Pesoto - Diskusija

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by NAILS, Feb 2, 2021.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ovisi jel ti traze dokaz, il moras platiti carinu :D
     
  2. Elubrylla

    Elubrylla Novi član

    Meni zadrzan paket od 19$ na carini, svasta...
     
  3. iPlay

    iPlay Komšija

    Dođe li posebno tracking broj narudžbe ili upisujem Order number? Prvi put naručujem :D
     
  4. dams82

    dams82 Komšija

    Tracking dobiješ tek kad pošalju item, onda tracking pišeš na pesoto i deklarišeš. Screen shot uradi na račun gdje se vidi šta je i pošto je.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    iPlay likes this.
  5. dams82

    dams82 Komšija

    Kako znaš da ti je zadržan na carini?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  6. DSA

    DSA Aktivista

    Stoji na Pesoto stranici
     
  7. dams82

    dams82 Komšija

    Meni stoji neki upitnik pored dvije pošiljke, ali ne piše ništa o carini.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  8. DSA

    DSA Aktivista

    Stabi kursor na upitnik i dobices isto obavjestenje
     
  9. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Jesu li prije obracunavali postarinu sa carinom? tj ovo kad s postarinom predje vrijednost 300km.
     
  10. dams82

    dams82 Komšija

    Sumnjao sam na to, nemam kursor na mobu, a kad pipnem ono ništa...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  11. Ophin

    Ophin Novi član

    Koliko znam, poštarina se uvijek računala u taj maksimalni iznos od jadnih 300km
     
  12. Hellas

    Hellas Aktivista

    Ja pitao da spoje pakete meni, zeni i kolegi za brzu postu unutar BiH iz Sarajeva i nece. Nece ni samo meni i zeni. Znaci 3 brze poste moramo platiti ispadne isto ko od USA do Bosne. Moram ih kazu kao agente napraviti pa idu u jednom paketu.

    Sto je najcrnje nema ni konsolidacije posiljki u USA.

    4 paketa po 250 grama 30 dolara i 10 dolara unutar poste i ispadne slicno ko Shipito, a Shipito ti sve fino konsoliduje u jedan paket i sibne USPS airmailom i to ti postar donese kuci.

    U principu ako dodas jos 3 paketa onda Shipito ispadne i jeftiniji.

    Sad mi carina ostavila paket za carinjenje od 14 dolara zensku sportsku majicu :)

    Jel koristio iko ovaj Forwardo.com. Do 2 kg 8.5 dolara izgleda?
     
    bhd likes this.
  13. syd

    syd Aktivista

    Forwardo.com ne koristi https, to mi odmah uliva sumnju u legitimnost strane.
    Nakon tri kontakta supporta na newegg, uspio sam da eskaliram na veci nivo. Trazili su da potvrdim adresu i telefon. Ja im dao od pesota, a preko pesoto stranice, preko onog chata im javio da moguce neko nazove da me provjeri. Rekli su ce se javiti. Ne znam jesu li zvali iz newegg, ali 5-6 sati kasnije mi otkljucali account. Eto, ako jos neko naleti na probleme. Inace dok se ovo desavalo, na reddit sam nasao da newegg stalno suspenduje accounte bez razloga. I onda imaju vrlo los support, koji u osnovi nista ne radi.

    Edit: Meni su propustili paket od $150 (1tb nvme pcie4) bez carine, podigao danas. Momak u poslovnici rece da su propustili samo dio paketa. Rece i da su uzeli advokata za ovu situaciju sa carinom. Ovo sve izgleda da je carina vidjela da je pesotu krenulo, pa neko uzeo da razmislja kako bi mi mogli odsjeci komad kolaca za nas. Pravi kriminalci.
     
    dams82 likes this.
  14. iPlay

    iPlay Komšija

    Nije mi dao đavo mira, naručio sam ovaj CM Universal Graphics Card Holder Kit V2. :rolleyes:
    Ako mi se ne svidi hoće li ko kupiti po nabavnoj? :D

    PS: Kad ono ide avion? :D
     
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Danas ba021 krenuo... A tri sedmice prije ba020 tako da ne znamo kad će slijedeći... Obzirom na stanje s carinom mnogi će se pokolebati sa daljnjim narudžbama, a samim tim duže ćemo čekat...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    iPlay likes this.
  16. iPlay

    iPlay Komšija

    Je li ima neki spisak aviona ili?
     
    dams82 likes this.
  17. dams82

    dams82 Komšija

    Nema spisak, oni kažu da pošiljke idu jednom sedmično, međutim izgleda da nemaju dovoljno pa idu dva puta mjesečno ili čak i rjeđe.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    iPlay likes this.
  18. Hellas

    Hellas Aktivista

    Koristi
    https://www.forwardo.com/

    samo ne redirektuje automatski ne http saobracaj na https

    Ali ne ispadne povoljan kao Pesoto.
     
    Last edited: Feb 12, 2021
  19. selvin

    selvin Moderator

    A gdje gledate kad krene posiljka iz USA? Pesoto negdje objavi?
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Dobijes mail da je krenulo. A moze se pratiti i na pesoto nalogu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    selvin and dams82 like this.