All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Sve je to ok ako si spreman na održavanje, posebno auto te klase. Cijena auta je opala, ali cijena dijelova nije, posebno još BMW.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    vidi, kaze pravite planove da vam se Bog smije... ja planiram. Ne garantujem da necu opet Mondea uzeti. Da sam zagrijan jesam, vec sam i zeni objavio :D ona je protiv ali "dzaba se bunim kad se i onako ne pitam nista oko auta" :) tako da, iskreno, bas mi je zelja da uzmem to auto. Da li cu na kraju moci, mozda se ne daj Boze neko sranje desi pa prodam i ovo...
     
    Vedo likes this.
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    A cuj da bi se nesto realizovalo mora prvo da se stvori ideja, nista bez maste :D
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Samo da nam Qler opet ne zavrsi na dizelu. Spominje neki 530d.
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa kada kod nas ne možeš kupiti benzinca i da hoćeš.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Papreno ces ga platiti sa takvom opremom. Kod nas je BMW najskuplje auto. Skuplji je od mercedesa. Ima ih dosta na cesti ali jako malo ispravnih. BMW je za entuzijaste i morat ces biti spreman na daleko veca ulaganja i cesce servisiranje. BMW je ako imas para i uzivas u autima. Za autoputa a ne grada. Nije od A do B.

    Mozda jeste dvojka gran tourer :)

    [​IMG]
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Skuplja je E klasa od F10 istih godina.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jasta je, ne znam otkud njemu da je BMW najskuplji.

    Imas cak situacija gdje je BMW 1er jeftiniji od Golfa slicnog motora, godista i opreme.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    W212 ide od 15K pa gore. F10 nema dobar ispod 25K. Oko 30 se vrte u zavisnosti od godista, opreme, kilometraze itd. Imaju i jedni i drugi dosta doplate pa se moze naci skuplji mercedes nego F10. Ali ovo isto vazi i ML vs X5. Mercedesa ima za smijesne pare.

    Znaci govorim ako nadjes slicnu opremu jednako ocuvani i slicno godiste (razlika mozda god). BMW je daleko skuplji.

    I ne mislim na mercedes taksiste kao referencu jeftinog. Oni cak imaj istu cijenu kao "obicni". Ali za 20K mozes naci W212 sa dosta opreme dok ja F10 za te pare ne bih gledao. Govorim iz prve ruke sto sam gledao.

    Stevie_Ray
    Govorim za E i 5 seriju ali nasao si pogresno auto. Kec je jako jako skup. Vjeruj ti jeftiniji su socijala sa dosta posla na njemu.
     
  10. nFare

    nFare Komšija

    BMW statistički jedan od brendova koji najviše gubi na cijeni u prvih par godina, pogotivo 5 i X serija, tu je pravo veselje kad skontaš šta si dobio za određenu sumu novca. Treba imati para da se vozi, to stoji.
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ne znam, ja sam gledao ovih dana, istih godina i motora/opreme mečka skuplja...

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Natocio sam rezervoar Qmaxa da vidim malo razliku izmedju gazproma i petrola.

    Presao sam nekih 300km na Qmax. Nema mi onu snagu kao sa gazprom dizleom i to obicnim. Vec dugo ne vozim Gdrive.

    Potrošnja mi se čini ista ali Qmax je definitivno ugladjenije gorivo,mislim motor mi radi ugladjenije. Prije kad u jutro upalim i izadjem iz garaze kasnije se u garazi osjeti da malo smrdi na sumpor a sad se ne osjeti nista. I dok je hladan motor na Qmax je dosta tiši nego na gazprom.

    Jos cu malo istestirati po pitanju ucestalosti regeneracija to ce pokazati koliko dobro izgara jer tu mi je se obicni gazprom polazao bolji od Gdrive-a.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Mujka likes this.
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Vjerujem ja da si vidio skuplji mercedes. Ali ces vidjeti u dobrom stanju E60 po 18-20K. Ne kazem da je realna cijena ali nekada se moze naci dobar w212 da je jeftiniji od E60. Najjeftiniji E60 da je odron i da jedva ide, je 10-11K. Sad skontaj koliko je solidan E60 a opet koliko bi ekvivalent F10 mogao biti. Opet kazem ovo govorim sa terena sto smo gledali.
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Hehe ja bas sad testiram obicni gazpromov i losije meni auto ide s njim definitivno, najvise osjetim na skroz malim obrtajima od 1000-1300. Sa gazpromom obicnim osjetim turbo rupu, ono moram tjerati malo vise u obrtaje da pocne lijepiti, i kruziranje ispod 1300 obrtaja dosta teze ide :). Potrosnja isto ko da mi je veca, recimo Tuzla-Canici-Tuzla sa qmax lako 3,7 (mislim da ce ici i nize na ovim vecim temperaturama) dok sa gazpromom 3.9 :D Jos cu da testiram al definitivno ljepse voziti auto sa qmaxom, ko da nije PD po zvuku :D i odziv na gas instant.
     
  15. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Laboratorij ne bi nasao toliku razliku dva dizela :D
     
    Neraa and Pelikan like this.
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Slusa li ko od vas kada radio ili muziku u autu ili samo zvuk motora ?


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    aha, al dok se testira gorivo onda sva cula na motor :D
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pusti E60, to je vec matoro auto i nema ga da nije grobina.

    U svim klasama je Merc skuplji od BMW-a, izuzetak je valjda jedino stara A klasa.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Merc je uvijek bio merc i ostace merc a BMW je u skorije vrijeme (10-15g) postao neki simbol dokazivanja necega pa samim time i popularnost je dovela i do povecanja cijene.

    U vrijeme prije nego je dizel postao vrlo popularan BMW je važio kao vozlio kojem se cijena topila kao sladoled na vrucini,svi su ga zeljeli provozati ali niko ga nije zelio imati.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro