Cyberpunk 2077

Discussion in 'Igre i konzole' started by senad_986, Oct 24, 2012.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa ovo je tacno za tuzbe, prodaju ti igru koja ce radit u 15-20fps. Kriminal.

    EDIT:


    Sta je ovo ba, 480p?
     
    Last edited: Dec 11, 2020
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kakva tužba, puna gaming historija ovakvih situacija. Ljudi igrali Zeldu na N64 u 17fps od početka do kraja, GTA5 na PS3 isto oko 20. Popraviće se ovo, ali mnogim ljudima bazne verzije neće mnogo smetati.
     
    nenji_avero likes this.
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Killzone 2 i Shadow of the Colossus isto tako. Koji je to slideshow bio. Nemas sta tuziti kad ti niko ne garantuje FPS. Problem je sto je 8 miliona ljudi uradilo preorder, a da nisu ni vidjeli gameplay sa svoje platforme.
     
    nenji_avero likes this.
  4. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Upravo tako. Svi naprđuju, a 90% AAA naslova koji su izašli u posljednjih 15 godina su imali bugove i probleme, uključujući i CDPR igre
    Opušteno, samo sačekati neko vrijeme i imati gotov proizvod.

    Kao što neko reče - ljudi koji rade pre-order nisu ni zaslužili bolje!
     
    Stevie_Ray likes this.
  5. nFare

    nFare Komšija

    Nije igra tek tako izdata na ps4, ima da PS5 dodatno ide ko halva.
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    Ja fakat ne kontam ovu paranoju oko bugova, sve ove RPG igre gdje odluke mjenjaju questove i pricu su pune bugova. Od prvog fallouta, baldura pa do wastelanda.
     
  7. iPlay

    iPlay Komšija

    Čovječe, igrao sam 10.tak min igru, šta je ovo ovako zahtjevno.
     
  8. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Moj Cyberpunk benchmark
    Cyberpunk 2077 Build 3214677 4155897 x64bit 43299-GOG


    Konfiguracija:
    Ryzen 5 3600
    Aorus Elite B550
    2x8GB DDR4 3600mhz CL16
    ASUS ROG Strix GTX 1070Ti A8G
    HP 27xq (2k, 144hz, 1ms)

    Igra instalirana na SSD (Samsung MZ7TD256HAFV-000L7)


    Postavke:
    https://media.gifyourgame.com/UndrapedBuckishPunio_720p.mp4

    Dodatno: U nVidia CP zaključano na 60fps i high-performance mode.
    Driver: 460.79


    1080p:
    https://i.imgur.com/txjth4A.jpg
    Video: https://www.gifyourgame.com/EarthbornThreadbareRob
    Pad FPS-a do 45


    1440p:
    https://i.imgur.com/5yvg1dA.jpg
    Pad FPS-a do 30
    Video (1080p jer je gfycat, ali je snimljeno ponašanje na 1440p):
    https://www.gifyourgame.com/DiseasedCricoidVargas
    (Nažalost snimio samo periferiju, nisam išao u grad)

    Ovo sam samo testirao u ovom početnom dijelu, nisam uopšte išao dalje jer neću sebi ništa da spoilam.
    Samo vozao auto unaokolo :D

    I uninstall momentalno, do proljeća :D
     
    iPlay likes this.
  9. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Pa ni RDR 2 za PC nije bio igriv mjesecima zbog ogromnih bugova, kad nije Rockstar mogao izbaciti igru kako treba...
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja vjerujem da ima dosta stvari koje mi smatramo bugovima a CDPR ne. Recimo dupli NPC-evi. Klonirani. Spawnanje istih 2m jedan od drugog ili se spawna cijela grupa iz vedra neba 5 ljudi cisto radi populacije. Tri policajca se spawna iza mene a iza nigdje prolaza da kazes da su došli. I ako vidim da se policajac spawna jedan pored drugog.

    Policajac te moze ganjati deset minuta, mogu se spawnati za sekundu a onda nekad par metara od mene ne vide da sam ubio nekoga.

    Ima dijalog koji zaglavi u loopu ali sam poslije skontao da je neki tutorijal. Samo treba sacekati par sekundi da se pojavi opcija da ga ugasim.

    Svijet je poprilicno vještacki. Dijalog i facijalne animacije su grozne. Neko rece na temi da je ovo remek djelo sta je CDPR uradio i da im igra LA Noire nije do koljena. A doslovno, citiram jednog: "Likovi kao da imaju zvučnik u glavi".

