Gdje kupiti Dobru Stolicu :)

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Ghostbusters, Mar 31, 2007.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Tek sad vidim da je bez poreza cijena. Onda i nije bas dobar deal. Doduse nigdje ne pise da je refurbished, a i ima 12 godina garancije, ne znam je li to standard i za refurbished?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Tako mi jaran reče, da li je ili nije, ne znam.

    Ja sam probao danas C veličinu Aerona u FEFu, super mi odgovara, tako da je uzimam sutra. Kažu da je nova. Ovo je od "opreme" sto ima. Cudno mi samo sto na predracunu piše 12 mjeseci garancija, moram sutra da vidim zašto nije 12 god. [​IMG]

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    I koja je cifra? Kolega mi rece da se u FEF-u razočarao kad je otišao da pogleda stolice. Neprofesionalno odradjen taj salon, kao da si u magacinu. Nije mu jasno kako su oni zastupnik :) Doduse, bilo je to prije par godina.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    1.700 KM sa PDVom je za ovaj model sa ovom opremom, kao na akciji je sada. Iskreno, mislio sam da ce biti vise. A salon je kao iz Titinog vakta, ni meni nije jasno.
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Pa dobra je cijena. Pogotovo ako je to novo. Je li se ceka narudzba ili imaju na stanju?
     
  6. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ima li sta slicno negdje ali do 300KM? :D
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Pa ima nekih jeftinih alternativa koji su manje vise kopija ovih dobrih brand-ova ali je tesko to naci kod nas.
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Ovu su imali na stanju, a kad naručis čeka se do 90 dana. Made in USA su Herman koliko znam.

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
    selvin likes this.
  9. adsubzero

    adsubzero Komšija

    A ne zna covjek vise ni sta da izabere. Ne smeta mi ni onaj gejmerski dizajn, ali kvalitet je upitan.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Za stolicu ti treba oko hiljade. A vidim da ima odrona šarenih gamerskih stolica koje se prodaju po 700KM. Realno ne vrijede vise od 150$.

    Ja inace koristim fotelju ali sam gledao ovih dana da promjenim i sve do 500-600KM su bile lose. Pogotovo te gamerske. Recimo, nije mi jasno zasto ni jedna od njih nije fiksna. Duže bi trajala. Gamerska stolica dizajnirana po kancelarijskoj stolici je meni paradoks. Nema potrebe da je na jednom cilindru sa točkićima gdje se ledja mogu spustiti skoro 180 stepeni. Ovo nije stolica, ovo je igracka:

    [​IMG]
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Gamerske stolice kao i bilo sta drugo sa pridjevom gamersko je porez za budale. Naprave stolicu da izgleda kao sjediste od sportskog auta i to je to? A ergonomija nula bodova. Od ergonomije mozes podesit visinu stolice :D
     
  12. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ma znam, zato sam i rekao da je upitno koliko su stvarno. A to sa naginjanjem 180 stepeni je realno samo za kurcenje, ni za sta drugo :D
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    sumeir, NAILS, Picoooka and 3 others like this.
  14. selvin

    selvin Moderator

  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Hvala drug, kažu da je sad to akcijska cijena za ovaj model sa ovom opremom, ja mislim da je bas dobar deal.

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  16. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Imao sam priliku da sjedim na Herman stolici u jednom officu dok sam radio.

    Nemam rijeci, vrijedi apsolutno svake marke, kao Goku oblak, lebdis.
     
    Vedo likes this.
  17. sumeir

    sumeir Komšija

    Hairli.

    Koja je bila redovna cijena ?

    @selvin

    Mislim da je najbolje čekati sajmove, možda tu se može neki dodatni rabat "navući"

    Prati pa uporedi cijenu koju je @Vedo platio i koje su na sajmovima, (valjda ih bude ove godine)
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Pa sa ovim opcijama je oko 1.200$ na US Herman stranici. Dodaj na to shipping, dadzbine, marzu FEFa i ispade da je bas dobar deal.

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    Evo cuo sam se i ja s njima, isto su mi rekli sve, kaze da ih imaju dosta na stanju. I traje im to do isteka zaliha. Kako sam je skontao, jedino sto joj fali je synchro tilt?
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Ma mislim da tesko da moze ici ispod. Eto recimo Mirra 2 na akciji je 1350 + pdv, a bez akcije sa full opremom je 2250 + pdv (ako sam dobro zapamtio, preko 2k je sigurno bez pdv-a). A Aeron je skuplji od Mirra 2 u startu 200$. Tako da je on blize 3k ako hoces bez akcije full opremu. Ovoj na akciji fali samo taj synchro tilt kako sam skontao. Doduse mozes na to dodati i drugacije materijale baze, bruseni alu, tockice za parket itd. ali to nije nista bitno za ergonomiju.