Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. Esh

    Esh HWB

  2. eXceLLenT

    eXceLLenT Novi član

    Misljenje za MAG274QRF-QD kosta 1300KM, dok je 27GL850 1050KM, da li se isplati razlika?
     
  3. Esh

    Esh HWB

  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    4k na 27”, totalna glupost za gaming, jedino ozbiljan rad ima smisla.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma za te pare uzeti Acer Nitro XV340CK ili sl , 34" QHD (3440x1440), ultra-wide, IPS, 144 Hz. Ne shvatam da bi iko (ko moze to sebi priustiti) uzeo 16:9 spram ultrawidea, dal za gaming, dal za produktivnost.

    https://www.rtings.com/monitor/reviews/acer/nitro-xv340ck
     
    selvin likes this.
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Taj ima PWM dimming, paziti na to :)
     
    Vedo likes this.
  7. iPlay

    iPlay Komšija

    Za koliko bi se mogao naći onako solidan (što povoljniji) 32" 1440p, min. 120Hz IPS UltraWide monitor i/ili 29" 1080p, min. 120Hz IPS UltraWide?
    Trenutno imam LG 29WK500 i prilično sam zadovoljan. Na poslu imam 2x 24" tako da sam se navikao na široko. :)

    Kod sina se javljaju prve male naznake na display, pa ako bi morao uzimati da njemu dam svoj, a da ja eventualno pogledam sebi neki upgrade.
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Standard za ultrawide ti je 34", to ti ga dodje kao 27" plus 1/3. Samo znaci nemoj se zeznut da uzmeš tu dijagonalu sa FullHD rezom, mutno je, obavezno idi na QHD.

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
    selvin likes this.
  9. iPlay

    iPlay Komšija

  10. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ali koja rrazlika u cjeni gaming vs "obicni" radni monitor. Pa dupla...
    jel stvarno potrebno imati >75hz za casual gaming..
     
  11. iPlay

    iPlay Komšija

    Kažu da je 120+ dosta smooth i bolji experience overall, mada mi TN zbog posla i grafike nikako ne odgovara. IPS ima dosta bolji prikaz boja i ugao vidljivosti.
     
  12. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ako si u print i publishing poslu, prosiri budzet.
    27"+, 1440p+, dobra reprezentacija boja, visok refresh rate i sve to za 3, 3 i po stoje? Nope.
     
    Vedo likes this.
  13. iPlay

    iPlay Komšija

    Sve to stoji, samo sam pitao za mišljenje ova tri gore. Nisam rekao da mi je budžet 300-350 KM. A sa druge strane mi ne treba ni monitor od 1000 KM.
     
  14. bojler

    bojler Aktivista

    Ja baš planiram uzet novi monitor. Mnogo ponude ima ali samo idem na 27'. Trenutno imam još od 2018.g acer xb241h tn, ali volio bi preći na IPS. Sad sam došao do ovog izbora: 1. LG 27GL850-B; 2. AORUS FI27Q; 3. DELL S2721DGF; 4. ASUS VG27AQ? Ako se ko dobro razumije pa da mi pomogne pri izboru. Neću se zalijetat pa fino ocu da prostudiram.
     
  15. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Last edited: Feb 8, 2021
  16. bojler

    bojler Aktivista

    Odlučio sam, hocu da kupim dell s2721dgf, znate li gdje ima u Bosni i Hercegovini nabavit, ili cu morati na pik ici?
     
  17. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Last edited: Feb 9, 2021
  18. bojler

    bojler Aktivista

    Hvala brate.
     
  19. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Nema na cemu .. sretno.
     
  20. iPlay

    iPlay Komšija

    Ekipa, može li i vaše mišljenje AOC Q3279VWFD8 monitor. Cijena 160€?