Preporuke za kuciste

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by RaP, Nov 19, 2009.

  1. iPlay

    iPlay Komšija

    Ukupna širina kućišta je 220 mm. Od nosača coolera do stakla ima nekih 165 mm, a od ploče do stakla 180 mm. Dark Rock 4 je nepunih 160 mm visok. Staje dakle bez problema. Sve ispod 165 mm je sigurno.

    [​IMG] [​IMG]
     
    Last edited: Jan 1, 2021
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    E super, hvala puno.

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
     
  3. lolak

    lolak Aktivista

  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Jebaji ga, pise mint a slomio mu USB port.. A i hocu nesto sa dobrim propuhom, pa mi ovo sad ispalo dobro. Gotovo, naruceno, doci ce ovih dana, pa i ako se zajebem, nije aman para, prodat ce se i uzet nesto bolje. Sad sam se izuo za druge stvari po kuci, tako da je ovo za sad izbor.
     
  5. Elubrylla

    Elubrylla Novi član

    Ako hoces protok zraka zaobidji NZXT kucista.
     
  6. iPlay

    iPlay Komšija

    NZXT H500 je odlično i popularno kućište, ali iskreno sumnjam da može što se protoka tiče parirati Titan II. Sa njim ćeš sigurno dobiti odličan air flow.

    Čisto informativno moj CPU na full load ne prelazi 58°C sa Wrait Prism coolerom. Kod tebe će biti Dark Rock što je još boja solucija coolera. Idle temp. CPUa je trenutno 32°C.
    GPU u full load je max. 60°C. Trenutna Idle temp. sa Zero RPM je samo 25/26°C.

    [​IMG]

    Čovjek je i stavio cijenu 110 KM zbog slomljenog USBa, mislim da je dobra cijena i da bi se dalo još malo spustiti.
     
  7. iPlay

    iPlay Komšija

    Evo solucije za montiranje dodatnog (trećeg) HDDa na mjesto predviđeno za SSD.
    SSD se može prebaciti naprijed.

    [​IMG] [​IMG]
     
    Last edited: Jan 5, 2021
    Qler likes this.
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    Doslo i kuciste, jos ga nisam otpakovao :)
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    Sad sam otpakovao i skontao sam da sam demode totalno :D

    Valjda ovaj kabal za RGB ima kao tri jacka, jedan je PWM, to OK, drugi je onaj debeli sto ide u plocu za RGB a sta je ovaj treci sto ide iz ovog debelog, VDG pise na njemu?
     
  10. iPlay

    iPlay Komšija

    "The VDG is for some of the Gigabyte and Aorus motherboards that only used the 3 pin connection. other brands all used the 4 pin connector and Gigabyte swapped to that style on the more recent boards. "

    Ako nemaš konektor, ne treba ti. Spoji PWM na CHA_FAN i RGB na RGB konektor.

    PS: Živo me interesuje da li možeš kontrolisati ventilatore izi BIOSa? :rolleyes:
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Veceras, imam neke sastanke do 17h, malu na klizanje u 18h... tako da prije 20h nema sanse da pocnem sastavljati ista. A treba sve prebaciti. Plus kontam da li mi se isplati ista mijenjati dok ne dodje CPU. Ali koliko sam vidio, ne moram vaditi MBO da stavim novi CPU i hladnjak (znam da ne treba za CPU nego za BeQuiet me zanimalo)
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    I sta mislite treba li mi na vrhu jedan exhaust fan da stavim, ili su ovi naprijed/nazad dovoljni?
     
  13. iPlay

    iPlay Komšija

    Kod mene je gore 2x 140 mm (custom profil). Mislim da ti sa BeQuiet neće trebati jer je vertikalni cooler. Lahko je naknadno zašarafati. Ima dovoljno prostora između MBO i vrha kućišta.

    Jesi li zadovoljan kućištem? :)
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ako imas viska vent stavi, nece skoditi. Da maksuz kupujes vjerovatno neces imati potrebe, zavisi od temp kakve budu.
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Kasnije ću večeras prepakovati, pa javim utiske. Build quality je dobro ispod 690ke. Ali fino izgleda. A imam jedan u 690ki što sam davno ugradio, pa mogu ga prebaciti. Valjda ću znati sve ovo pokopati. Kako sam shvatio spajam ga na onaj razdjelnik, ne u ploču?

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Prepakovao sam sve.. ne pitajte kako :D nogama sam gurao da stavim zadnji panel :) ali je stalo sve. Svi diskovi i sve. SSD sam ugurao izmedju napojne i HDD racka. Jedan disk stavio iza kako je kolega sliku postavio, ma svega :)

    I da PWM ventilatora ni meni ne radi...
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Da li se na ovom MS Titan 2 PRO moze nekako SW kontrolisati RGB ili samo preko ovog dugmeta?
     
  18. iPlay

    iPlay Komšija

    Pritisni LED tipku i drži dok cooleri ne počnu blinkati, onda kontrola prelazi na Matičnu ploču. Ako držiš još malo duež, gasiš LED dok ventilatori i dalje rade.
     
    Last edited: Jan 22, 2021
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    Nisam znao. Hajde probam kasnije kad upalim PC. I snimio sam onaj Gigabyte SIV i ima kontrola ventilatora. Kad pokrenem kalibraciju odradi od full spin do full stop sve ventilatore, ali ne vidi nikako rpm... tako da ima neku kontrolu, i u BIOS sam podesio da veze za CPU temp... pa koliko sam upratio prati CPU ventilator sa rpm...
     
  20. iPlay

    iPlay Komšija

    RPM ti neće prikazati jer ide preko HUBa, ali se okom i zvukom može vidjeti da li usporavaju. Ako usporavj i prati to je to, onda radi.
    Kod mene to ne radi.