All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ide turbo na plin al benzin sa direktnim ubrizgavanjem je problem. Cak i kad se uspije uraditi da ide na plin i dalje mora trositi benzin. U nekom omjeru 70-30% ili 80-20%




    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zar nema ona neka opcija ukapljivanja plina? Onda ide na dizne od benzina i nema zasebnih dizni za plin.

    Doduse, ne znam jel to jos zazivilo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma gdje ces plin na ovo...
     
    aNaToMiC ! likes this.
  4. BodySnatcher

    BodySnatcher Aktivista

    pozdrav, prije par dana sam išao na balansiranje, pa mi mehaničari rekoše da su mi 3 od 4 alu-felge oštećene " u srcu".
    prilikom balansiranja, mislim da su 100 gr tegova postavili na felge. kažu da mi se ne isplati a i da je nemoguće
    "peglati" felge te da mi je najbolje rješenje kupovina novih. da li je neko od forumaša imao ovakav slučaj?
    ili ako neko zna gdje bih na tk mogao provjeriti da li ih je moguće "reparisati", za neku ne baš ogromnu svotu?
     
  5. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ja bih prvo odnio kod nekog drugog na balanserku da provjeri. Da su našli da je jedna "otišla" i imalo bi mi smisla.

    Koja je marka felgi u pitanju?
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    U Tuzli imas covjeka koji pegla alu felge, sve se moze uraditi, ujedno ti izbalansira i montira gume. Bitno je samo da nije pukla i da ne nedostaje komad.
    https://fix.ba/profil/damir-b-3

    Mada prvo pokusaj kod drugog majstora, kao sto Samir rece. Mozda je taktika da ti prodaju nove felge.
     
    Last edited: Mar 1, 2021
  7. BodySnatcher

    BodySnatcher Aktivista

    Svakako ću za dan-dva potražiti i drugo mišljenje. Inače, auto uglavnom vozi gospodja na posao, regionalnim putem koji nije tako loš. A felge su , mislim, original seat, jer sam takve vidjao na mnogim seat autima.
     
  8. nivla

    nivla Komšija

    meni se tako covjek nagovorio za felge da nista ne valjaju kad sam kupio prvo auto, a one bez problema izbalansirane na drugim mjestima, tako da je vjerovatno taktika da ti prodaju felge
     
  9. iPlay

    iPlay Komšija

    Ima li neko iskustva ili da li poznaje nekoga ko ima Hyundai Elantru 2018. godinu, motor 1.6 MPI 130 ks?
    Ima jedna ponuda za 18k KM sa osnovnom opremom doduše ali je samo 30k kilometara presla, provjereno.
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nemam konkretno iskustvo s tim vozilom al vozao sam velostera sa tim motorim. Klasicno slabo ide za danasnje pojmove. Naviknuti na turbodizele te snage ono bas jadno vuče dok se ne zavrti u obrtaje. Ali isto tako to godiste za te pare i ta kilometraza nije za preskocit. . Na MPI i plin ide lagano tako da ako nemas bas sportske apetite mozes se kvalitetno navozat za pilicno jefitne pare.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Bio_Sam_Zmijanac and iPlay like this.
  11. iPlay

    iPlay Komšija

    Trenutno imam A4 Avant 2.0 sa 200 Nm obrtnog momenta i 150 KS. Obični atmosferac (FSI).

    Ovaj motor 1.6 MPI u Elantri ima 155 nM sa 130 KS, ali je i lakši.
    Zadnji dizel koji sam imao je bio Megane 1.5 dci sa onom shit Delphi pumpom koja mi je dizne s*ebala (počne se ljuštiti pumpa goriva nakon 200.000+ km i uđe u rezervoar i dovodne cijevi goriva = rezultat: auto u vožni zna izgubiti snagu.

    Ljeto sam na more išao sa najnovijom Elantru koji ima isti 1.6 motor. Treba se definitivno malo naviknuti. Ali mi je taj kilometraža privlačna, sa druge strane nema opreme skoro pa ništa, čak ni komande na volanu... o ovome se konkretno radi https://www.olx.ba/artikal/39722134/hyundai-elantra-1-6-mpi-6mt-2018-29750-km-garancija/
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Vec je neko stavljao ovdje davno tu elantru. Dugo se vrti na olx.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja vala ne je mogao ovako golu voziti... Bas bi mi smetalo...

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bas je golac. Jedini plus je sto je auto relativno novo.
     
  15. bhd

    bhd Veteran foruma

    Mi smo gledali elantru bas tu i onu sto je koristena za "expose" :)
    Mi smo bili prije 10 mj gledali, identicna cjena bila na oba auta.

    Dakle Ne vidmi logiku da auto ne gubi vrijednost obzirom da je polovno., i Da golo ko pista.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Hajde sto je golo vec kakva je ovo plastika?! Izgleda ko plastika sa stojadina ili je do slika :D
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nisi ti sjeo u vw i skodu skoro :) Ne znam sta je gore ona mat plastika imitacija aluminija ili gloss sto kupi otiske prstiju, pa u autu izgleda ko mjesto zlocina :D
     
    NAILS likes this.
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Za cijenu ne znam koliko je realna ali auto ko auto je sigurno dobar izbor za nekog ko prelazi 10k godisnje i ne trebaju mu fensi infotainmenti i navigacije.
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kako nisam sjedim svaki dan :D Sta fali skodinoj plastici, super izgleda spravm ovog gore :D
    svaki dan sjedim u skodi i meni ovo izgleda 10x bolje :D
    [​IMG]
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ovaj auto se realno isplati jedino za nekog ko ce ugradit plin i prelazit 30 hiljada godisnje.