Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa ne moraš pisati "gigantski" tekst, samo navedeš par modela koji su bolji čisto da ljudi imaju u vidu.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  2. dams82

    dams82 Komšija

    Za te novce mislim da i nema ništa bolje od Samsunga, LG u toj klasi je već znatno skuplji, a ostali su lošiji. Što neko napisa jedino je bolje možda uzet android zbog bolje podrške aplikacijama, ali treba biti spreman na njegove mušice u kočenju, čestim restartima itd... Što se tiče skupih televizora uvijek je LG Oled prvi izbor tu nema dileme... Meni je ljetos grom spalio matičnu ploču na Samsungu starom 5 godina,našao sam ploču u nekih 15ak dana i za 100KM popravio dobar tv, da sam imao neki lijevi tv sad bio imao panel na prodaju (za koji ne bih lako našao mušteriju) i TV manjka.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ocito je da nemas neke argumente i da bi se svadjaoa ali ok,to je do tebe.
    Nego zapade mi u oci ovo da si prije 12 godina preporucivao ljudima Xiaomi...bice da si i vidovit.
    Xiaomi je osnovan 2010. godine...bas me zanima kako si ga uspio preporucivati dvije godine ranije?

    I ja xiaomi koristim evo vec tri godine,kvalitet i best buy ljudi prepoznaju kad tad,nebitno koji je brend a primjera za ovo imas puno.

    Sto se tebe tice i tva,postqvi par modela koji su rame uz rame sa ovim enrty level samsunzima,pa da uporedimo konkretne modele.

    I u prethodnom postu sam ti namjerno napisao da sam prvi puta nesto od Samsunga kupio,upravo da ne bi pisao kako ja tu forsiram samsung.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Samsung je nesto kao jeftiniji Apple, najpopularniji, lahko djelove naci, servis dostupan i itd. Jedino sto nije papren kao Apple u svim segmentima trzista. Samsung ima sve nivoe, tj. za svaciji djep.
    Potpuno opravdano sto ljudi idu na sammy kad traze TV do milje.

    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Last edited: Jan 27, 2021
  5. bajumbajum

    bajumbajum Novi član

    haker drug moj mogu izbaciti sad bar 5 modela TCL, XIAOMI koji pariraju samsungu u nizem i srednjem segmentu po svemu ali to su samo beskrajne prepiske a dugo godina pratim i pisem o tv sa mnogim poznatim youtuberima sam vodio visesatne polemike od pejica ,duleta i jos njih dosta na temu monitor i tv .nego eto malo cu ponekad pratiti i prokomentarisati ali da sad dokazujem i stavljam modele nemam vise volje kao nekad .ovde iznose podatke sa rtings koji je komercijala stroga i sad bi ja trebao objasnjavati da se tu ne traze stvarni podatci za tv itd. al tu sam pa bacicu komentar.sto se tice tv high end tu je tata lg oled za sad.pozdrav svima.
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Ja bih radije da ti stavis tacku negdje u post od 1000 karaktera, nego da nam preporucis neki TV. To znamo i sami :D
     
    Aldiin, Haker, dino73n and 1 other person like this.
  7. bajumbajum

    bajumbajum Novi član

    ma daj jos da na forumu vodim skolsku sekciju i pazim na tacke i pravopis nemam za to volje hahah .samo opusteno malo piskaramo nista licno .;)
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Da budem iskren, ovo mi lici na presipanje iz supljeg u prazno. Novi kolega, bez uvrede nemas neke mudrolije oko TV. Ne bih dalje da pisem romane, mislim da se zna na sta mislim. Nadam se da neces pogresno shvatiti ovaj post.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Evo ja te molim da izbacis te modele o kojima govoris,cisto zbog kvaliteta diskusije...da ne bude pogresno protumaceno da je neko protiv tebe ili nesto na taj nacin.
    Naravno da su modeli dostupni u BiH,da imaju validnu garanciju i obezbijedjen servis u trajanju garantnog roka.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jeftini LG modeli ne bi trebali bit nista skuplji od jeftinih Samsunga, LG Nanocell je opet osjetno jeftiniji od QLED (i osjetno losiji, jedva da je bolji od entry-level LG-a, kod Nanocell je jedino dobro sto pojedini modeli imaju i HDMI 2.1 - mislim da su to zapravo jedni od najjeftinijih HDMI 2.1 televizora na trzistu).

    BTW LG OLED nije nista bolji od Sony OLED-a recimo, u nekim stvarima bolji u nekim losiji, pa se odabir svodi na sta je kome vaznije.
     
    Sena and dams82 like this.
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    LG proizvodi sve OLED panele pa se svodi za sto ce se koristiti TV, Sony ima najbolji motion handling, Panasonic najbolje out of box postavke, ali pati od visokog input lag-a pa nije bas za gaming, Philips najbolji zvuk.
    LG koristi to sto proizvodi panele pa imaju u biti najjeftinije OLED TV-ove koji su po meni nekako all-around u odnosu na ove gore sto sam nabrojao. Iako OLED je i dalje daleko od neke cjene koja je za masu prihvatljiva.

    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Last edited: Jan 27, 2021
    Stevie_Ray and dams82 like this.
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    "slicnu borbu sam vodio sa nasim narodom u bih prije 12 godina za huawei i xiaomi kad su govorili ma kakvo ti nama smece ovuda donosis nokia i samsung i neces drugo"

    Druze Xiaomi postoji 10 godina. Android jedva postoji 11 godina. Ja i kolege sa foruma smo startali sa 1.5 verzijama. Drugo, kineski telefoni su bili konkurentni tek prije 7g. I jedan od privih korisnika je naš Mujka:

    https://forum.hardwarebase.net/index.php?threads/kineski-telefoni.31052/

    Da ne kazem da je dugo trebalo Šajomiju da dodje na standard na kome je sada gdje ga svi mi sa foruma nosamo.

    Ako si se dosao prepirati, dosao si na pogresan forum. Ja sam u procesu kupovine TV-a a amidži svome u subotu uzimamo neki do 900KM 50". Ako ima kakav americki TCL model na nasem trzistu, linkaj.

    Welcome.
     
    Mujka, dams82 and Eldorado like this.
  13. bajumbajum

    bajumbajum Novi član

    ne nisam se dosao prepirati i nije mi jasan tvoj nastup jer u svim svojim porukama do sad nije bilo ni momenta svadje i prepirke samo razlicitog misljenja i ako toga nema i svi misle kao roboti, kako im par likova servira nisam dio takve price ja sam davno presao tako nesto .izgleda na ovom forumu se razlicito misljenje ne podnosi hmmm.pozdrav
     
  14. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Jos nisi naveo nijedan argument za bilo sta vezano za naslov podtopica.

    Kakvo razlicito misljenje..
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    On je valjda na tim nekim forumima koje spominje navikao da se iznose misljenja a ne argumenti. :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Kakav lik
    Podsjeca me na ove FB komentatore,koji sve znaju a nista ne znaju

    Evo svi cekamo tih njegovih 5 modela kao zqpete puske a on nikako da ih napise.

    On jos nije naucio razliku izmedju licnog misljenja i cinjenicnog stanja i argumenata.
    Iskljucujem se ali pratim i cekam te modele,da vidim da li sam se zahebao prilikom nedavne kupovine.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Danas amidža kupopvao TV pa odemo do domoda. Nije bilo izbora a njemu se nije dalo cekati pa smo uzeli 55TU7092. Izasao ga je oko 900KM.

    Nervira me sto ne mozes nista pregledati od aplikacije i vidjeti sta ima ako se ne poveze na internet. Samo kaze error. Jedino dozvoljava da se promjeni HDMI izvor.

    Hodanje kroz meni je katastofa. Bilo da biras aplikacije ili samo da stimas tehničke stvari za sliku i zvuk. Nekada je lag i po 2 sekunde a pretezno sekunda. Ako se koriste smart opcije, ja bih ovo zaobisao u sirokom luku. Bio je neki i update sistema ali nije nista promjenio. Nekada kontam da uopste nije prihvatio funkciju, kad ono, "moras cekati".

    Uzeo je i nosac pa sam mu montorao na zid. Isto je bio problem sa šarafima kao sto je neko ovdje pisao. Dodje ih dosta ali oni sto odgovaraju na samsung su bila dva para. Jedni pola centa kraci, drugi pola centa duzi. Pa sam kao distancere koristio one ekstendere sto se koriste ako je raspon šarafa duzi:

    [​IMG]

    ..tako da je savrseno sjelo. Pa ako neko bude imao isti problem, da djaba ne ganja druge sarafe.

    Zaobici i ovaj nosac na ovakvom TV-u. Savije ga. Nosivost mu mislim 35kg a TV 15kg i opet ga dobro savije:

    [​IMG]

    P.S. Ako neko koristi postolje, i ako je TV naget, treba "nogare" zamjeniti. Ovdje su pogresno oznacene L i R. Sjednu one normalno ali tv kriv, ne moze stajati.

    I da, slika ko slika. LCD ko LCD. Brightnes mi je slab. Mislio sma da je na 60% kad' ono 100%. Ko ima prozor na suprotnoj strani, imat ce probleme.
     
    Last edited: Jan 30, 2021
  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Cudi me da je osvjetljenje slabo, kod mene je 6000 serija, pa nije problem ni na direktnom suncu. Vidi u opcijama jesu li eco stvari pogasene.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Out of the box mu je na max podeseno. Moguce da je do eco postavki pa cu pogledati kad' drugi put dodjem.
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    I u mene se na KS8000 Tizen vuce ko krepana macka.
    Jeste stariji model ( 2016 ), ali eto.


    Sent from my iPad using Tapatalk