Battlefield V

Discussion in 'Igre i konzole' started by EL NINO CFC, Jan 16, 2018.

Tags:
  1. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Uh, zaboravio sam Bad Company 2. Jedna od boljih sveukupno, nešto su bili pogodili u formuli, osjećaj i gameplay. Svidio mi se i onaj vijetnamski dodatak na BC2. I tu sam skršio sate i sate...
     
  2. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Da ne bude da samo serem:



    Kakav sam vid imao...
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako nemas video iz 2011-te, didn't happen :D

     
    BiceBolje likes this.
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Jbt da urade mass warfare sa vecim mapama, 128 igraca noviji frostbite engine ovaj old sql sistem bf-a pa to bi kidalo...
     
  5. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Zar nije vrijeme da pocnu malo 'curiti' vijesti o novom BF? Previse su se usutarili. Mozda je to i bolje.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Imao si, mrsko mi traziti. "Igra ne lici na predhodne dijelove ali ce publika biti zadovoljna". Sta god to znacilo.

    Kontam da nije neka third person varijanta. Inace oko marta obicno izlaze prve vijesti za BF.
     
  7. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Sinoć na BF4 iz 10 pokušaja nisam uspio ubiti nijednog tenka iz ovih attack aviona, i to bez hardcore moda, što znači niđe veze, čak i vidim tenk označen, al' ne ide. Prvo, malo više trese crosshair, to je definitivno. Drugo, trese mi se ruka, neka nesigurnost u meni. Treće, ne smiješ se više zalijetati iz zraka prevelikom brzinom, nema šanse ga ispravit, završio sam u brdu više puta. Problem mi je preživjeti, ako me bilo ko uhvati u zraku gotov sam brzo. Prije sam baš u tome bio dobar, mogao sam ostati živ duže vrijeme, i to je bio ključ za uspjeh. Ovo kad pogineš za 1.5 minutu ne vodi niđe.
     
    kolinsb likes this.
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Ovo je i dalje arogantni tim koji je bio iza BF5.

    [​IMG]

    BiceBolje
    Imaj na umu da ljudi igraju BF4 vise od 7 godina svaki dan. Upasti kao padobranac i nadmetat se ne ide.
     
  9. iPlay

    iPlay Komšija

    Kako je izašao COD:Warzone, BF:V, 4 i 3 sam upalio nekoliko puta samo, nažalost. Ustali su brate.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Patton2410
    O ovome govorim:


    Znam svijetliti cijelu partiji a neba slabo vidim. Bude desetak snajpera na mostu i cijelo si vrijeme spotan.

    Volim ja Hamadu ili Fjel gdje mozda ima smisla spotanje i lakse se skida flare, ali su te mape unistene avionima. I dalje ljudi prave 100+ killova. Niko ne nosa Fliegerfaust. Pogotovo sada nakon 2+ godine.

    Takticki ne mozes uletiti na teritoriju zastavice i zauzet je i lagano napadati tim ako si sam ili u manjini. Samo bace flare, znaju gdje sam i to mi je zadnje. U nekim igrama poput R6 ne mozes biti spotan ak ose ne kreces. Da barem takva mehanika postoji, neki counter.
     
    iPlay likes this.
  11. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Tim ti bio nikakav pa vas sabili na jednu zastavu. Naravno da ces biti spotan stalno, kad vas napadaju sa svih strana.

    Ja ne igram sam. Nikad nisam uzivao u igranju BF bez barem jednog jarana. Dosadno bez timske igre, komunikacije, zajebancije dok igras. Ne znam kako ti se da. Jedino sam znao Metro sam, ali tu ne treba nesto puno timske igre. Odem tamo da se napucavam. Lol

    Flare mi predstavlja 0% problema. Puno mi vise pomaze sto je flare dobar nego sto mi odmaze. Kad igram u squadu sa rajom, i neko samo spomene 'spotan flerom', svi gledaju gdje je da je skinu. Rijetko kad flare prezivi citav svoj duration.

    U R6 dodju ti u sobu gdje kempas i spotaju te sa onim malim roboticem na dva tockica.

    Da se mene pita u FPSovima, ako si zasjeo u jednom cosi vise od 30 sekundi ja bi napravio da automatski postanes spotan. Imas ljude citavu partiju zajasu jedan cosak i ne pustaju.
     
    Last edited: Jan 17, 2021
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne mogu svi biti levati da ne vide flare. Dosta starih igraca opali flare na objekat da se zalijepi. Eto ti na pocetku klipa. Pet naših flerova u zraku, a protivnicki jaci tim ih ne skida.

    Ja na mapi vidim da bas nema nikoga blizu zastavice i mogu dalje jurišati. Ili nas opali na C zastavici flare, vidim nema nikoga i onda se slobodno šetam. Ili na Hamadi kada ides na D. Opalis flare, vidis nema nikoga i jurišaj na ammo i medic crate. Meni to nije čejf. Meni to nije uživancija bilo da nas ili protivnicki tim ispali. Uopste se ne radi da li je problem vec na sta se svodi igra. Bilo kakva taktika gubi smisao kada vidim gdje i kuda se tacno krece protivnik. To je za mene previse arkadno.

    R6 je nesto drugo. Zadatak ti je da branis objektive. Neki su dizajnirani da sjede na objektivu, neki ra roaming. Lesion, Mozzie ili Doc imaju svrhu samo ako ostanu zivi radi gadgeta koje koriste cijelu partiju. Mute, Jager ili Caveira su iskljucivo namjenjeni za roaming. Postavis svoje gadgete i imaju funkciju i kada si mrtav ili Caveira koja spota protivnike i krade intel kada nekoga ubije.

    Mali dronovi ne spotaju, oni pinguju.
     
  13. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Kad gubis 400 razlike i imas samo 1 zastavu na Roterdamu... znaci da ti je ekipa sastavljena od lizaca prozora a ne solidnih igraca.

    Imamo razlike u misljenu i to je okay.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Ovih se dana dosta piše o BF6 ali je ocito svima samo ovaj video izvor:

     
  15. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Osim sto je DICE rekao da ce biti 128 igraca... sve ostalo je manje vise nagadjanje.
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    128 igraca, ima da bude lagfest.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Cudno mi je da niko ne stavlja u kontekst, kada se prica o 128 igraca, botove. Tokom Battlefield 1 razvoja, DICE je intezivno radio na unapredjenju AI:



    Velike su šanse da cemo po prvi put imati popunjene servere sa botovima baš kao u PUBG.
     
  18. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Pa obicno botove stavljaju ako je populacija na serverima bas mala, pa da popunjavaju. Nadam se da nece doci do toga.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Kazu da je flat out pucao kroz zidove kao support.

    [​IMG]

    Sve nas ovo ceka u BF6. Jedino da ne budu forsirali cross play na konzolama kao warzone.
     
  20. iPlay

    iPlay Komšija

    Ti si taj koji nas je ubijao odozgo. :eek::mad::D