Pesoto - Diskusija

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by NAILS, Feb 2, 2021.

  1. Hellas

    Hellas Aktivista

    Sad nesto kontam Pesoto je dobar i dosta zbog ovog Edina sto radi za njih u Sarajevu. Susretljiv, strpljiv, azuran.
     
    Qler likes this.
  2. dams82

    dams82 Komšija

    Kompaniju čine ljudi...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  3. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Da smo bogdom svi takvi u svojoj bransi, zivot bi bio puno ljepsi i laksi, bez bespotrebnog stresa koji nam danasnjica donosi.

    Sent from my LG-H870 using Tapatalk
     
    iPlay, Qler and dams82 like this.
  4. iPlay

    iPlay Komšija

    Pitanje, danas mi je došla potvrda da e amazon isporučio paket, a kod Pesoto još piše očekuje se...?

    [​IMG] [​IMG]
     
  5. DSA

    DSA Aktivista

    Strpi se bice na Pesotu ubrzo
     
    iPlay likes this.
  6. iPlay

    iPlay Komšija

    Čovječe kakav support ovdje. Hvala. :D
     
  7. dams82

    dams82 Komšija

    Inače od 2 do 4 dana treba da oni potvrde da su primili, ja to zamišljam kako bacaju na kamaru pa polako zadužuju i unose u sistem, meni npr utorak isporučeno, u četvrtak dobio potvrdu, a taj isti dan krenula pošiljka koja je već bila spremna i to moje ostalo za slijedeći put...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    iPlay likes this.
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    Pa sjedio sam sa Edinom :)
    Kaze u taj jedan centar, adresa pesota dodje dnevno stotine paketa za sve zemlje gdje isporucuju.
     
    iPlay likes this.
  9. dams82

    dams82 Komšija

    Tako sam i mislio, valja to sve rasporediti...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  10. iPlay

    iPlay Komšija

    Edin kaže da avion za BiH leti za dvije sedmice.
     
    dams82 likes this.
  11. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Moze li mi neko reci odgovore na sljedeca pitanja:

    1. Koliko treba vremena od trenutka dostave paketa na trakingu do pojave na pesoto sajtu? Na shipito to traje par sati - notifikacija i slike paketa su na mailu veoma brzo.

    2. Kako cesto se roba dostavlja u Sarajevo? Koliko vremena taj transport traje, neki tip brzog kurira koji vozi sve njihove posiljke za Sarajevo, ako sam dobro shvatio.

    3. Kako se roba dostavlja kupcima koji nisu u Sarajevu, placa li se brza posta na sve to?
     
  12. Eldorado

    Eldorado Komšija

    1. Kad stigne do pesota skladišta 2-3 dana onda se pojavi na sajtu kod njih.

    2. Bilo je mjesecno 2x leta.

    3 . Euroexpres 5.99$ poštarina van Sarajeva

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  13. dams82

    dams82 Komšija

    Ima li šta novo, jel neko u kontaktu sa podrškom, ovo se pravo oduži s carinom...?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Želim sa US Amazona kupiti nesto, košta 180 USD. Po trenutnom kursu to je 292 KM. Hoće li dodati na to i Pesoto troškove (tako da prelazi onda 300KM), i onda mi na to zaracunati PDV i carinu? Ili se u obračun ne ubraja Pesoto trošak?

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  15. bhd

    bhd Veteran foruma

    Vedo, hoce.


    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
    Vedo likes this.
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    OK, hvala za info

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
    bhd likes this.
  17. dams82

    dams82 Komšija

    Stigao pesoto [​IMG]

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Stevie_Ray and selvin like this.
  18. bhd

    bhd Veteran foruma

    Top

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  19. selvin

    selvin Moderator

    Je li to narudzba iz leta onog od proslog petka ili ona skroz stara? Koliko se u prosjeku ceka?
     
  20. dams82

    dams82 Komšija

    Ovo je ona što je zaglavila na carini, ba020. Pustiše ovaj put bez carinjenja, ali od sad samo jedan paket na jedno ime u jednoj turi i bit će ok, inače će svaki slijedeći cariniti bez obzira na vrijednost. Ba 021 krenuo prošli četvrtak i trebao bi doći u toku slijedeće sedmice, još se ništa ne zna, a ba022 kreće vjerovatno u slijedeći četvrtak ako neko ima nešto na skladištu u usa.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk