BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Almir

    Almir Komšija

    Reko da vidim ovu hit akciju kad telecom uradio redizajn stranice pa neki shop :)

    Da li sam ja u igri tj da li mogu aplicirati, kontao benefit 2 za mojatvfull (6mj naknada 1km i dodatni stb gratis 24mj), mislim da mi ugovor od 24mj ističe tamo oko aprila... ili da čekam pa bude BOLJA ponuda/akcija ?
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Da li neko zna kako mogu traziti provjeru tehnickih mogucnosti za optiku na BHTu a da ne zahtjevam uvodjenje usluge ?

    Naime ,zvao sada 1444 i javila mi se neka zena iz administracije,koja bas ono veze nema i ona hoce da ja podnesem zahtjev za uvodjenje usluge,pa ce mi onda doci provjeriti tehnicke mogucnosti i ako moze,uvesti ali ja necu zahtjev za uslugu,nego za provjeru.

    Naime,sto se tice optike,usao mi je buzir u dvoriste ali nije do moje kuce tacno,nego ima udaljenosti nekih 30m i ne moze se kopati da se pruzi do moje kuce,jer je afalt ili beton (koji nije u mom vlasnistvu) pa bi opcija mozda bila zrakom.Ali ovo mogu provjeriti i znati jedino monteri a ne ona gospodja iz administracije,koja je totalno pogubljena...izgubi 10 minuta zivota sa njom.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  3. dams82

    dams82 Komšija

    Pitaš Seju montera, možda ti može reć...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    dobro si...mislim da imam njegov broj negdje u mobitelu...na njega sam i zaboravio...on je najjaci monter u BHTu kod nas :D
     
  5. dams82

    dams82 Komšija

    Ako nemaš poslat ću ti, imam ja...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  6. tesy

    tesy Novi član

    Ima li neko da mu nije mrsko provjerit kakvo je stanje na portalu (web shopu) za ultra broj i za extra paket (ko šta ima :)) . Kod mene cini mi se opet drugacije prikazuje :confused: .

    Za ultra broj samo prikazuje "Dodatne usluge" - kako je kod vas ?

    [​IMG]upload image for link

    Kad odaberem "Dodatne usluge" nema ništa , a cini mi se da je bila lista podataka ... Kako je kod vas :D ?

    [​IMG]


    Za Extra paket prikazuje iduće, a ko da je i tu bilo više opcija :D .

    [​IMG]


    Kome nije mrsko da uslika kako je kod njeg, bio bi zahvalan :) .
     
  7. Almir

    Almir Komšija

    Klasika do centrale dosla optika , dalje ne, ostavljena mogucnost kroz alkaten polozili ali njima trenutno nebitan. I nemas mogucnost trenuto :)
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Vidim na extra net isto tih 5 opcija. Doduse u dodatne usluge mi nije prazno, vidim kad je poceo ugovor, kad sam uzimao uredjaj, kad sam spojio pretplatu u mojatv izbor itd.

    I oni ne znaju sta hoce, imaju nekih 5 portala za login, vise ne znas gdje se logujes ni zasto :D

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  9. dams82

    dams82 Komšija

    Registracija se sad vrši sa email adresom i poveže te sa svim uslugama koje imaju taj email umjesto sa brojem telefona, ja npr imam dva broja (extra net paketi) na jednom računu (jedan moj, drugi ženin) i sad mi sve to izađe samo za ženin broj(sve te promjene i zahtjevi unazad par godina), a za moj broj nema...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    I kod mene je moja tv, i dvije mobilne pretplate spojeno u mojatv izbor i vidim sve sa jednim loginom. Ne koristim email vec stari login koji sam koristio za svih X njihovih portala.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  11. dams82

    dams82 Komšija

    I ja se logujem sa svojim brojem telefona i lozinkom za moj bh telecom, ali tražilo mi da se registrujem sa email adresom kad sam pokušao pristupit prvi put na ovaj novi moj webshop.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    I mene je pitalo kao da potvrdim email i povuklo bihnet email sa mojatv koji nisam nikad koristio. Sumnjam da nesto veze za taj email. Mislim da se account veze za telefon svakako, ali oni spoje sve. Recimo koristim username od mojatv a sifru mi resetuje preko mog telefona koji je na pretplati.


    Ma imam osjecaj da se gube u ovim portalima. Do skoro bio odvojen portal za mobile, odvojen za mojatv, pa stari gdje imas spojeno nesto, pa novi portal i evo sad webshop login gdje opet imas pregled usluga, a moguće da ima jos koji...

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  13. tesy

    tesy Novi član


    Hvala ti, i kod mene za ovaj drugi broj sto je extra paket u dodatne usluge tako prikazuje , jedino ovaj sto je ultra nema nista . Valjda se neko pojavi sto ima ultru pa javi stanje ...

    I kod mene prikazuje obadvije usluge nebitno sa kojim brojem se ulogujem . Na ultri je ostao stari mail , a extra paket je gmail i opet je uvezano.

    Sto se tice opcije "moj izbor" to ima neke benefite ako su 2 ili vise usluga na pretplati ? U ovom mom slucaju jedan extra paket i jedna ultra ne vjerujem da ima mogucnost "moj izbor" ?
     
  14. dams82

    dams82 Komšija

    Što se tiče opcije moj izbor mora se imati minimalno moja tv priključak, xdsl ili fiksni telefon, ja sam nekad pitao da spojim dva broja mobitela i dva ultra broja i nije moglo... A što se tiče prikazivanja svih brojeva u moj webshop kod mene osim što fale podaci za moj broj trebalo bi da ima i jedan ultra broj koji sam prebacio iz mtel, kad ga dopunim npr sa 10KM dođe mi 10 bodova na bonus plus, znači da ga imaju u bazi na moje ime...

    Edit: evo sad ponovo provjerio, imaju svi brojevi ovaj put, izgleda da sam ulazio u toku radova...
    Za ultra samo dodatne usluge kao i kod tebe.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    [​IMG]
     
    Last edited: Jan 13, 2021
    tesy likes this.
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Malo sam pregledao ponudu BHTa i nije im losa ova akcija sada sa benefitima i opa aplikacijom
    paket moja tv net 2 (brzina neta 50/6 i hd kanali) je 51 KM mjesecno ali uz ugovor i benefit 2 ,dobijes 4-5 mjeseci racun po 1 KM...kada to oduzmes od ukupne cifre,dobijes pretplatu od 40ak KM mjesecno,sto je odlicna cijena ,plus dodatni stb gratis,pa i na drugom tvu bi imao normalno sve a ne da idem preko moja web tv.

    Sve sam blize da se vratim na BHT,sa Telemacha...ja EON svakako i ne koristim na tvu,nego d3 reciver,ne koristim ni smart app eon...jedino na kompu koristim preko browsera a to je u pet deka sa moja web tv,kada se klika misom.
    Brzina od 50/6 mi je sasvim dovoljna a i dosta kanala na ovom paketu je u HDu...ukljucujuci i arene
     
    selvin likes this.
  16. selvin

    selvin Moderator

    @zippoo super ponuda. I ja sam vec pisao da sam se zeznuo sto sam prihvatio onu akciju za 150KM na racun. Ta je bolja sad.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ova je 200-250 KM popust

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
    selvin likes this.
  18. iPlay

    iPlay Komšija

    Ima li BH Telecom (MOJA TV) karticu umjesto resivera?
     
  19. tesy

    tesy Novi član


    Kad odaberes "Dodatne usluge" ocital podatke ili je prazno kao kod mene ?
     
  20. dams82

    dams82 Komšija

    Nije, imaju neke promjene.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    tesy likes this.