Battlefield V

Discussion in 'Igre i konzole' started by EL NINO CFC, Jan 16, 2018.

Tags:
  1. NAILS

    NAILS Moderator

    BF5 HC serveri su sjajni. Nizak TTK, nema mape, nema onog spotanja na mapi, izbace neka oružja, za vozila samo pregled iz kabine itd itd. A i bolji igraci budu dok novajlije odu dalje.

    Samo je problem sto nema dovoljno igraca. Kako je dosla nova raja, serveri škripe. Ima njih po 400 pingom i ode sve u tri lijepe. Mi u Evropi igramo sa afrikancima.
     
  2. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Pa oni su ugasili Arapske servere ima i 4-5 mjeseci i svi ti igraci su ti sad na EU serverima.

    Nikad nisam volio HC. Ne volim snajpere ni ovako ni onako, jos mi samo fali da me 1 shotaju u mali nozni prst. Meni je TTK okay sad, kad su skoro pa vratili na staro. Da Bogdom nisu nista dirali i umjesto sto su doslovno mjesece protratili na TTK promjene, to vrijeme su mogli na 'quality of life' potrositi.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Ugasiš snajpere :D
     
  4. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ma isti klinac kad te sve skoro 1 shot. Nisam vidio draz u HC ni na BF3-4 gdje su bili iznimno popularni. Sad da odem na BF4 na PS4 vjerovatno ima vise HC servera.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije baš tako. Možeš ovdje vidjeti 200% TTK:



    Video nije neka sreca, samo kartu testirao ali kada igras druge FPS-ove (Arma, Rising Storm, Red Orchestra 2, R6, PUBG, Hell let Loose, Insurgency: Sandstorm its itd..) onda vidis koliko BF ima suvišnih stvari.

    Ono popravljanje tenka da ne moras izaci ili popravljanje aviona bez slijetanja plus ono ciljanje kružićem kada bombardujes.. ili flare sto spota sve zivo kroz objekte i zgradu od 4 sprata, nije ni za SciFi FPS a kamo li za WW2. Zato je meni HC mnogo mnogo bolji.
     
  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    To samo popravljanje vozila je glupost. Haj kad odes na supply depo pa se popravis ok. Ali onako na sred poljane imas quick heal i onda se jos mozes odredjeno popravit, je glupost. Ne treba spominjat da je ubilo timsku igru u vidu da trebas da te saigraci popravljaju. Ima i to povremeno se da vidjeti, ali niko vise ne koristi to.

    Spot flare je vise kompenzacija zato sto pucanje iz puski ne spota ljude, spotanje vizulano kad vidis vojnika nije efikasno kao na BF3-4. Na to sve dodaj da je visibility slab, a na pocetku bio uzasan... spot flare je potreba iskreno,
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Spotas sa flarom cijelu zgradu na nekoliko spratova. Nema smisla. Cak su oznacene taćkice velicinom da li su na tvom nivou ili ispod tebe. 20 ljudi moze igrati recona i cijelo vrijeme svijetlis na mapi. Spotanje uopste ne treba biti u MP igrama.

    Sto se vozila tice, obzirom da igram kao Assault od prvog dana, u 90% slucajeva pravim 3% DMG na vozila bilo cime gadjao jer imaju mehaniku da se granate odbiju radi ugla. In real life ima smisla, u arkadnoj igri je rezultat 80 - 1 KD vozaca tenka.

    Ovo se isto sredi HC modom gdje ga zakljucas samo na kokpit kameru.

    HC mod je ono sto bi BF trebao biti.
     
  8. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ne slazem se. Imas te druge igre sto se drze da su sto vise sim... ne treba nam to u BF. Nikad nije bilo nikad ne treba biti. Imas HC ako ti se igra ali core je daleko zabavniji.

    Ne slazem se ni oko flare-a. Generalno igraci u FPS-ovima su postali zesci kemperi i moras imati nesto da ih counter-as. Na pocetku BF5 flare je bio uzasan. Mal kruzic koji je spotao metar kvadratni (ne doslovno) i trajao 3 sekudne. Beskorisno bilo u sustini, a imao si ljude pozabijane u svakom cosku na mapamasa MMG-ijevima. Visibility los i prolazis kraj njih ne vidis ih. Ovako ih barem mozes naci i izvuci iz misjih rupa. Flare je sasvim ok. Treba ti sekunda da ga skines ako te vec spotaju sa njim.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne mogu ga druze skinuti kroz zgradu. Na Rotterdamu, Provence i ostalim urbanim mapama rijetko kada vidis flare. Ne vidis ga od objekata, ne vidis ga kada je kiša i ne vidis u zraku ako si u tamnijem dijelu mape radi defektnog dynamic osvjetljenja. Znaci flare moze biti sa druge strane zgrade a ja spotan. Povecali su radius u odnosu kako je bilo. Ovo je direkto ukradeno od COD-a i njihovog drona. A ti sto najvise kampaju i nose flare. Opet nidje veze.

