All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ima razlike, u prinicipu uz Gaz-ovo gorivo djeluje nekako tromije ali ima uglađeniji i tiši rad.
     
  2. Reznor

    Reznor Overclocker

    Molim za pomoc.
    U zadnje vrijeme sam primjetio cudan zvuk oko tockova, nesto kao zvizdanje koje se cuje na sekundu i prestane, ali se periodicno javlja. Nema pravila, nekad je to pri kretanju iz mjesta, nekad pri mijenjanju brzina. Takodjer mi se cini kao da cujem zvuk lupkanja kada smotam volan puni lijevi ili desni tokom parkiranja, tokom voznje ne cujem nikakve zvukove u kabini, pa cak ni kad prelazim preko rupa, samo ako otvorim prozor cujem ovaj neki zvuk oko tockova. Da li je kineticki ili bi moglo biti nesto drugo? Planirao sam na put za vikend, ali eto ovo se desilo, auto ide dobro, sad se vratio s autoputa maloprije ali ne bih se usudio ici na duzi put ako je neki ozbiljan kvar. Takodjer ako neko zna dobrog majstora u Sarajevu molio bih za preporuku. Auto je Audi A3 8P 2.0 TDI 2006g. Unaprijed hvala.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ne mora znaciti da je nesto veliko. Meni se zna desiti da upadne kamencic u celjusti kocnice pa pravi te zvukove kao da drobi.
    Zvizdanje moze biti da je zapekla neka disk plocica, tj cilindar.
    Kineticki kad ode onda drobi stalno kad vozis u krug.
    Lezaj kad ode onda huci u autu kao da si u vozu.
     
    Reznor likes this.
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Izgleda kao kočnice, mozda rucna. Ali ako ima veze sa mijenjanjem brzina, onda nije tocak. Morat ces ipak ganjati servis ali nemoj djabe ici ako ne mozes reproducirati zvukove.
     
    Reznor likes this.
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Takodjer mozes pregledati jel neka felga vise zagrijana od ostalih. Onda znas da je zapekla kocnica.
     
    Reznor likes this.
  6. Reznor

    Reznor Overclocker

    Hvala :)
    I ja mislim da je zapekla disk plocica, jer kao sto vec gore sam napisao ovo cujem samo na momente, nije konstantno, volan se sasvim lagano mota i u kabini nema cudnih zvukova.
    Mijenjao sam lezajeve vec, bas kao sto kazes zvuk isto ko u vozu ili u mom slucaju culo se ko helikopter, to sam zamijenio i siguran sam da nije do toga.

    EDIT: evo javio mi se covjek na jednoj facebook grupi, isto auto isti problem, kaze anker plata na disk plocicama ima neki limic koji se iskrivi i struze te proizvodi taj zvuk.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Last edited: Feb 27, 2021
  7. Reznor

    Reznor Overclocker

    Hvala. Moguce i da je rucna, majstor je zatezao par puta, mozda opet nije podesio dobro.
    Kocnice su ispravne.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    To zvizdanje je turbina :D
     
  9. dams82

    dams82 Komšija

    Jako je teško i nezahvalno dati neki savjet pred putovanje, vjerujem da ima majstora koji sutra rade pa da ti pregledaju auto. Ako lim struže od disk to skroz bezazleno, ali šta kao nije? Često upadne kamenčić u kočnicu pa zna povremeno proizvesti zvuk i onda se smiri neko vrijeme, i to je bezazleno, ali ako je to kod tebe...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Reznor likes this.
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Jel to C klasa w203

    Ej, zna li ko koliko koštaju amortizeri za mog Mondea? Kontam 130-140k prešao, da im nije vakat?

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Ti haman samo trazis razlog da trosis pare bezveze na auto?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma imam osjećaj da su popustili, pogotovo zadnji, a iskreno, volim radije preventivno održavanje nego kad se sjebe...

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
     
  13. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Pogledaj na siluxu, ja njihove cijene uzimam kao neku referencu pogotovo zato što me mrzi zivkati sve ove radnje.

    Prošle godine na moje insistiranje ispitao na tehničkom, imaju svi oko 80% života. I ja sam htio mijenjati jer mislim da su svi otišli zato što su prva ugradnja, pa sam odustao nakon ispitivanja. Ne kažem da ne bih osjetio razliku da sve osvježim s novim, ali neka ih još god-dvije :)
     
    Qler likes this.
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Kupi ti Qleru G30 :)
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    E nema se dineros za G30 :)

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
     
  16. dams82

    dams82 Komšija

    Najbolje i jest provjerit na tehničkom, nekad su bolji ti postojeći nego neki novi lošeg kvaliteta.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    Last edited: Feb 28, 2021
  18. selvin

    selvin Moderator

    Zar to nije 1.3 TCe?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  19. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

  20. bhd

    bhd Veteran foruma

    1.332 ccm

    Zmijanac, ma vidi sve je u opticaju, mada TB ja mislim ne idu na plin.