Gdje kupiti Dobru Stolicu :)

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Ghostbusters, Mar 31, 2007.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Gledao nedavno u Jysku. Oko 350KM:

    [​IMG]

    Mislim da bi je ja sa 80 kila slomio za pola godine. Sva se mehanizacija klacka i pucketa. Drzaci za ruke plastikaneri kao iz kinder jajeta. Ništa na njoj nije cvrsto. Ocito bas da nema stolice ispod, tako, 7-8 stoja.
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Najbolje kakvu fotelju uzet.



    Sent from my iPad using Tapatalk
     
    iPlay likes this.
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    ova vec nakrivo, vidi se da naginje u lijevo :D
     
    p4ja and NAILS like this.
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Jel je imao ko priliku uzivo vidit/probati? Ovako na slikama se cini kao plastikaner?

    Ma kupujem nove, pa nikako da potrefim da bas valja :) Prije par mjeseci uzeo u Jysku gaming stolicu, ramena su mi siroka, a ona je uska, pa me tjera da sjedim naprijed povijenih ramena. Pa reko da uzmem kakvu ergonomsku stolicu sada, mesh.
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Pa to, kontam ovako se da 3-4 puta po 200-400KM za neke noname stolice, a jedna Steelcase ce ih nadziviti. O ergonomiji da ne pricamo. Doduse, jest velika investicija, ali sta nije. Ledja su jedna :)
     
  6. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Ova je djelovala najudobnije od svih,a na svaku sam sjeo.

    Oko 400km je ova bila,a vidim sad na piku digli cijenu skoro 600km

    http://vif.ba/salon/hybrid-kancelarijska-stolica/

    Ove iz imteca ide po narudjbi jedino se mozda moze vidjeti u FEF-u licno i oprobati.
     
  7. Hellas

    Hellas Aktivista

    Kupio jedan Leap V2 prije 4 godine. Bukvalno identicno izgleda, nista ne skripi.
    Kupio zeni polovan Leap V2 priej 2 godine bio star 3 godine. Isti slucaj.

    Djeluje mi kao neunistiva stolica.
     
    Esh and selvin like this.
  8. selvin

    selvin Moderator

    Pa garancija 12 godina jelde? Nije dzaba.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Čitao, gledao, kako god okreneš ispade da jedino sa Harmanom nema fule.
    Aeron I Mirra2 koštaju isto kod nas (InDesign radnja), a čitajući po netu raja kaže da je Mirra2 udobnija i da ima bolji lumbarni support. Ima li ko od vas iskustva sa Mirrom?

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Pa dobro to je jos jedan nivo iznad Steelcase-a vjerovatno. Ali dobijes full ergonomiju i sa Steelcase-om. Leap nudi sve sto ti treba. Ne znam da ima i tu kakve fule :)
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Sad pricam sa jaranom, ove Herman u InDesignu su refurbished, tj izlozbeni modeli. Znaci za Hermana samo FEF.

    @selvin - ne svidja mi se leap :)
     
  12. Hellas

    Hellas Aktivista

    12 godina i 5 godina na tkaninu cini mi se. Sjedi se u nioj minimalno 10 sati dnevno ali smo svi perolaka kategorija :).

    Ja sam probao i Aeron i Mirru kad sam uzimao stolicu i meni je Mirra dosta losija. Nije ni udobna za visoku mrsavu osobu. Isti problem mi je bio i sa Embody modelom ali u manjem obimu. Aeron mi je bio slican Leapu v2 osim sto ima bolji recline. Leap v2 je ok i kad podvijes nogu u njemu, Aeron nije.

    Dobre stolice su tada bile i Steelcase Gesture (preskupa kao i Embody te za nijansu manje udobno sjedalo nego na Leapu) Haworth Zody i Humanscale Freedom.

    U principu subjektivna je stvar tako da ne bih ja to bez probavanja kupovao.
     
    Last edited: Feb 12, 2021
  13. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Ja isto preporucujem leap, prije sam sjedio na fotelji i imao sam bolove u ledjima, od kako sam uzeo leap nisam nikad vise razmisljo o tome.
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Bio sam danas u FEFu, Mirra mi premala, žulja noge na prevoju, ne pashe mi. Aeron veličina B nije losa (al bi volio da je naslon za ledja visociji) , tako da će mi veličinu C za 3 dana pa da probam, ona je sva veća. Embody nije losa, al je 3.200KM, previše.
    Pogledat ću i ove Leap, vidim hvale ih svi.

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Leap ima savitljivi taj prednji dio tako da te ne moze na prevoju zuljat, ako mislis na to. Ne pravi pritisak na taj dio. Flexible seat edge se zove ako se ne varam.
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Ovaj dio mi smeta na Mirri. A pogledat cu ovo dan-dva svakako taj Leap. A vidim da kod nas ima Leap, nema Leap V2. A ne pise im ni cijena, zna li ko koliko je love?

    [​IMG]
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Oko 1500 je bila. Doduse s nekim dodacima, nije bazna. Pitaj ih, vjerovatno ima i v2.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    Vedo likes this.
  18. Hellas

    Hellas Aktivista

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk[/QUOTE]
    Ovo u DM Kreativi je Leap v2 iako pise na sajtu Leap. Leap V1 nema u prodaji vjerujem da samo polovan mozes naci star je to model stolice iz 90tih kontam.

    Oko 1500 km kosta sa svim dodacima, a bez headresta. Kod mene jedna ova polovna sto sam uzeo nema podesive rukonaslone i to mi poprilicno nedostaje.
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    Gdje je ovaj InDesign, imaju li neki sajt? Nije ni refurbished losa, ako je cijena naspram toga.

    EDIT: A evo nadjoh ih na olx.
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Al im cijena nije refurbished, 1.800 KM + PDV