je i do sada obavljao, nemam opcije skip niti išta.
     
  3. Decerto

    Decerto Komšija

  4. ZyKLon

    ZyKLon Novi član

    Evo poznato je da zadnji update pravi problem: Recent Windows 10 version 2004 Patch Tuesday updates are reportedly breaking WSL 2
    Najbolje blokiraj taj update dok ne srede sa sljedecim cumulative update.
    How to Defer Feature and Quality Updates in Windows 10
     
    kvaju likes this.
  5. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

  6. Decerto

    Decerto Komšija

  7. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Hebem im maiku

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  8. igor.g

    igor.g Komšija

    Solucija flashujes bios, ta-da :eek:
     
  9. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Sad paranoja oko kineskih tech giganata i nije tako far fetched.
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Vjerujem da isto rade i zapadnjaci samo se ne zna ili zna ali ne prica. Nije navedeno kako je trojan dosao u racunar. Bas je high level, ciljano su odabrani.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Gdje se na xbox.com profilu moze ukloniti paypal acc? Pokusao da se pretplatim ali ide u loop dijalog. Stalno mi izbacuje login pp. Ali ne znam da li je proslo i da li sam sada "subscribed" da mi ne podje skidati. Gledam ovdje ali ne mogu naci:

    [​IMG]

    Ako idem na subscription, izbaci mi ovo, ne znam ni koji je jezik (ovo mislim nije ni ruski) ??



    [​IMG]




    Kako ovako frustrirajucu internet stranicu uspiju napravit da im covjek pare ne moze dati.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Moze li mi neko reci sadrzaj Calibration Loader taska u Task Scheduleru ili da stavi ss-ove da vidim kako da ga kreiram. Nesto prcko i slucajno obrisem ovaj task i sad mi ne ucitava color profil :) Hvala! https://windowsreport.com/nvidia-color-banding-fix/
     
  15. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Imam problem sa instalacijom win10 na laptop ssd.Naime vec je bio win10 na njemu i doslo je do havarije a ja nisam imao.backup na zalost.I sad hocu ponovo da inst.Kad dodjem do dijela gdje treba ici na install ne detektuje nikakav disk!Vec sam probao solucije sa neta.Ono preko diskparta da odradim ali ne pomaze.Takodje po preporuci instal medij da ubacim u usb2.0 port a ne u 3.0.Nista ne pomaze.Ne kontam do cega je!?S obzirom da u biosu nisam.nista mjenjao.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    [​IMG]
     
    Last edited: Dec 6, 2020
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Probaj drugu instalaciju sa usb-a.
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Jesi li radio convert to mbr ili gtp particije ,zavisno na kojoj je bios trenutno
    Ja na koji sam god laptop instalirao win 10,morqlo se ovo odraditi...imas na youtube upustvo,preko cmda to odradis u toku instalacije,negdje na drugom trecem koraku,ono kada se pojavi odabir jezika i regiona

    Ili je do cdq,pa probaj preko usba najlakse,skini rufus i napravi bootabilan
    Usb
    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  18. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Instaliram oreko usb svakako.Nije cd.Probavao sam.ono sa diskpart ako nadjes taj video posalji.Citav dan se zajeb sa ovim.Nema sanse dw rijesim

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  19. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Btw u biosu sam sve probao kombinacije,legacy,uefi sa i bez csm.Sa rufusom probao instalacioni medij napraviti kao mbr i gpt ali ne ide da ga hebes.Nije mi jasno kako sam prije instalirao!?Mozda sam i klonirao disk sto je prije bio samo sa hdd na sdd ne sjecam se.Ali me sad ovo tako nervira uzas.Najgore je sto imam onaj mali dodatni ssd disk sata na njemu bio linux mint i kako sam.ovaj dr 2.5" sata formatirao a na njemu bio grub bootloader sada nemam pristup ni ovom malom disku tj mintu.A taj dr mali disk ne detektuje uopste.I sa njim je bila zavrzlama kod instalacije.Bas sam sad ujebao sve

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  20. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Dakle situacija je ta da imam mali m.2 sata disk i ssd 2.5" sata.Ne mogu da instaliram win 10 nikako ali na ovaj 2.5".Ovaj m.2 svakako ne detektuje.Na njemu je bio linux mint tj jos uvijek je ali ne mogu bootati ni njega.Sa rufusom napravim prvo legacy partition semu dakle mbr ali sam probao i sa gpt semom.A na laptopu imam opciju da mijenjam boot izmedju legacy, uefi csm i uefi without csm.I takodje ocpija za sata mod na ahci, ide i raid.Probao sam stvaljati i tu na ide ali nista.Uvijek ona greska sa slike ove gore.Takodje sam i disk konvertirao iz mbr u gpt i obratno i probao sa svim kombinacijama u biosu ali ne ide.Ima li neko strucan da da savjet?Hvala