Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. iPlay

    iPlay Komšija

    Prošle godine u ovo doba sam kupio Mi 9 Lite,i još uvijek ga koristim. Razmišljao sam tada i o Mi 9 SE, ali je kod nega slabija baterija presudila da uzmem Lite model. Za 450 KM koliko sam platio 6/64GB verziju (nije bilo 6/128GB verzije na stanju), jako zadovoljan. Ima recenzija na GSM Arena. Mislim da Mi 10 Lite vrijedi pogledati, noviji telefon a tu je negdje cijena, 500 KM 128 GB verzija.

    Poređenje sa Samsungom (npr. S7) meni nikakve razlike. SUPER Amoled je display isto in Fingerprint u display.
     
    NAILS likes this.
  2. Mujka

    Mujka Komšija

    vec duze vremena sam koristio redmi note 7 pro sa 6gb rama 128 disk
    extra mi je telfon radio sa xiaomi.eu romom što je u suštini up to dejt xiaomio china rom sa prevodom na engleski...

    zena se bunila da joj slabo radi isti taj telefon redmi note 7 3gb/32gb
    hajd zamijenimo se resetujem telefon najnoviji os miui 12... fakat zena upravu telefon od 3gb rama vrlo loše radi kojekakve xiaomi gluposti (security) uzimaju ram i non stop se dešaje reload izmedju 3-4 aplikacije koje se koriste...
    uzmem malo pogledam ponudu imal šta dobro za 3 stoje a da je po performansama bolje od ovog telefona vrlo slabo....
    odlučim se nakon toga da instaliram oficijelni lineage os 13.1 (pola sata)
    malo je reći da je to totalno drugi telefon i kad se desi reload aplikacije dosta brže je učita..
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja nisam niti jedan xiaomi model imao sa 3 GB rama,tako da nemam iskustva sa takvim modelom
    ovi sa 4 GB i vise su radili sasvim solidno sto se brzine tice
    ali eto ima rjesenje i za to...nabacis drugi rom i vozi ...samo sto to mnogi ne znaju ili ne zele da saznaju a isplati se u tom slucaju dati i 20 KM nekome da ti to sredi i da telefon radi odlicno onda
     
    Mujka likes this.
  4. Mujka

    Mujka Komšija

    Da je 4gb to je već druga priča
    To za 20KM upravu si
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Da ne spamam tamo iPhone cijenu, meni su ove nove Nokia dobre, vanilla Android, svi patchevi i update dolaze nekad i prije nego na pixel, a ovo što sam ja imao prilike da vidim, build quality je odličan. Jake ko tenk :)

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da, dobre su ove Android Nokie. Al fali im flagship, sve sto imaju je low-end i midrange.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    To da, nemaju nikakav flagship..

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
     
  8. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Bjezi od njih.





    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    Brat imao onu 6, sad ima 6.1 I on prezadovoljan. Kod mene na poslu ima bruka onih 7.1 i imalo ih je nekoliko problem brickaju se kad im legne neki update, ali generalno, nisu loši telefoni, bar po mom tom nekom iskustvu...

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Prva serija tih nokija je bila losa ...one nokia 3,5,6,7 a onda su popeglqli probleme i nove generacije su bolje
    Svi imaju android one i brzi su i fluidni a odustali su od flagshila jer se ne prodaju pored samsunga,iphonea,one plusa i ostalih


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Super su, kad ih ne koristis ti. Za kakvog djeda i nenu top.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ja sam imao puno problema sa 7 plus konkretno, i to kakvih.

    Problem sa third party launcherima, jer je stock smece, a koristenje 3rd party launchera, znalo se desavati da zamrzne, crasha i sl. Zatim brisanje aplikacija, cekas po 10 sekundi da izbrise app, na bilo kojem drugom telefonu nikad nisam imao problema, evo ni na ćaćinom Mi A1 s koji se igram u zadnje vrijeme sa custom romovima, koristio sam ga i sa stock romom, uopste nije bilo ovakvog problema, tapnes uninstal, i on odmah izbrise.

    Zatim, kad brises cache ili data, na nekim aplikacija tipa Chrome ili YT, telefon komplet zamrzne, bukvalno moras resetovati + iz nekih razloga, moras vise puta brisati cache jer nikad nece iz prve ocistiti sve.

    Ovo su vecinom popravili tek u android 10, a ovi bugovi su bili od 8.1 s kojim je dosao telefon pa kroz Pie i tek u nekim apdejtima je ispravljeno u desetci.

    Uglavnom bilo je tu dosta djecijih bolesti, jako sam bio i sa apdejtima, vecinom dobijas te security apdejte sto je ok, ali MR odnosno maintenance release jako rijetko.

    Posto sam imao problem sa usb portom, mjenjao sam ga u mrsko agramu, dobio i novi display od njih. Upalio telefon, odradio apdejte, iz nekih razloga, ne dodirnem uopste telefon, otprilike na 1mm prije dodira, telefon je na back buttonu registrovao dodir, srecom pa mi je to rijeseno sa apdejtom na desetkom, ali nekima se ovaj problem pojavio apdejtom na 10.

    Uglavnom, telefon je odlican bio, odlican build quality, kamera sa Google Cam vrhunska zaista, kačio sam neke slike ovde. Stock android kojeg jako volim, medjutim ova slaba softverska podrska kao da je neka amaterska firma u pitanju me udaljila dosta od nokije + ono što me nerviralo takodjer, slaba vibracija, do te mjere da i ne osjetim. Mada je ovo vise problem vezan za sam 7 plus, ne znam kako je kod ostalih, ali generalno, ljubomoran sam na iPhone. Ima najbolji motoric za vibraciju.
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Stiže mi danas Android 11/One UI3 na S10E.

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
    NAILS, Reventon and iPlay like this.
  14. ming

    ming Veteran foruma

    Kod mene ga još nema, neki mađarski operater.
     
  15. iPlay

    iPlay Komšija

    Imao sam i ja Nokiu 7 Plus, sa launcherima jeste tubi tamo nekad probkem, ali sa 10 je manje više sve riješen. Stock Launcher mi je bio ok. Ostale probleme koje si naveo, nisam imao problena.

    Sinu sam proslijedio phone i on je zadovoljan. Veliki display i fluidan.
     
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

    Raja jel ko rootao svoj uredjaj ?
    imam stari tablet koji ima slot za SD, ali 4.4.4 kit kat glupi i nedozvoljava da spasavam na njega.
    Browsanjem poutem racunara daje sve, ali sistem nema sanse.
    Ima opcija ROOT-> pa programi koji dozvole..

    Ali root ispade pravi smack u glavu.
    Kingroot ne podrzava.. :(

    SM-T560 model
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Edit.
    Napisa da ga updatujes ali vidim da eu model nema nadogradnji,dok USA ide do android 7 verzije


    A imas na yt sigurno milion videa kako da ga rootas...ne vjerujem da ces sta pokvariti ako pratis postupak

    [​IMG]
    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  18. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma buraz, sve to sam vidio, ali sam na kraju nasao ovaj da ga nabacim na lineage.
    pa cu to sutra probat.
    Ma od punca mi. Uzeo mu karticu 128GB, nece da prica. nja gluposti u to doba :D

     
  19. ming

    ming Veteran foruma

    Skuplja kartica od tableta.
     
    Stevie_Ray likes this.
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma



    Ukratko platis vise a dobijes sporiji telefon sa slabijom kamerom. Haj ako nista bateriju su popravili.