All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Čuj zeleni val i 80kmh :D možda u dva iza ponoći. Otiđi nekad malo dalje od te Tuzle

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  2. dams82

    dams82 Komšija

    Ako ti se nekad ispuni želja pa kupiš bmw f10 ili neki drugi bar ćeš bit spreman za te velike prosjeke potrošnje
    Kako ti troši kad ideš van grada, npr prema moru ili slično?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    E nek si mi reko :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Oko 6 na otvorenom, tako nekako. Iskreno kad idem na put, nekako ne gledam jer i ne idem negdje daleko tako često. Naspem pun, na pola opet pun, i tako održavam. Ne volim da sam na putu sa manje od pola rezervoara, jedna sam ostao u gužvi i umalo ostao bez goriva (auto put na Jadranu, požari...) I od tad pazim samo da ima goriva :) a ne koliko troši

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja mislim da je moja vectra 2.0i tako nesto trosila, ono kad izracunam da je na otvorenom 6 litara to je bilo joj ko upaljac :D
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma ja eto imao mondeo MK2 1.8 benzin, mk3 2.0tdci 96kW, I sad ovaj mk4 2.0 120kW. Benzinac I ovaj troše tu negdje, a mk3 je bio oko litar manje u prosjeku...

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Mislim da je tu pola krivice do tog automatika ali opet je puno.
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Svima auto najmanje trosi kad idu na more a meni vise trosi na more nego ovo sto inace vozim. Na more sam natovaren,par planinskih prevoja,nesto autoputa.

    @XTRage
    A nesto ne vjerujem da je automat kriv. Ti novi sa duplim kvacilom saltaju nisko i ne raspiaju energiju kao oni sa hidralicnim konverterom. Cak po fabrickim karakteristikama trose manje od manualca.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma jebo sve ovo danas kad sam vozao raspametio sam se :) S300 Hybrid 2016 godina AMG paket opreme. Bože sačuvaj :) [​IMG]

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
     
    forzamilan likes this.
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja bih se tacno bojao i sjest u takvo auto u Sarajevu. Sve bih mislio napravice neko “saceku”.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma nije baš toliki divlji zapad..

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije al ti ne smijes kupit F10 jer se bojis kradje...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  13. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Pa 20x vise se krade Octavia koja se gore npr spominje od bilo kojeg F10...

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Najgore što on to kao ne bi smio voziti po Sarajevu. Nije kralju GTA, vidi se da previše igraš u posljednje vrijeme.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Pa Octavia ko tuđe auto u odnosu na F10 :) fazon je što se Mercedes ne krade, ako je zanimljiv otmu ga, jer bez ključa ni jedan nije ukraden. A ja nemam para za zanimljive Mercedese :)

    A F10 se krade, ne kao VAG koncern, ali opet ima taj rizik na koji ja nemam volje da se upuštam i zbog kojeg volim Forda.

    Sve ima svoje pro i con jebi ga, I sve je na kraju neki kompromis. Moj brat vozi samo Mercedes, ne gleda ništa drugo. On će radije mečku iz 1997 godine nego škodu iz 2007...

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
     
  16. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Stevie, ja ne znam u kom svijeti ti živiš, vjerovatno ideš pješke ili busem i slikas okolo.
    Ja putujem svaki dan Previle Tuzla na posao, vikendom izlazim vani porodicno, prelazim 20.000 kilometara godisnje, 70% je otvorene, ako auto u prosjeku trosi 2l manje na 100 kilometara, ja ustedim za godinu dana citavu registraciju ili odlazak na Jadran. To meni dakako da znači. Ipak je ovo Balkan, mnoge su stvari drugacije nego na zapadu, a Bogami i tamo će da bude nezapamćena recesija.
     
    Last edited: Feb 13, 2021
  17. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    @dino73n da te pitam, razlika između ovog VW 1.6 TDi CAYC, i 2.0 TDI 81 kw od 2009+, oba CR. Imaju li tu razlike Siemens/Conti, Bosch dizne itd. Ili su svi isti.
     
  18. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ma ja ne vjerujem kakve gluposti valja

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    1.6 siemens a 2.0 bosch. U 2.0 potencijala za remap na oko 170ks. Egr isti na oba. 2.0 cesto bez dpf-a. Turbine dobre na oba.

    Znaci 2.0 dobro bolji izbor al malo je mladih vozila s njim. Na pocetku se pojavio taj od 81kw kao zamjena za 1.9 77kw a onda je taj 2.0 81kw brzo zamjenjen sa 1.6 77kw


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Bio_Sam_Zmijanac likes this.
  20. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pa brate po Tuzli svako drugo auto preko 50k KM, ja dole na Ircu kod onih starih zgrada vidim mercedese od 100k na običnom parkingu. Mislim da je i ta krađa auta skroz oslabila.
    U FBIH se u 2010 kralo preko 1500 vozila, danas je to ispod 400 godisnje, trend je jakog pada.
    Recimo Srbija ima 5000 ukradenih vozila godisnje.