Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Joj jeste picajzle
    Ja evo kupio novi tv pred NG,Samsung...od svih dzidza midza,kod mene vrti par kanala kablovske i to je to,vrtio malo ps4,sada sam sve asvoje prebacio na onaj sony .
    Znaci toliko tih nekih sitnica,karakteristika,gluposti koje niti su bitne niti se koriste a neko ih naglasava kao da se tv gasi svakih 60 sekundi.
    Pa i te smart opcije...koriati se YT i eventualno neka IPTV aplikacija i to je to...pa nece valjda neko igrati igrice na televizoru preko njegovog SoCa

    I sadrzaj kada se gleda,ja nekako najvise se zamislim u radnju filma,serije,igrice a ne da pauziram i divim se 4K rezoluciji



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa upravo to, ovaj stivi pravi tastatura ratnik ekspert, a svršio na entry level TV
    TCL je sigurno dobar tv za nas normalne :)

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne, sad vi pretjerujete, ja samo samo zadovoljan televizorom koji sam dobio za 530 EUR. Zato sto sam platio 530 EUR, ne 700 niti 1000.

    Bio sam odusevljen jedino sa 65". Sad je proslo i to. :D Hocu li ga mijenjat i kupit bolji? Hocu, kroz 2-3 godine. Do tad ocekujem da ce se popravit ponuda na trzistu, npr. HDMI 2.1 bi trebao bit normalna stvar.
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    I ne zaboravi da će izaći milion drugih stvari zbog kojih će ti taj HDMI 2.1 biti nebitan a koje ćeš htjeti da imaš, i istu ćeš ceremoniju provoditi kad ga budeš kupovao :) i ponovo ćeš skontati da to ne može za pare koje si planirao (jer sve ti košta prilično jer je new tech) i opet ćeš kupiti nešto normalno hehe

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
    dams82 and zippoo like this.
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    4k, HDR i HDMI 2.1 ce jos neko vrijeme bit relevantni. A to kako TV ostvari dobar HDR je vec nesto drugo. Dosada su jedini nacin bili FALD LCD i OLED, u blizoj buducnosti ce to bit micro LED kao ultimativni FALD. OLED naravno napreduje ali se nikad nece rijesit burn-in potencijala.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    HDMI 2.1 ce sigurno zadugo ostati releventan, osim ako ne uguraju DP na TV-ove, a svi znamo da se to nece desiti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    @Stevie_Ray je upravu za TCL, to uopste nisu isti televizori u USA kao u EU. Tako da nije relevantno gledati reviews niti se voditi time da je to "dobra marka". Kod nas su to entry level televizori i treba se toga drzati. Ako se za 10-20% vise moze uzeti entry level Samsung, to je po meni dosta bolji izbor. Naravno, zavisi od modela do modela.
     
    Stevie_Ray likes this.
  8. bajumbajum

    bajumbajum Novi član

    pozdrav za moderatora i sve na stranici ali stvarno ne trebate da toliko forsirate samsung marku sto se tv tice ipak vi ljudima preporucujete sta da uzmu i trebate malo jace uci u tematiku sa televizorima i sa izvorima . mislim da se vecina vodi mijesanjem samsunga kao brenda jer je dobar s telefonima pa dobar je i sa tv ,e to vec nije tako .sam low enter samsunga je jedan od losijih po konacnog kupca .evo jedan primjer sva serija 8000 samsunga u low i medium nivou je mnogoo problematicna i nije cijenjena ako uzimate ta dva segmenta uzima se tcl ,xiaomi i hisense za high klasu se uzima top modeli lg,samsung ,sony u zadnje vrijeme rijetki modeli . Mislim znam problem kod nas u bosni TO JE NEKAD GOLF 2 I NOKIA A SAD SAMSUNG I GOLF 4 I DALJE NE POSTOJI ali nije to tako vec dugo godina . takodje forsiranje da je brend TCL drugaciji u usa i eu nema utemeljenja vasim tvrdnjama nikako jer to znam da nije tako iz mnogoo ozbiljnijih izvora ali o tome ja nebih. pozdrav svima jos jednom.
     
