Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. dams82

    dams82 Komšija

    Ja npr nikad nisam naručivao preko nečeg drugog tog tipa, a pesoto je prilično jednostavan za korištenje, cijena manje više pristupačna i što je najvažnije naručuješ kod Amerikanaca koji su najjači kad je u pitanju online trgovina... Čekam i sa aliexpress pošiljku preko pesoto jer je poštarina normalna za razliku od one za BiH...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    nenji_avero likes this.
  2. bhd

    bhd Veteran foruma

    Fazon je jeftinoca :)
     
    Hellas and dams82 like this.
  3. syd

    syd Aktivista

    Aliexpress? Jesi li to nesto iz kine poslao u USA, da pesoto dostavi? :)
     
    dams82 likes this.
  4. dams82

    dams82 Komšija

    Da, stiglo je na pesoto skladište, čekam slijedeću turu da dođe u Sarajevo.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  5. Skafiskafnjak96

    Skafiskafnjak96 Novi član

    Zar je i to moguće? Unijeti Pesoto adresu na AliExpress pa naručivati?
     
  6. dams82

    dams82 Komšija

    Sve što se može isporučiti na adresu u usa možeš naručiti preko pesoto, nema veze odakle je. Meni je trebalo nešto što nisam mogao nigdje osim aliexpress naći... A poštarina iz Kine za BiH DHL stotinjak dolara... Tako da je pesoto dobio šansu...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  7. darsh

    darsh Aktivista

    Kojom dostavom i koliko si čekao da stigne u US skladište?
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

  9. dams82

    dams82 Komšija

    Izabrao dostavu EMS ePacket od 3.60 dolara, zatim mi javili da ne može dostava bez doplate od 9 dolara, ja pristanem jer mi treba artikal, inače bi vratili novac i poništili narudžbu. Čekao sam dugo da pošalju od 26. Novembra do do 19. decembra, tad su poslali (čak su zamjenili tracking broj koji je prvobitno dodijeljen. Isooručeno na pesoto 08.01.
    Znači bez ovih vanrednih okolnosti i nove godine može stići za max 15ak dana iz Kine do pesota... Kad je ušlo u usa preuzeo usps i svaki dan je bio update na tracking... Sad ne znam kad će pesoto poslati, inače ovi naši u pesotu od danas do ponedjeljka na kolektivnom odmoru.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  10. zemomak

    zemomak Aktivista

    A šta recimo da je otišlo na američku carinu? Kakve su procedure u tom slučaju?!

    Sent from my Mi 10 using Tapatalk
     
  11. dams82

    dams82 Komšija

    Čini mi se da je u Delaware oslobođeno carina, zato je tamo skladište, a nije ni skupo, 40ak dolara ovo moje...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    zemomak likes this.
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    nenji_avero likes this.
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Skontoa sam, RAM će čekati bolje dane, dok ne budem imao za brži, dosta i 16GB. Sad cu uzeti HDD da poskidam ove ostale.
     
  14. zemomak

    zemomak Aktivista

    Evo ponovo na amazonu amazfit band 35$, sve tri boje

    Sent from my Mi 10 using Tapatalk
     
  15. Hellas

    Hellas Aktivista

    Kako kontate kad ce sledeci avion od Pesota ovamo?
     
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

    Po nekoj navici petak naredni.
    Ali treba cekati i podatak sa pesoto stranice kad unesu ocekivani datum.
     
    dams82 likes this.
  17. dams82

    dams82 Komšija

    A kad dođe avion za koliko otprilike dana ide slanje brzom poštom odnosno lično preuzimanje u tvom slučaju? Imam tri stavke na skladištu u Wilmingtonu...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  18. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma znam evo i ja cekam, u biti ovo oko nove godine traje mjesec isporuak, sta cu nemam bolje opcije :(
     
  19. dams82

    dams82 Komšija

    Nije mi ništa od životnog značaja, ali ovo iz Kine sam dugo čekao do pesota, sad čekam pesoto, odužilo se baš

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  20. bhd

    bhd Veteran foruma

    Reventon and dams82 like this.