Gaming comp do 1500 KM

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Darkwow, Feb 9, 2021.

  1. Darkwow

    Darkwow Novi član

    Pozdrav ljudi,
    vec nekoliko dana googlam i pokusavam da skontam koju bih konf uzeo, ali kako od zadnjeg Asus ROG g51vx laptopa nisam uzimao nista vezano za gaming totalno sam ispao iz dešavanja.

    Da skratim pricu Planiram da uzmem nekakav gaming comp do 1500 KM (ako je moguce uzeti za tu lovu) ali toliko je raznih varijacija da sam se totalno izgubio u mogucim ponudama, pa ako bi neko strucniji i sa updateovanim znanjem oko gaming racunara mogao da predloži nesto
     
  2. p4ja

    p4ja Komšija

    Uzmi plejku i gg
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Bas pravi gaming racunar u tu cijenu ne moze ali generalno se moze nesto sastaviti da se igras...
    E sada ,da bi ti neko dao savjet,moras dati jos puno informacija o tome na kakvom monitoru igras,na kakvoj rezoluciji...koju vrstu igrica igras,da li igre moraju biti na high detaljima ili moze i nize i tako.

    Mozda ti je najbolja opcija da gledas neki polovan racunar,star 1-2 godine,pa da pazaris od nekoga...
     
  4. Decerto

    Decerto Komšija

    Zasto ne bi mogao. B450 plocu,ryzen 2600,neki 3000 mhz ram,jedino sto su cijene grafa trenutno kroz nebo ali moze ubost GTX 1070 ili RX 580 8gb.
    b450 tomahawk - 250 km
    ryzen 2600 - 260 km
    rx 580 8gb nova - 320 km
    ram 16gb ddr4 3000mhz - 180 km
    kvalitetna napojna oko 600w - 160 km
    ssd 256 gb - 120 km
    ___________________________________

    Citava ova konfa izadje oko 1200 km,trazio sam samo nove artikle sa garancijom po piku. Naravno jos se tu moze izvuci koji dinar. Ostane mu 300 km za monitor i periferiju. Kuciste moze biti neko bezvezno od 30 km zato ga nisam ni ubrojao.
     
    Last edited: Feb 10, 2021
  5. nivla

    nivla Komšija

    gdje ima na piku rx580 8gb nova 320, al da se odmah pokupi, da odmah kupim za preprodaju
     
    BiceBolje likes this.
  6. iPlay

    iPlay Komšija

    Na njegovom mjestu bi tražio polovnu RX580 8GB. Te karte su kao tenk i trenutno best buy opcija. Cijene s baš otišle. Imao sam RX580 i a RX570 ima klinac. Samo neka traži Sapphire jer imaju najbolje hlađenje. Bolje da da 230-250 KM da za polovnu nego da traži novu. Gledam na OLX, Radon 5500XT koja je minimalno jača od RX580, najeftinija dođe 539 KM. Koji fak.
    nVidia 1660 Super na OLXu 539 KM najeftinija. Mislim da se ni ovo ne isplati, duplo plaćati za karticu koja je 26% bržu?

    Sa setupom koji ti je @Decerto napisao nema potrebe ići sa većim monitorom od 24" FHD @ 75Hz. Pogledaj, možda nađeš i negdje sa 120Hz. Igre tipa COD:Warzone ti na medium postavkama neće ići preko 75-80 FPS.
     
  7. Decerto

    Decerto Komšija

    Slazem se. Ja kupio Asus turbo GTX 1070 koja ima blower fan dizajn. Covjek mi rekao da je iz masine za rudarenje i prodao jeftinije. Ja ju ocistio,stavio kvalitetnu pastu,evo radi ko sat,boosta se sama na 2000mhz core clock, a ne prelazi 75c sa 60% brzinom ventilatora. Nekome je garancija bitna,ali moze se itekako naci dobrih polovnih grafa.
     
  8. Decerto

    Decerto Komšija

    i kad vidim da se ljudi zale po forumu zbog skalpera i duplih cijena grafa *facepalm*
     
    iPlay likes this.
  9. iPlay

    iPlay Komšija

    Ja sam isto XFX RX580 4GB kupio polovnu koja je rudarila godinu dana + BIOS bio modovan. Momak je doduše iskren bio skroz i sve rekao. Očistio sam je, novu pastu stavio, flasho BIOS nazad na originalni i služila me 2,5 godine bez ikakvog problema. Sa undervoltom nije prelazila 75°C u najtoplim danima i sa lošijim kućištem. Zato je i preporučujem, tenk pravi... samo Sapphire ima najbolje hlađenje.

    btw. prije 4 mjeseca je prodam za 200 KM, doplatim +200 KM i kupim Vega 56 Pulse za 400 KM. Sada vidim ista moja na OLXu se za 850 KM prodaje. Čovječe... o_O
     
  10. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Nedavno prodao Vega 56 blower (odlicno radila, prebucna, igram kasno nocu dok porodica spava u istoj sobi), dodao 50KM kupio ASUS ROG Strix RTX 2060, prezadovoljan. Grafička i više nego dobra za 75Hz monitor. Ne prelazi 60°C na 1950Mhz boost clock.
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pokretac teme bacio kosku i otisao jesti kockice ...ne javlja se vise :D