Mining/rudarenje/kopanje

Discussion in 'Generalna diskusija' started by cryptex, Sep 5, 2016.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Znaci okvirno ih za godinu moze isplatit? I nije to neka sreca, pogotovo sto se moze desit da to bude 800-1000, da fali jedna nula. Godina je duga. Ali hajde uvijek se moze prebacit na nesto drugo da majna ili da proda grafe, nece bit u minusu.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    kolinsb likes this.
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Upravo tako. Uvijek se mogu prodati.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  3. Filozof

    Filozof Aktivista

    isplatice on njih puno brze, s obzirom da ETH sad moze ici samo gore a nikako dole sto se tice cijene... pogotovo kad se vise ne bude mogao majnovati, ode on u nebesa ko i bitcoin... Mi gejmeri mozemo sad majnat koji mjesec s nasim kartama, ali ne da se obogatimo brzo nego samo da cuvamo taj ETH koji skupimo pa ako se desi cudo ko i sa bitcoinom bar cemo imati za nove gaming masine :D a cini mi se da ce ETH dogodine biti preko 10k kako je krenuo, svaki dan +3,4% gore ide
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nema vise "novog" Bitcoina, svi su vezani za BTC. BTC ide gore, sve ide gore. I obrnuto.
     
  5. Filozof

    Filozof Aktivista

    upravo, a btc moze ici samo gore, nece on dole nikad vise :D
     
  6. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Što nisam majno dvijehiljadedesete...
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Taj ko je tad majno, davno je procerdao te coinove, jedino ko je namajnao i cekao 10 godina.

    Kad god je val majnanja, oni koji uloze u opremu hoce i da im se to isplati u kracem roku.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma nema zarade sada u kratkom periodu sto se coina tice, to je nekad bilo....
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Oni sto imaju mining farme cim namajnaju, prodaju i sire farmu. Na to sam mislio.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Sena likes this.
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Da, na to sam i ja mislio. Samo eto malo je pogresno bila recenica sklopljenja mi.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  11. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Zašto mora biti računica?
     
    donjapa likes this.
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Mozda ako gledas iz perspektive konzola, onda stvarno nema smisla. Inace gaimng nema $ benifita.
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa omjer ulozeno-dobijeno...za te pare mozes kupiti vrhunski racunar sa svim komponentama i derati sve igre...kao da mora biti 4k rezolucija,na kojoj i ne primjetis razliku.
    Ok je ko ima love za bacanje ali po ovim sada cijenama,mislim da nikome nije jednostavno iskesirati za grafu

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  14. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ja sam danas poceo majnati ethereum sa Pheonix minerom.

    Trenutno imam 26 MH/s i GTX 1080 trosi 97 W, GPU underclocked 1.6 GHz VRAM oc @ 11GHz, GPU temp 39C.

    Prema kalkulatoru dnevni profit je 2.87$.
     
    mirzet1976, donjapa, Sena and 2 others like this.
  15. bhd

    bhd Veteran foruma

  16. Decerto

    Decerto Komšija

    Nije losa cijena s obzirom na situaciju,a i grafa parira 2080 super ili Ti ali sa manje vrama. Al odakle mu 100 komada lol ?
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Ne bi ja slusao vent za te pare. Kamoli sta drugo.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    donjapa, Decerto and aNaToMiC ! like this.
  18. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Moze ona kopati 33-36 u zavisnosti od potrosnje, treba ti eth pill za 1080
     
  19. KingT

    KingT Veteran foruma

    Nema venta na GPU, full cover vodeno hladjenje a ventilatori na radijatorima ne stvaraju buku niti ubrzavaju tokom rudarenja, temp je od 37 do 40C.

    Znam za taj pill, ali mi nesto suhveli jer taj program zapravo mijenja timings na VRAM tj postavlja nize timinge, a i potrosnja bi bila visa kao malo i temperatura.
     
  20. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Samo majnaj i čuvaj dok ne ode na 1.000.000 USD.