    Jbt ovo je izaslo prije skoro 10 godina:



    Kite na sve strane. Dildo tamo, dildo vamo. Nema smisla i da je populacija same žene.

    Vrlo je moguce da igra i jeste zapoceta prije deset godina kada su ove stvari bile edgy. Jer ako CDPR misli da je ovo edgy za 2015-2020, oni zive ispod kamena.

    Dosta te ljudi zove, bude ukljuceno u pricu iz vedra neba, nemaju apsolutno nikakve veze ni sa cim. Padobranski ulete "obavi mi misiju".

    Neki perkovi, kraftingi i ostale zayebancije su nepotrebni. Ne daju igri nista. Street credit ti raste cak i ako policiji pomazes. Eto na tom videou sto sam prije postao, kada policija ima okrsaj sa bandom, policajci postanu providni kada prolazis pored njih. Ne mozes pucati po njima vec samo po bandi. A onda kada obracun stane, onda te policija opkoli ako uperiš oružje u nekoga.

    Ima tih dosta stvari sto daje utisak koji smo svi imali prije izlaska; igra je plasticna i clunky.
     
    iPlay, FearLess and Stevie_Ray like this.
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Eto meni vise vrijedi to sto si napisao nego kad procitam neku “recenziju”.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Zato ja ove igre ne igram. Odigrao bih RDR2 jer mi je kec bio dobar, ali ovo tipa veliki gradx radi kao šta ti je volja su mi najgore igre.

    Već je postalo pravilo da igra mora izaći za praznike pa koliko god da ima bugova, nije to samo kod ovog studija, ali svakako ništa ne opravdava.
    Postalo norma da čekaš koji mjesec poslje izlaska igre da se ispegla.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja bih ovo ipak odigrao kada se pojavi neka GOTY verzija ili kada bude par DLC-ova. Ovako se zaista nista ne propusta a moze se dobiti los utisak. Pisao sam ne znajuci da je moguce da su izvadili sadzaj iz nje. Sada se provlace ta prica, da ce biti multiplayer i da vjerovatno pucaju na GTA5 online tip igre. Jer sve u igri lici na neki loot shooter. Ides ulicom, na podu neki kofer. Pokupiš trzalicu, pokupis neki item random. Znaci isi oni loot koferi u Division 2. Malo zavuceni, znas tacno gdje ih mozes naci.

    Plašim se da nisu iskreni sta ova igra zapravo predstavlja. Treba imati na umu da ce neko imati bolji utisak ko iga na ultra. Igra je prelijepa na max out. Nego nekome ko igra na medium. A gdje je RT. Ili odigrati na ultra gamepadom.

    I da, treba sacekati optimizaciju. Komponente se cesto vrte na 60% i 45FPS.

    [​IMG]

    Ljudi ne znaju, moze se kontrolisati populacija NPC-eva. I kada je high, meni komponente stagniraju. Kada spustim, meni GPU ide skoro max. Znaci CPU je problem ali ko zna zasto. Ovo crveno je NPC high, ovo poslije je na low:

    [​IMG]
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Najavili su i ekspanzije, tako da bolje cekat.
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    . [​IMG]

    [​IMG]
     
    Last edited: Dec 11, 2020
    EL NINO CFC, p4ja, Eldorado and 2 others like this.
  16. Esh

    Esh HWB

    Last edited: Dec 11, 2020
  17. Neso

    Neso Komšija

    Bas odgledao minut samo live gameplay maloprije, da ne spoilam sebi previse. Igrao lik na 4K, Ultra, RT na max, izgleda predobro. Ljudi seru ne izgleda dobro jer igraju na low-medium. Problem je sto malo ko ima masinu koja to moze gurati u punom potencijalu, pa valjda raji krivo i iz tog razloga pljuju po igri.
     
  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Po tom gore benchmarku ne moze nijedna masina gurati na 4k bez DLSS.
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Upravo tako. RTX 6xxx serija ce biti taman.
     
  20. FearLess

    FearLess Aktivista

    CDPR je reklamirao igru tako da su govorili da igra ide odlicno na PS4 i Xbone i na kraju ljudima uvalili proizvod koji nije igriv na tim konzolama. Ti ljudi "pljuju" jer su prevareni.