    Kamperi ne pobjedjuju. Moze te jednom ubiti. Poslije ga skines sa lokacije. Ja sa tim nemam problema osim sto je sada dosta novih igraca pa cijeli squad sjedi u prozoru. Ali je to community problem, ne gameplay.
     
  10. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ne moze ni on tebe ubiti kroz zgradu. Moze on mene spotat ali bujrum neka dodje po kill. Radius flera je bio jos i veci i trajao je tuze, ali su to smanjili prije 4-5 mjeseci.
    Imao si TUGS na BF4 sa istim efektom. Spota i gore i dole, kroz spratove i zidove, pa nikom nije smetalo.

    Meni ne smeta ni sekunde. Spotaju oni mene, spotat cu i ja njih. Meni licno flare dozvoljava da igram puno agresivnije. U squadu uvijek jedan sa flares i kako napadas zastave flare bacis i vidis ih po coskovima sto 'takticki cuvaju uglove'.
     
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Mislim da je Danger Close poslije gasenja MoH-a, presli u DICE, i neki elementi iz MoH Warfightera su prebaceni u BF4 cini mi se.

    Ma svako je radio na Battlefieldu, kao da nemaju leada koji ce voditi projekat.
     
  12. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Danger Close je preimenovan u DICE LA. Oni su preuzeli BF4 kad je bio u uzasnom stanju (nakon 6-10 mjeseci od izlaska men se cini) i od njega napravili onaj finalni produkt na kraju. Znaci oni su najzasluzniji za povratak BF4 ako mozemo tako reci. Na BF5 oni su samo radili na kojoj mapi ja mislim ostalo je bio DICE Stockholm.

    Pocetkom 2020 DICE LA je preuzeo Vince Zampella, lik koji je bio CEO u Respawn studiu. Studiu koji je napravio Titanfall 1-2, Star Wars: Fallen Order i APEX. Sad pricalo je se da ce se DICE LA odvojiti od DICE Stockholm, preimenovat se i da ce poceti raditi na svojim samostalnim projektima, i da nece vise biti Stockholm-ov potrcko. Jos nista nije poznato je li to tako, ili i dalje rade na BF.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    jel jos onaj sjw glavni u dajsu?
     
  15. iPlay

    iPlay Komšija

    Čovječe, kako si ovo napisao kao da sa njima svaki dan piješ kafu. :D
     
  16. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Eh, kad 12 godina igras jednu fransizu, i treba nekako da si informisan. Pogotovo u danasnje doba gdje su svi developeri po Twitteru i ostalim mrezama pa mozes puno lakse do informacija doci.
     
    BiceBolje likes this.
  17. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ja sam bio zapeo na BF3 koji sam dosta mnogo igrao, inače sam "bacio" stotine i stotine sati u BF1942, BF2, ... što online što u internet klubu. Mislim da smo igrali onaj "moderni mod" za BF 1942 u jednom momentu, a dolazilo je do momenata gdje su me htjeli istjerati jer sam bio previše dobar s onim A10 Thunderboltom. Još sam u BF3 bio prilično jeben s avionom, ali nakon pauze probao sam opet i bio sam pravi duduk. Imalo smo i neki svoj platoon meni se čini, mi HWB-ovci. Isto ko oni NBA košarkaši u Space Jamu, skills have left me... sad ću baš probat na BF4 da vidim na šta će to ličiti.
     
    EL NINO CFC and Patton2410 like this.
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Mislim da sam bas nedavno spominjao Embark studio: https://www.embark-studios.com/

    To su bivši DICE developeri i aseti izgledaju odlicno. Pitanje je samo koliko imaju love. Koriste UE4.

    Na tu temu:

     
  19. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja krenuo sa Bad Company 1. Sasvim slucajno naletio na nju. Igrao kod buraza na XBox-u i reko da vidim sta ima od igrica. Stavim je i nisam se skidao jedno 10 sati sa nje. A tad sam bio veliki CoD igrac. CoD4, ili ti ga MW1 se se pucao uveliko u to doba. Onda BF poceo polako preuzimat primat kod mene. Da bi CoD prestao igrat nekih pola godine nakon MW2 sto je izasao.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator