Nvidia Ampere - GeForce RTX 3x00

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Jan 3, 2020.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ne mora znaciti da ima, vidis da je iz januara oglas, samo se obnavlja kao kod vecine.
    Neka si uzeo :)
    KAd se skontam da mi je Mickey ostavio za 1750 3080 :D a ja rekao necu hahahahna samom pocetku kad je dosla
     
    Sena and Picoooka like this.
  2. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    @bhd I ja sam propustio dvije prilike za 3080-ke prosle godine .. prvo asus tuf za 1890km na piku,a poslije toga u plusu vision oc za 1990 i na kraju prije 3 sedmice uzmem za 1630km u plusu 3070 vision oc.
     
    Sena likes this.
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    A sta je tu ljudi, propuste se sanse, bude krivo, znam taj feeling, ali ide se dalje.
     
    Picoooka likes this.
  4. bhd

    bhd Veteran foruma

    ma imam sada 2070s, sasvim dovoljna :D
    sigurno idem na 3080 kad se sve smiri, pa za godinu ... :)
     
    Sena likes this.
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma ja, samo pozitive ljudi.
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Dzaba :D
     
  8. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  9. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Oj ljudi moji pa ovo je preslo sve mjere, mislim da graficke kartice nisu nikad bile skuplje u historiji.
    Geldam ove 3090 ovdje u Njemackoj od 2500 -2700 eura.
    Mislim stvarno ja sam 2016 za 1200 eura kupio sebi Mercedesa C klasu C180 sa TÜV-om i sluzio me 4 i pol godine bez vecih kvarova.
    Ne bih vala dao tolke pare za graficku kad ne bih nikad vidio sta je igra vise u zivotu.
    Bojim se samo ako ovo potraje duze vremena ima da dokrajci PC gajming.
     
    iPlay likes this.
  10. iPlay

    iPlay Komšija

    Ja sinoć čisto iz znatiželje stavim svoju Vega 56 na OLX za 990 KM. Jutros 3 poruke "koja je zadnja"?! :eek:
     
  11. Esh

    Esh HWB

  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja sam dva mjeseca cekao kuciste preko DHL standard poste, prije nije bilo tako, ali pandemija je zeznula, UPS na drugu ruku je ostao isto brz kao i prije.
     
    Vedo likes this.
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Nisam znao jbga, prvi put da naručujem sa CU a da šalju direkt za BiH. Gledao dan ranije na CU, nit jedna RTX nije bila u ponudi. I onda u 3 po noći otvorim, vidim ima na stanju TUF3070 i Strix 3070, razlika 50ak €. I onda brze bolje kupuj, dok nije planulo i to, nisam se stigao raspitati oko dostave, spedicije itd.

    Sad, šta je tu je, jedino mi bas zao sto za 2.500KM nisam mogao uzeti high end grafu. Al eto, valjda ce i ovo ludilo oko majnanja nekad proći.

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Meni su cijene bile ludilo i kada su grafe bile 500-600 KM a kamoli sada...kada su par hiljada KM.
    Ne znam gdje je racunica dati toliko para ako sluzi samo za igranje ali eto...dobra stvar je da se investicija moze vratiti a mozda cak i zaraditi .

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    To se isplati samo ovako kao Vedi koji od toga i zaradjuje, a dati toliku lovu za igranje je ludilo.
     
    Vedo likes this.
  16. Vedo

    Vedo Moderator

  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    Pih, ovo bas preseravanje sad.
    Eno gledam na CU Strix, 2500 eura sa njemackim PDV-om to je u usporedi sa ovim bagatela.
    Stvarno neke radnje rokaju do nebesa.
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    Da budem iskren, mislim da Ampere shortage nije samo mining, pogotovo GA102 derivati.
    GDDR6X proizvodnja i yieldovi chipova su slabi, bilo je o tome price jos prije nove godine, ali se magicno usutilo.
    Najlakse je Nvidiji ili bilo kome se sad izvuci na nesto sto je aktuelno, a to je mining.
     
  19. Mujka

    Mujka Komšija

    to me podsjeti kad je na bihnet bf 2 servima bio
    challenge 24h :D :D :D
    mislim da sam jedne godine cak nesto i osvojio orginal bf 2 men se cini :D
     
    bhd likes this.
  20. bhd

    bhd Veteran foruma

    Kad se sjetim hahah tad sam.imao gt 6600 uh

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
    Mujka likes this.