Cyberpunk 2077

Discussion in 'Igre i konzole' started by senad_986, Oct 24, 2012.

  1. Neso

    Neso Komšija

    @zoi Hajde daj mi izvor informacije koji tvrdi da su je zavrsili sa samo 4 godine aktivnog developmenta?
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    zoi
    Rekao sam ti gore, kontaktiraj developer i znat ces. Ne kontaktiras Tom Kruza. Tebi je referenca datum izlaska koji nema veze nikakve.

    "sa sigurnošcu"
     
  3. AdoSA

    AdoSA Komšija

    I sve te godine razvoja, brdo utrošenih para, kamara featura ne znači apsolutno ništa ako igra ispadne sranje (ne kažem da jeste ali ne bi bilo prvi put)

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

  5. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Jeste ulozeno puno, ali ne vjerujem ovim artiklima sto govore 300mil+ €. Poljski su developeri, ne mogu se porediti plate sa škotskim (Rockstar North) ili američkim ... Opet, kada vidim prihod što su imali u 2019 (oko 116mil €, dobit 40ak€), a full fokus im je sigurno ova igra 4 godine (plus preprodukcija i sl), ne mislim da je budžet ispod 150ak mil € što je definitivno impresivno.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Tih 300mil i jeste dobijeno jer se radi tolike godine i ima toliko odlaganja. Ne bi prešli 300mil da je radjena 4 godine sa poljskim studijem. Ovdje imas outsorcinga koliko hoces. Plus ovdje imaju koliko portova i konzola? " Xbox Series X and Series S, Google Stadia, Xbox One, Xbox One X, PS4, PS4 PRO, PlayStation 5, Microsoft Windows" Sve to kosta. Dodaj ray tracing. Sam marketing nije ispod 100mil. Koliko je samo otislo na Keanu Reevesa. Opet dodjes do te 150mil cifre na igru.

    Sa marketingom su prevazišli sve do sada naslove. Nije ni Destiny 1 bio na ovom nivou. Nemoj se iznenaditi da je ta cifra na kraju i veca.
     
  7. Neso

    Neso Komšija

  8. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Bump!
    Jos 3 dana : )
     
  9. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Odgodit ce ga :D

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

  11. Neso

    Neso Komšija

    Govori raja koja je vec igrala igru da je jako slabo naseljen svijet na prosloj generaciji konzola i da dosta losije ide nego na next. gen konzolama. Naravno, bilo je i za ocekivati. Bice zanimljivo vidjeti direct comparison od Digital Foundry.

    Ja sam probao nabaviti PS5 da odigram ko covjek ali nema ga s glave po normalnoj cijeni. Ne dam klocevima lovu iz principa. Vrlo je vjerovatno da cu sacekati veliki next gen. patch za igru i tada odigrati kao pravi next gen. naslov. Do tada cu nabaviti i PS5 vjerovatno...

    Edit: Bas odgledah jedan leak, neka random voznja po gradu. Uzas, bugova na sve strane. Vjerovatno jer nije instaliran day one patch. Budemo vidjeli na sta ce liciti poslije zakrpe...
     
    Last edited: Dec 7, 2020
  12. Esh

    Esh HWB

    Pa naravno da ce biti bugova i da ce detalji biti slabiji na konzolama iz prethodne generacije. Jos da dodamo da ce najbolje izgledati na PC-u :)

    Ispade prvo da nakon hypea, sad ide kontra hype da igra ne valja..
     
    p4ja and nenji_avero like this.
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma hype je ucinio svoje, prodace se igra itekako.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  14. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Jedva čekam da kupim igru za godinu i po' - dvije :D
    Inače ne kupujem ništa čim izađe. Svakako imam dovoljno velik backlog igara koje trebam odraditi i onda taman će mi doći CP2077 na red kad bude ispeglan i sređen
     
    Stevie_Ray likes this.
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ima prvo 'novinarski' patch od 40 i kusur gigabajta pa tek onda day1 patch od skoro 10GB. Znači svi bagoviti leakovi su snimani bez ijednog patcha.
     
  16. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Jedine dvije kompanije od kojih preorderam igre su: naughty dog i cd.
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kao da je CD izbacio 10 top igara.
     
  18. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    U tome i jeste poenta komentara...
     
  19. Neso

    Neso Komšija

    Javljaj nam utiske kad pocnes igrati :)
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Svi ce igraci poceti igrati day 1. Valjda je to svima jasno.