    Last edited: Jan 27, 2021
  9. selvin

    selvin Moderator

    E sad si me ubijedio jer si usporedio naše mišljenje sa golfom 4 i nokiom. :) Procitaj malo bolje izvore onda, ne znam sta da ti kazem drugo. Ili jednostavno pogledaj specs od TCL modela u USA i EU. Ne moras se ni zagledati, jasno je ko dan da su tamo totalno drugi modeli. Sto se tice Samsunga, best buy je za nas i zbog dostupnosti, i zbog servisa, i zbog cijena, a i generalno dobijes najvise za pare koje das.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  10. bajumbajum

    bajumbajum Novi član

    nemam te sta ubjedjivati prijatelju ja sam ti rekao sta i kako sto se tice TCL ti imas svoje misljenje i ja to postujem .ucestvujem na poprilican broj foruma na tv temama i navikao sam na razlike u misljenju ali forsiranje samsunga u tv svijetu i da dobijes najvise je ono malo hmmm al dobro .toliko od mene na ovu temu . zivio samsung i golf .
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Nemam svoje mišljenje za TCL. Već TCL ima takve proizvode. Nemam ja tu šta misliti. Ukucaj par riječi na google za njihove USA i EU modele i biće ti jasno.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    TLC ima drugaciji pristup EU u odnosu na USA, to je fakt, selvin je upravu.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Šega mi je sto se TLC stalno bori sa kupcima koji traze US modelu u EU.

    [​IMG]

    Evo sad gledam:

    [​IMG]

    Naravno da nisu isti modeli. Uopste nemaju istu ponudu.
     
  14. bajumbajum

    bajumbajum Novi član

    niste momci citali sto sam vam naveo ima razlika u pojedinim modelima ne u svim .procitajte moju poruku sve ste vi to lijepo prikazali ali ne treba generalizovati radi se o pojedinim modelima i modelima de lux klase .pozdrav .
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne, nema nijedan model isti. TCL-ova serija 6 je u USA best buy TV, nesto kao flagship killer telefon, sto je OnePlus One nekad bio, ili Poco F1.
     
  16. bajumbajum

    bajumbajum Novi član

    ma tako je sve si u pravu postujem . tacno imaju pojedini modeli razliku tipa serije 6 i nekih de lux modela ali ne svi sta je tako tesko shvatiti da nisi u pravu pa nije smak svijeta prijatelju.eto necu ja vise o tv pisati na ovom forumu idem u pc temu jer vidim da je ovdje klan samsung i ne zelim tu da zalazim jer tu se ima jednostran pogled ali razlike u misljenju postujem . zivio samsung long live korea jel ok to hahaha .poz.
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ovdje ti je samo golf svetinja.
    Skokni ti ipak do pc-ja :)

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    bajumbajum likes this.
  18. bajumbajum

    bajumbajum Novi član

    hahhaha hocu drug al zaboravio si i samsung :):):):);)
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Druze,ti si ovdje ocito "promasio cijeli fudbal"

    Ako vec diskutujes o necemu,napravi poredjenje modela i razlike ili daj neke relevantne izvore,testove i tako a ne ti dosao ovdje da pricas sta se tebi prica i da se ubjedjujes.
    Kod nas jeste best buy entry level samsung,jer na akcijama dobijes 55 incni tv sa 5 godina garancije za 750-800 KM i ima specifikacije koje odgovaraju vecini.Ljudi kupuju tako po pouzdanosti i preporukama i iako su entry level,ne kvare se toliko.

    Ja sam prije 2 mjeseca prvi puta u zivotu kupio nesto od Samsunga,tv proslogodisnji model 55RU7402 ulazne srednje klase i ono ,tv solidan no nista posebno,jer imam i bolji tv sony (bolji u prikazu slike)

    I ti sada ocekujes da ce neko za vise para eksperimentisati sa EU TCLom,Hisensom i ostalim manje poznatim brendovima u BiH,zq koje 90% ljudi nije ni culo?



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  20. bajumbajum

    bajumbajum Novi član

    ne mogu ja sad tu praviti poredjenja i dokaze to traje i treba gigantske tekstove pisati da bi nekom koga i ne znam dokazao ,jednostavno se to pusti da svako ima svoje misljenje i to je to .sto se tice tvog teksta da samsung ima najbolji entry level pa onda o manje poznatim brendovima TCL i hisense i da 90 % u bih nije culo za to je samo NO COMENT, hahahaah sta vise reci .:eek::rolleyes:
    slicnu borbu sam vodio sa nasim narodom u bih prije 12 godina za huawei i xiaomi kad su govorili ma kakvo ti nama smece ovuda donosis nokia i samsung i neces drugo nista prodati al bi ja u pravu .malo samo sire gledati i ne zastupati stavove jedne marke kao da ti platu daje.sretno.
     
    Last edited: Jan 27, 2021