SSD diskusija

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by GW, Mar 21, 2009.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Onaj koji je jeftinji. Sve dok ima bar 2GB/s, u biti svaki Gen 4 bi i trebao imat.
     
  2. Pionir

    Pionir Overclocker

    Da ne šaram po temama, trebam kupiti što ranije SSD za laptop.

    Budžet je 80 KM, možda nešto malo više...Dobavljiv je GoodRam cx400 od 256 GB.

    Postoje neki 7 mm za laptop i neki 9 mm za PC, samo da se ne zeznem :)

    Desna 4 pina nemaju svrhu :
    https://ibb.co/QpYFzc0
    [​IMG]
     
  3. nivla

    nivla Komšija

    Pionir likes this.
  4. bhd

    bhd Veteran foruma

  5. nivla

    nivla Komšija

    treba covjeku danas, ne za 15-20-30 dana
     
    bhd likes this.
  6. bhd

    bhd Veteran foruma

    Tako reci :) sto ranije nije danas.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  7. Pionir

    Pionir Overclocker

    Kod nas je to svakodnevnica, nema na stanju. Sad što se nešto žuri ili ne žuri, nema.

    Nema, osim npr ADATA SU630, sve ostalo se naručuje i tražio sam ovaj Crucial BX500, najbrži je, hvala nivla. Doći će sutra aBd za 74 KM, super :)
     
    iPlay likes this.
  8. Skafiskafnjak96

    Skafiskafnjak96 Novi član

    Ako nije problem da postavim ovdje:
    Jel neko zainteresovan za SSD 500gb, NVMe ili sata? Hoću da naručim USB sa Bhphotovideo pa mogu ih zajedno naručiti, a nije skup shipping, pa eto ko hoće javite.
     
  9. iPlay

    iPlay Komšija

  10. DSA

    DSA Aktivista

  11. iPlay

    iPlay Komšija

    Gdje nije, kod nas je oko 275 KM za 500GB / OLX 173 KM najeftiniji s tim da ne znam imali na stanju.
     
  12. DSA

    DSA Aktivista

    Da, uzeo bih ja jedan ako hoce ko porucivati iz Sarajeva, nek klikne jos jedan slobodno po ovoj cijeni, izadje 64 dolara po komadu ako se prepolovi Pesoto shipping jel tako
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Bolje direktno naručiti sa Bhphotovideo, dođe 67USD po komadu kad se prepolovi dostava.
     
  14. mirseth

    mirseth Aktivista

    Intenso SSD je dobra njemacka marka.

    Sent from my SM-T290 using Tapatalk
     
  15. Skafiskafnjak96

    Skafiskafnjak96 Novi član

    Ljudi ovo je po meni možda i bolje od pesota, pod uslovom da su manji artikli npr. 500GB SSD-ovi ili 16GB RAM, jeste malo skuplje, ali opet DHL-om se šalje i imate tracking. Pokušao sam naručiti 1TB Sata/Nvme ili 32GB RAM i podigne shipping na oko 35 USD, tako da se ne isplati toliko. Ko hoće nek naručuje dok ima ova opcija, može se dosta uštediti.
     
    Last edited: Dec 14, 2020
    iPlay likes this.
  16. iPlay

    iPlay Komšija

    Koliko vidim povoljnije dođe naručiti pojedinačno. Shipping za jedan manji artikl npr. 970 EVO NVMe je $13,68 (22 KM), a kada se stave dva artikla (npr. doda RAM), shipping onda izađe $35,50 (57,20).
     
  17. DSA

    DSA Aktivista

    Sta fali Pesoto, postarina za 2 dodje 7,5 dolara
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Fali što se (pre)dugo čeka dok ti stigne paket. :D
    Uglavnom ovaj 970 Evo se itekako isplati kupiti i ovako direktno sa dostavom od $13. Ja uzeh jedan da popunim drugi M.2 slot na ploči.
     
    Last edited: Dec 15, 2020
  19. Skafiskafnjak96

    Skafiskafnjak96 Novi član

    Jeste, ali mi je to glupo. Recimo možeš zajedno naručiti 2 USB-a i 860 evo ili mx500 i memorijsku karticu i ispadne 13 USD shipping, isto važi za NVMe 500GB, ali ako hoćeš NVMe 1TB podigne na 35 USD. Nema smisla, ista težina, veći kapacitet, ali dosta skuplje. Upravo je tu Pesoto bolja opcija ako trebaš zajedno naručiti određene sitnice.
     
  20. bhd

    bhd Veteran foruma

    Osim ako ti posiljalac posalje u razlicitim paketima

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk