SSD diskusija

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by GW, Mar 21, 2009.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa eto pise, radio 272 dana.
     
  2. nivla

    nivla Komšija

    pisao sam ja za one nvme adata sto su pocrkali svi u prvoj godini koristenja
    samo da napomenem da je poslije njih u garanciji isporucen najjeftiniji goodram nvme i da se niko nije zalio
    moguce da su i defektne serije te da ovo nije pravilo, evo meni A400 jos nijedan nije krepao,ali sa Adata od usb stickova do memory kartica sve je jako brzo krepalo, rekord kod mene ipak drzi transcend gdje je od 10 usb stikova samo jedan ostao da radi i to iz razloga sto su na njeg prebacene jednom pjesme i stoji u autu
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Na njih ide ja mislim 3g garancije. Kakva je situacije kod reklamiranja? Cisto da probam mada ne vjerujem da se nesto moze izganjati.

    Eto taj jeftini Kingston četiri godine radi kao sistemski disk i u duplo boljem stanju.
     
  4. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Adata stvarno ima nekih problema sa pouzdanošću, iako se ne radi o velikom uzorku i pričam na pamet imao sam situacije crkavanja njihovih stickova, memorija koje ploče neće da prepoznaju, i baš ovih SU650-ki. Transcend kao i obično uvijek beton. Njihov najjeftiniji SSD220S ima MTBF veći za 1 milion sati od Kingstonovog A400, i nešto brže brzine zapisivanja i čitanja i sve to za istu cijenu. Odličan za Regular Joe's.

    NAILS, ja uglavnom kad kod dobavljača reklamiram SSD-ove ne dobijam nijedno pitanje, jednostavno zamjene. Trebao bi i ti.
     
    NAILS likes this.
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Ok, hvala. Pokušat cu. Ko je dobavljac za Adata? Kimtec?
     
  6. nivla

    nivla Komšija

    ovi moji adata su svi isli preko asbisa
     
    NAILS likes this.
  7. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Po svemu sudeći mislim da jesu.
     
  8. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Kako vidjeh ovu pricu oko healtha SSD-ova, rekoh da pogledam i kod sebe stanje, kad nudi mi novi firmware. Disk je sistemski, je li pametno to raditi i ima li potrebe uopšte? Radi se o Kingston UV500..
     
  9. Decerto

    Decerto Komšija

  10. KingT

    KingT Veteran foruma

    To oko healtha nije tako mjerodavno, ja u CrystalDiskInfo na novom novcatom Adata XPG 8200 Pro imao health 97%, disk inace ima TBW 640 TB.
    Na kingstonu 120GB HyperX SSD-u starom 7 godina i Power On time 26559 hours, 25TB Host read/write , Health 95% .
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Danas stigao zamjenski (stari SU650).

    [​IMG]

    Nadao sam se da nece imati ADATA pa ce poslati neki barem Kingston ekvivalent.

    Nema veze, ovaj je po recenzijama barem malo izdržljiviji. Medjutim, i on ima problem sa zagrijavanjem. Mozda im je to mana. Skace na 70C i ako nista ne radi. Sad sam ovaj izbacio iz kućišta i montirao ryzen stock kuler na njega da vidim moze li se ohladiti ili senzori brljave. Prebacivao sam veci folder na nekih desetak minuta i temperatora je bila max 57C. Ali u idle 46C.
     
  12. Esh

    Esh HWB

  13. bojler

    bojler Aktivista

    Možete mi pomoc oko kupovine 970 evo plus 1tb, ne mogu naći nigdje na stanju?
     
  14. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  15. bojler

    bojler Aktivista

    Hajd pitaću ga, mada mi je po profilu sumnjivo jer samo 10 transakcija
     
  16. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Last edited: Mar 27, 2021
    bojler likes this.
  17. bojler

    bojler Aktivista

    Ovaj user je kupio negdje vani tako da nema garanciju a samo 10km jeftinije pa necu to. Ali stižu ovom prodavaču u Banja Luku u ponedjeljak ovi novi 980 samsungovi bez DRAMa pa sam narucio, 320km je cijena, ma slicno je kao i 970 plus. Meni to za gaming treba
     
    Picoooka likes this.
  18. Esh

    Esh HWB

  19. Esh

    Esh HWB

  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ima li neko kakav jeftin ssd za prodati,moze i koristen.
    250 gb barem...da malo osvjezim laptop,na linuxu je ok ali win 10 jedva
    Ponude u PM


    Sent from my M2007J17G using Tapatalk