AMD Zen / Ryzen procesori

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Decerto, Jul 24, 2015.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ne znam meni tih 80-90 u Full load i nije nešto puno... Ili je to što sam star pa se sjećam Intela i P4 :)

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
     
    p4ja likes this.
  2. p4ja

    p4ja Komšija

    Ma ide on na ljeto i 95 simbolicnih.. dizajniran ne dizajniran, ja bi ganjao neko top notch hladjenje
     
  3. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Bas nesto kontam da zamijenim procesor ovaj svoj 3600.
    Konto sam ici na ovaj 5900x ali cijene su sulude, isplativije dodat jos 100 eura i onda uzet 5950x barem dobijes jos 4 jezgre i miran si sledecih 5 godina sto se tice procesora.
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma ja mislim da sam ja miran 5 godina :) osim ako me đavo ne natjera nešto prije da mijenjam. Ali sumnjam

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
     
    WhiteNinja likes this.
  5. iPlay

    iPlay Komšija

  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Prije godinu dana nam fino rece Linus da treba kupit AMD dionice, duple pare bi sada uzeli :)

     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ja bih kupovao da to nije prekomplikovano kod nas i to jos davno a ovako gledam kako lagano ne zaradjujem pare

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
    Vedo likes this.
  9. Esh

    Esh HWB

    NeTRa1der and Sena like this.
  10. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Koliko su im G.Skill i Crucial platili? :D Šalu na stranu, ovaj G.Skill Aegis 3200 se mogao nabavit baš jeftino. Sad je nešto blago porasla cijena, ali je i dalje go-to RAM za opštu namjenu (kad ga ima na lageru).
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Dobar test sa performansama u igrama u odnosu na izbor procesora i graficke.

     
  12. igor.g

    igor.g Komšija

  13. ming

    ming Veteran foruma

  14. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Sta je to, jedna AMD jedna Nvidia?
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Ma ovo nam ming izgleda slika sta mu u radnju dodje :D

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    EL NINO CFC likes this.
  16. ming

    ming Veteran foruma

    Nije, kolega sklapa dvije.

    Ne reklamiram ja nikog dzaba
     
  17. iPlay

    iPlay Komšija

    The failure on the new AMD CPUs are still too high.

    AMD Ryzen 5950x x50 units 8 doa
    AMD Ryzen 5900x x50 units 4 doa
    AMD Ryzen 5800x x100 units 4 doa
    AMD Ryzen 5600x x120 units 3 doa

    We had only 1 dead Intel CPU it was a 9700k in our time of business
    Doa: Dead on arrival
    — PowerGPU® (@PowerGPU) February 13, 2021

    https://www.igorslab.de/en/accordin...000-zen-3-desktop-cpus-and-x570-motherboards/

    Dok drugi kažu

    "In Mindfactory’s case, with a much bigger statistical population, the RMA rate never exceeds 1%. According to Mindfactory, the Ryzen 9 5950X has an RMA rate of 0.77%. The RMA rate of the other Ryzen 5000 CPUs is even lower, with the Ryzen 9 5900X having 0.37%, the Ryzen 7 5800X with 0.58%, and the Ryzen 5 5600X with 0.50%."
     
    Last edited: Feb 16, 2021
  18. vutra

    vutra Komšija

    Ubodoh sinoć 5800X nakon tačno mjesec dana čekanja da ploča i cooler dođu iz njemačke.

    Ne nekom prethodnom build-u sam sve bio postavio, da bih na kraju skontao da sam zaboravio I/O shield...

    Eh, to nije ništa u poređenju s jučerašnjim iskustvom kada sam sve postavio, upalio računar i skontao da ploča ne prepoznaje CPU.

    Zaboravio uraditi update BIOS-a...
    (╯°□°)╯彡┻━┻


    S obzirom da nemam laptop-a, odem do jarana, skinem BIOS, vratim se kući, probam QFlash, ne radi.
    Nisam povadio komponente
    (┛ಠ_ಠ)┛彡┻━┻


    Povadio komponente, QFlash ne radi
    Nisam preimenovao BIOS file....
    (┛◉Д◉)┛彡┻━┻


    Back to old ploča
    Malo paste na stari procesor, natakario stari cooler na njega, uštekao minimalnu periferiju samo da mogu boot-ati u windows.
    Skinuo opet bios, preimenovao file i nazad na novu ploču... ne radi

    Back to old ploča
    Ponovo u windows, format USB-a, novio BIOS, preimenuj, nazad na novu ploču, ne radi.

    *inhales*
    (ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

    Back to old ploča
    Windows, USB format, starija verzija BIOS-a, preimenuj, pobriši sve file-ove osim BIOS-a, radi

    ┳━┳ ヽ(ಠل͜ಠ)ノ


    Prljav, izgreban, iznerviran...spakujem kućište i napokon nakon ~5 sati, na spavanje....

    UPDATE YOUR BIOS!!! :mad:
     
    forzamilan, iPlay and Vedo like this.
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Hah drama
    Ja bas sa novim hardwareom i ne baratam sada,nisam nista kupio godinama a na ovim starijim i ne treba update biosa...to nikada nisam ni radio...mozda automatski da se updatuje,pojma nemam.

    Bitno je da si napravio.


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  20. X-Factor

    X-Factor Komšija

    I ja sam se tako zaletio, flashao BIOS , sve sastavio kad ono ne radi. Uzmem drugi stick, flash sa svim komponentama, kad proradi. Bio sam se vec pripremio da cu morati sve ponovo. Mislim da nema nijedna ploca da radi out of the box sa 5000 serijom. Sreca pa postoji opcija za flash bez procesora. ..

    Sent from my HD1903 using Tapatalk