All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kod mene auto svaki dan drugi zvuk ima ko i svaki dizel, a ovi neke sitnice kao primjecuju :D
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nekom je vino od 3,5KM i od 300KM isto. Nekom je kinez zvucnik i bose/jbl itd isto. Nekom motor radi uvijek isto.

    Nema svako sluha za sve podjednako.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    dmr and dams82 like this.
  3. dams82

    dams82 Komšija

    Odmah mi naumpadoše oni što što kažu od juče mi se malo čuje kad kočim, skineš točak, a pola željeza na disk pločici nema

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma ja vala ne znam da sam ikad nešto Aman primjetio razliku u gorivu. Sipam na EP ili Petrol radi nekog "duševnog mira" a znam da se lažem, znam da je sve isti quratz...

    E nedavno sam za Forda uzeo original darove sa sočivima, ali halogen I nisu xenon. I ti imaju ono praćenje krivine i corner lights Ali mi falio taj modul. E I to sam danas nabavio sutra idem do Forda da to postavim. Baš me raduju te sitnice :)

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
     
  5. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Ja sjednem u auto , vozim, dodjem na odrediste. Ugasim. Kad je rezervoar pri kraju naspem do vrha. Milina.

    Kad postanem rob auta (a necu), tad ga necu ni voziti.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
    Neraa, selvin and Qler like this.
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Da li je neko od vas stavio ljetne gume? Gledam narednih deset dana sve sunce naslikano, poslje toga teško da ljetne neće biti dovoljne.
    A i zadnje zime su više za kakve all season nego za full zimske.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Kakve ljetne prije aprila ne igraj se.
     
  8. dams82

    dams82 Komšija

    Ja jednom stavio ljetne u aprilu pa morao vratit zimske, 2017. čini mi se

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    2012 u maju snijeg pao ja bio na gy eagle f1... Jebo sam gdje igdje išta ima...

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    I ja kontam u maju nabacit ljetne :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Možemo navoditi primjere do sutra, ja gledam kakvo je stanje trenutno. Prošle godine sam u martu stavio, sve pet.
    I sada ću sačekati prvi mart i ako bude i tada prognoza deset dana sunce stavljam ljetne. Ja i tako ne vozim svaki dan, nisam ovisan o autu. Svakako jedva čekam da isprobani ove Pirelli :D
     
    aNaToMiC ! and dams82 like this.
  12. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ja obično nekada u martu stavim ljetne da bih izbjegao gužve kod vulkanizera. Iz istog razloga se vratim na zimske prije zakonskog roka.

    Trenutne dnevne temperature neće naškoditi zimskim, i dalje je asvalt hladan.
     
  13. dams82

    dams82 Komšija

    Ma naravno, bitno je imati lance u gepeku zbog zakonske obaveze. Ja sam sebi postavim jer je na odvojenim felgama, ali zna biti da nemam vremena pa mi mrsko baš po noći, onda čekam April jer tad nemam izgovor

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    @dmr ćaća ima frekvencmetar u guzici :D

    Puhne vjetar sa druge strane ili temperatura bude +-1 stepen razlike i dizne rade u drugom rezimu, i jos milion drugih mogucih faktora, neki jasan zakljucak izvesti nakon pola tanka goriva, pogotovo kad je proslog ostalo 5-10L, je skroz nemoguce.
     
    Pelikan and Haker like this.
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa nocne i jutarnje temperature ce biti 0 ili u minusu sto je nepovoljno za ljetne gume, plastificirat ce se :D
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Izgleda da sam dzaba uzeo ovaj AFS modul za aktivno skretanje farova i corner lights... fali izgleda neki dio na fordaljci i ne radi... bas mi zao...
     
  17. Mujka

    Mujka Komšija

    meni motor radi zavisno kakvo je vrijeme napolju heheheheh
    ako je omora i on hudi xD
    a nekad se gavraniše pa vuče kao konj :D :D :D
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    gledam i invivo sad cijena ko ostali, 1,91KM Promijenili politiku :D
     
    Last edited: Feb 24, 2021
  19. selvin

    selvin Moderator

    Ili su počeli nabavljati od istih dobavljača kao i ostali.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  20. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Petrolova cisterna dosipa, ali evo ja sam testirao sa punim rezervoarom. To InVivo gorivo za 150 kilometara više pređem na rezervoar od cca 50l od Gazprovomog D4 (jeftinijeg dizela).
    Meni je sumnjivo što pričaju da taj vlasnik InVivo pumpi sipa na Energopetrolu :D