Pesoto - Diskusija

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by NAILS, Feb 2, 2021.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    Od toga zive. Nema.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  2. Hellas

    Hellas Aktivista

    Šta sad imam paket jedan 14 dolara jedan 75 oni ce garant ovaj veci cariniti :D
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kako ce ti cariniti?
     
  4. bhd

    bhd Veteran foruma

    Kako oni kazu garant :D
    ako se mozete sa rogonjama bosti, podrska od mene :)
     
  5. Hellas

    Hellas Aktivista

    Ne znam nisam carinik ni spediter. Komentarisem ovu najavu prije par postova samo nisam citirao.
     
    p4ja likes this.
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Lupaju. Trazi obracun carine.
     
  7. syd

    syd Aktivista

    Prosli let sam imao 6 paketa, bas bi me odrali. Ovaj sto je na "detaljnoj" carini srecom samo jedan imam i ispod 300 je.
    Znaci za buduce samo po 1 po agentu.
    Nestalo para u budzetu ocito, pa cijede na sve moguce nacine. Standarno.
    Sjecam se i kad su spustili iznos za carinu na 50km, pa se digla prasina, ispalo da je nelegalno i morali dici na 300. Naravno sve je to potrajalo jedno godinu, i niko nije dobio pare nazad za to sto su te carinili bespravno.
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    smijurija kao i ovo igranje drzave.
     
  9. adsubzero

    adsubzero Komšija

  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja ne kontam kako carina moze donijeti takvu odluku, a ne nekim zakonom...
     
  11. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ne znam. Smrdi mi na neku muljazu da te natjeraju da platis spajanje paketa u jedan.
     
  12. syd

    syd Aktivista

    Ovo je naravno nelegalno. Dolazilo je meni cesto po nekoliko paketa sedmicno prije pesota, (iz kine ili evrope), i naravno svaki je uvjek tretiran zasebno. Ovo je jos jedan pokusaj carine da nas pokrade. Nadam se da ce uskoro biti i clanak na klix :)
     
  13. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ma uzaludno ce biti, ne možeš protiv države.



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Nisam pratio, Pesoto nema opciju da pristigle pakete ubaci u jedan veci (bundle)? Moze biti desetak manjih stvari ispod 300KM.
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Meni prosle hefte dva paketa preko UPS dosla, oba zasebno tretirana.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Pa ovo je mozda i neki pokusaj da se bore protiv sive ekonomije, a istovremeno da zgrnu lovu jer im je opao promet. Ali svakako je glup pokusaj.
     
  17. syd

    syd Aktivista

    Jeli nekom od pesoto korisnika suspendovan newegg account?
    Meni je suspendovan prije sedmicu dana, i nakon visestrukog povlacenja sa supportom, kao razlog su dali da billing addresu koristi velik broj korisnika. Pretpostavljam ostali korisnici pesota, pa me zanima jesu li samo mene iz nekog razloga izdvojili ili su svima suspendovali?
     
  18. dams82

    dams82 Komšija

    Stigao pesoto, meni nisu carinili ništa, tri paketa...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  19. iPlay

    iPlay Komšija

    Hm, interesantno... ne vidim što bi im bio problem. Možda misle da je neka malverzacija. To bi trebao Pesoto sa njima riješiti ili potpisati neki "papir". Javi se Pesoto supportu ako već nisi.


    EDIT: Da li tracking code dođe naknadno ili? Došao mi je sa Amazona Order Confirmation na mail samo.
     
    Last edited: Feb 10, 2021
  20. DSA

    DSA Aktivista

    Meni jedan paket zaustavljen ma carini. Kako ide sad taj dio, jel to zavrsava Pesoto pa se njima placa ili se to mora licno ganjati?