Sony PlayStation 5 official thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Jun 6, 2019.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja za ovih 30 godina zivota nisam imao gamepad sa driftom. Idalje mislim da je najveci problem sto ljudi ne peru ruke redovno :D Kad vidim kakve slike ljudi postave na support stranicama, koliko je to sve prljavo, neuredno, najprije ce biti da je necistoca glavni uzrok. Ja generalno ne bih nikad mogao grickati nesto i dirati mobitel/gamepad. Druga stvar, neki ljudi imaju grube ruke, tj ne znaju lagano stisnuti dugme/analog, ili je nikako ili skroz. U to sam se uvjerio kad sam tek uzeo PS4 i dodje prijatelj da probamo FIFU. Gamepad skripi dok igra, kao neka najjeftinija plastika. Meni se srce cijepalo :D Ja nikad do tad nisam cuo da gamepad moze skripati.
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne kontam taj clanak. Svi koriste te iste potenciometre, zasto bi onda bas PS5 kontroler bio problem? Ljudi imaju godinama stare kontrolere pa nema drifta, isti ovaj potenciometar je i u Xbox One i u PS4 kontrolerima.

    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Kao neko ko ne igra na konzolama, najveci problem vidim kod FPS igara gdje je brzo trcanje "klik" sticka. Znaci prvo sto ga moras dobro pritisnuti da klikne i onda na sve to kontrolisati kretanje. Nece potenciometar otici vec samo kućište. Pravi lufta. Sa tim nacinom igranja FPS-a, nema druge vec da siliš gamepad.
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Nema to veze sa prljavim rukama. Moj Switch je počeo driftati nakon par mjeseci. Tada sam čitao oko toga, ispade da njegov analog ima sloj grafita (ili nečeg sl) koji se izlize od upotrebe i onda kreće drift. Jedini lijek je zamjena, sreća pa košta svega par $.

    Dan danas imam X360 gamepad kojeg koristim, imao sam PS4 dugo, sad i Xbox One gamepad - nikad nisam doživio drift sa njima.

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    E ne znam, ali s obzirom koliko ljudi popravi drift sa WD40, ima tu svega. Na srecu, ni na Switchu jos nemam taj problem.
     
  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja imam 3 controllera za PS4 i na jednom imam taj drift koji rijesim tako sto ustima napravim vakum oko stika i pusem. Onda bude ok oko mjesec pa opet pocne malo. Ostala 2 rade normalno, a jedan od ta dva je cak preko 5 godina star. Samo mu malo baterija oslabila. Kako su svi iznjedrili hiljade sati BF igranja u super su stanju.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Al Switch ne koristi iste potenciometre kao ovi ostali... i ja koliko znam jedino je Switch bas ranjiv.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ja sam bas pazljiv sa gamepadom i meni bi jedan mogao trajati dozivotno :D
    Plus sto i ne igram previse...a ne igram sada ni PES...PES je ubica dzojstika i NBA i one borbene igrice,gdje pritisces sve pa sta se primi
     
    p4ja likes this.
  9. Esh

    Esh HWB

    GT7 has been impacted by Covid-related production challenges and therefore will shift from 2021 to 2022. With the ongoing pandemic, it's a dynamic and changing situation and some critical aspects of game production have been slowed over the past several months. We'll share more specifics on GT7's release date when available.
     
    Vedo likes this.
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ipak je to GT, dogurat ce ibdo 2024.
     
    Sena likes this.
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Koji je najbolji GT za ps4 ?

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  12. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Imas samo jedan, GT Sport ali, stvarno nije neka radost. Barem meni.

    GT4 je pojam igre za ovo.
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Esh likes this.
  14. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

  15. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

  16. bhd

    bhd Veteran foruma

    ps5 u fontele 1800 km :D
    koja marza tito dragi :D
    kazu dostupan odmah.
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    i ja da ga imam novog,lupio bi 1500 KM pa ko naleti
    ima ove djece bogatuna,koliko god da stavis,boli njih za cijenom :D
     
  18. bhd

    bhd Veteran foruma

    jbte, svijet je postao jedna velika pijaca :)
     
  19. Esh

    Esh HWB

  20. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ekupi u ponudi ps5. Po akcijskoj cjeni. Ne pise koja je

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk