Cyberpunk 2077

Discussion in 'Igre i konzole' started by senad_986, Oct 24, 2012.

  1. p4ja

    p4ja Komšija

    13 mill kopija prodali do jucer :D
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Marketing je cudo. Od tih 13, garant 10 je zbog marketinga pa ti vidi. :)

    Kazu, "najocekivanija igra desetljeca". Dokaz da im je marketing dobro odradio posao.
     
  3. p4ja

    p4ja Komšija

    To je sastavni dio posla, pogotov u ovo digitalno doba..
     
  4. xman

    xman Komšija

    Nije to samo marketing. U ocima mnogih Witcher 3 je najbolja igra ikad a ova je trebala biti jos bolja,veca,skuplja.
    Hype je bio ogroman,i djelimicno opravdan.
    Dobar dio "marketinga" i jest proizasao iz toga da je raja brujala o toj igri jer se ocekivala igra nivoa Witchera ili bolja.
    Niko nije mogao ovo ocekivati jer nije bilo osnova.
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Interesantno je, nakon svih ovih godina, procitati prvih nekoliko stranica ove teme :)
     
    Esh likes this.
  6. p4ja

    p4ja Komšija

    Opet pricate kao da je igra odron.
    znaci imaju pravo pricati samo ljudi koji su igrali, ovi yt ratnici bolje da nista ne govore.
     
    senad_986 likes this.
  7. FearLess

    FearLess Aktivista

    AI u igri je nepostojeci, ja je igram, ako ti ista to znaci.
    Fizika u igri je odron.
    Van misija nema se sta raditi u otvorenom svijetu, sterilan svijet do bola.
     
  8. irhadkul

    irhadkul Komšija

    zao mi je sto dosta ljudi drugacije vidi, ali meni je igra stvarno predobra, zadnja u kojoj sam ovoliko uzivao je Uncharted 4. Imam trenutno 50-tak sati i otprilike se moze jos jedno 20 izvuci da se sve na mapi istrazi +30 ako se izvlaci svaki level.
    Slazem se fizika auta odron, ai jos gori (mapa) , nema kustomizacija, itd. Bez obzira na sve to igra nudi stvari u kojim se itekako moze uzivati i koje te jednostavno opustaju. Misija sa ronjenjem, voznja motorom kroz pustinju, muzika, grafika, osvajanja "baza". Igram od prvog dana i stvarno nisam imao nikakvih problema osim par manjih bugova i uzivam u svakom minutu (ultra rtx on)
     
  9. p4ja

    p4ja Komšija

    Nije ni fora da se svima svidi, i to je ok, ali da se toliko pljuje je nidje veze, plus ovi sto najvise pljuju nisu ni probali, ili nemaju hardware..
    A na cemu igras?
     
  10. vutra

    vutra Komšija

    Evo, kao neko ko je kupio i "završio" igru:

    - Na stranu bug-ovi koji se mogu popraviti, igra je nedovršena. Period.
    - Kao što je već spomenuto, AI je u najmanju ruku rudimentaran.
    - Braindance (feature koji je također nahajpan par mjeseci pred izlazak) ne postoji osim u dvije - misije, a jedna od njih je BD tutorijal.
    - Glavna misija je prekratka (2 poglavlja) i prilično je "razvodnjena" ako usput radite i side misije.
    - "Life path", osim par opcija tokom dijalogâ (opcije koje na kraju krajeva ne mijenjaju tok dijaloga) ne znači ništa. Možete komotno odigrati prvih 15 minuta svakog Life Path-a i onda na kraju završiti igru s jednim i ništa bitno nećete propustiti.
    - Cijeli intro od "početka igre" do trenutka kad postaneš mercenary je sabijen u video montažu (jedan od razloga što je Life Path izbor beznačajan).
    - Night City je lijep za gledati, ali osim za screenshot-e, istraživanje istog se ne isplati
    ....
     
    Stevie_Ray and p4ja like this.
  11. FearLess

    FearLess Aktivista

    i5 4670. RX 580 8GB, 16GB rama i igru pokrećem sa SSDa. Ništa posebno, dovoljno za medium-high.

    Ne žalim se uopšte na bugove i grafiku a ni na story, vec jednostavno open world nije zanimljiv, AI užasan, sterilna igra van misija.
     
  12. xman

    xman Komšija

    Svi se zale na sterilan svijet.
    Kako neko rece ako je vec prica jedini dobar aspekt igre zasto nisu isli na linernu varijantu igre,ili nesto sa par manjih mapa i settinga i ispricaj pricu na taj nacin.
    Davno bi je zavrsili i bar bi znali sta je igra. Ja preferiram open world igre ali malo ih je ciji svijet je "ziv" i koje u sve to znaju i ugurati i ispricati pricu. Da vec nemaju Witchera koji ima sve to rekao bi da su zagrizli previse.
     
  13. p4ja

    p4ja Komšija

    Razumijem sta govoris, i mogu te shvatit, ne pase ti i cao, ali mislim da ovo treba odigrati u full glory izdanju, ja isto cekam kartu da stigne pa da ocejfim. odem kod druga neku noc, na 32’’monitoru i bang and olufsen slusalice, sjeo i zaplakao od dobrile.. a bacio sam oko i kod jednog drugog sa malom losijom konfom.. znaci isto dvije razlicite igrice.. ima taj neki gritty feel kad igras i zajedno sa muzikom mene to zivog opra.. moguce i zato sto nisam nista sem dote upalio ima sigurno 4 godine, pa mi sve zabremede..
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne bih da te prozivam ali ovo: "moguce i zato sto nisam nista sem dote upalio ima sigurno 4 godine".

    Ja je mogu tjerati na ultra sa nizim FPS-om ili spustiti rez pa da ide oko 60. 1080p Ultra ide oko 35-40.

    Igrao sam je malo na jednom pc-u sa full RT-om cisto da vidim sta propustam. Prelijepo izgleda. Ali grafika i ta ljepota meni traje pet minuta i pada u vodu bilo sta da podjem raditi. Lijepo izgleda samo za photo mod. Sve ostalo u igri ostaje isto kao i na svakoj platformi. Sve navedeno gore iznad da se ne ponavljam. I za svijet i za gameplay i za AI.

    Problem i jeste kako jedan rece, sto igre ne zive u vakumu. Izadjes iz jedne igre i uletis u 2077 i vidis koliko je sati. Meni su licno bugovi najmanji problem sa 1.05. Tesko je ovo meni igrati nakon drugih open world igara. Eto spomenuti 100x RDR2. Bilo koji watch dogs ima bolji svijet. A djeca im se smiju kako je WD plitak. Dosta toga fali i kasne jedno 15 godina za drugim igrama. Ali ne sto ne znaju vec jednostavno sto je placeholder. To se vidi. Preranosu su izdali. Toliko je nedovrsena da je uklonjen RPG status iz opisa igre. Outward igra malog indie studija dere 2077 u svim segmentima gameplaya. A misli mda nije kostala ni 20mil.

    I sada ce oni jedno po jedno popravljati jer im je ovo platforma za multiplayer koji izlazi za dvije godine. Morat ce ovo srediti ako hoce sandbox igru. Ali kada je srede, kao mozda fallout 76 za 10 godina, onda ce ljudi naravno promjeniti mišljenje. Ali ne mozes ocekivati da ljudi formiraju misljenje na osnovu igre koja ce biti za 4 godine. Koja jos ne postoji. Kako jedan ovdje rece: "Sta ako je poprave". Mislim, wtf. Šta ako sutra izadje star citizen.

    Nisu je trebali izdati u ovom stanju i to je to.

    Ako CDPR prizna da je igra problematicna. Ako svaka platforma vraca pare i pravi presedan. Ako developeri ove igre kazu: "zasto su lagali da je u januaru bila igriva". Ako dionicari planiraju tuzbu..

    ..ne kontam kako neko random na netu kritikuje nekoga sto ima isti mišljenje kao sami CDPR developeri (ne ti, naravno).

    Ljudi najnormalnije postavljaju No Mans Sky post launch sadrzaj kao: ovo ce biti sa 2077 s toga ne vidim zasto ljudi kritikuju sada.

    Vjerovatno isi oni koji ne razumiju zasto nije igra ostala nako refunda.
     
    FearLess likes this.
  15. vutra

    vutra Komšija

     
    NAILS likes this.
  16. FearLess

    FearLess Aktivista


    Ma grafika mi ne igra presudnu ulogu u ovoj igri. Dzaba da je i fotorealisticna.
    Citav open world je sterilan, sa sterilnim NPCovima, AI uzasan. Drugo je kad si u misijama, ali cim izidjes nemas sta raditi.
     
  17. Neso

    Neso Komšija

    Nemas vala nista raditi ni u GTA kada zavrsis pricu. Jedino da zabelajis pa da te policija ganja. Online ne racunam, jer to vise nije GTA. Ono je kakrdija za djecurliju, i kome su fetis laserski pistolji i leteca auta...

    Ja nikad ne kupujem igre sa tom idejom da se zajebajem okolo van misija i side questova. Uzivam u prici, misijama, i kad sve pozavrsavam gasim. Ono sto valja i sto je show off ce ubaciti u misije, kasnije je sve karanana.

    Interakcija sa svijetom je nula poena, generalno u svim igrama, jer su fizika i A.I u velikoj stagnaciji. Tek mozda GTA 6 da bude dobar za zajebancije, jer ce biti dosta unistivih objekata, kompleksnija mehanika gameplay-a u generalu. NPCevi ce imati kreativnije, raznovrsnije reakcije na desavanja okolo. To su stvari koje cine zanimljiv free roam gameplay. Meni su Half Life 2 i Crysis 1 zanimljiviji od 99% danasnjih igri, u nekom pogledu.

    Mislim da cemo tek na ovoj generaciji konzola dobiti ono sto svi ocekujemo od igri. Do sada to jednostavno nije bilo moguce iz ocitih razloga.
     
    Last edited: Dec 23, 2020
  18. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Neso likes this.
  19. Neso

    Neso Komšija

    Samo neka je dobro zakrpe narednih mjeseci prije nego sto je kupim :) Misije mi bas mocno djeluju.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator