Pesoto - Diskusija

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by NAILS, Feb 2, 2021.

  1. Hellas

    Hellas Aktivista

    Otvorise registracije na mailboxde. Ovo se ubilo za ove njemacke ebay aukcije gdje niko ne salje za Bosnu. Kakvo ti je iskustvo sa njima, trebam li na sta paziti, kako salju, koliko vremena treba da stigne paket i slicno?
     
  2. Ophin

    Ophin Novi član

    Krenuo BA023
     
  3. sumeir

    sumeir Komšija

    Iskustvo odlično, nemam nikakvih primjedbi.

    Neko od kolega sa foruma je predložio mailboxde i tako sam i počeo koristiti.


    Podršaka prilično brozo odgovra na email.

    Obrati pažnju da ono što naručuješ nije neka zapaljiva substanca koja ima na sebi dekleraciju da je zapaljivo ili Li - ion baterije.
    Naručio neke stvari u kojima je bila AA i AAA baterija, to sam dobio.

    Nebi bilo loše da pošalješ email mailboxde prije nego naručiš ako nisi siguran za neke artikle.

    Šalju preko drumskog saobraćaja DHL (Deutsche Post) nakon toga dalje pratiš preko stranice BH Pošte.

    Kada konsoliduješ sve pakete koje hoćeš da ti se pošalju, onda dobiješ fakturu koliko će ti biti dostava.

    Tu imaš konsolidaciju paketa, mislim da je oko 13,50 Eura godišnje.

    Ubaciš SS svega što si kupio, kratki opis i navedeš cijenu i to je to

    Paket stiže od 10-20 dana maksimalno, ja sam išao u poštu i dizao, u pošti platim dodatnih 9.5 KM
    Zadnja pošiljka mi je dostavljena kući na vrata od strane Bh Pošte uplata 9.5 KM plaćaš kuriru.

    Nikada do sada nisam imao problem u vezi vrijednosti pošiljke, u većini slučajeva bude do 299 KM + dostava.
     
    Hellas and Eldorado like this.
  4. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Kako ovo pici "mailboxde"?

    Jel kao pesoto samo što je za Njemacke sajtove?

    Koliko je dostava i sl?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Molio bih da odfurate u temu online kupovina i da se tamo mailboxate pa ce vas natjerati da si otvorite temu za isti kaosto je otvorena iza pesoto.

    Hvala


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    aNaToMiC ! and dams82 like this.
  6. dams82

    dams82 Komšija

    Gledam neki dan kolega tamo pita da li kome kasni roba iz Kine, inače tema Online kupovina je zamrla kako smo prešli ovamo. Pesoto je unio radost u Online kupovinu...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Hellas likes this.
  7. bhd

    bhd Veteran foruma

    8.3 maje dolaze :D radujem se ko malo dite :D hjahaha
     
  8. dams82

    dams82 Komšija

    To one sa velikim stomakom?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

    Xl normalne ba

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  10. Ophin

    Ophin Novi član

    Da li mogu reći Pesotu da zadrže paket u Sarajevu dok ne dođe BA023, i koliko to košta? Pošto sa BA022 stiže samo jedan paket, i to kabal (koji sam realno mogao uzeti na piku ali haj, daj šta daš)
     
  11. Hellas

    Hellas Aktivista

    Probaj cimat Edina na support. Generalno vjerovatno ce moci. Susretljivi su dosta.
     
  12. syd

    syd Aktivista

    Stigli paketici :)
     
  13. Ophin

    Ophin Novi član

    Poslao poruku na viber, rekli da nema problema. Sad još da dođe BA023 i onda sam rahat :D
     
    dams82 likes this.
  14. sumeir

    sumeir Komšija

    Nema geografskog ograničenja odakle možeš primiti pošiljku na adresu u Njemačkoj.

    Zna se desiti kao što je meni bilo da nisam mogao naći proizvod na Amazonu u EU, a kada odabrem dostavu za Njemačku preko Amazona US , proizvod nije na stanju, zato je opcija dostave na adresu u US preko Pesoto-a rješenje.
     
    Eldorado likes this.
  15. Ophin

    Ophin Novi član

    BA023 dobio očekivani datum - 17.3.

    Nadam se da će biti kao i sa BA022 koji je došao par dana ranije od očekivanog datuma
     
  16. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Je li neko narucivao sa aliexpressa? Ruta ali-pesoto-bih

    Koliko se ceka otprilike i sl.

    U glavi mi je da je dams nesto narucivao slicno ali ne mogu se sjetiti je li ali bio u pitanju.
     
  17. dams82

    dams82 Komšija

    Da, ja sam. Naručio led dnevna svijetla za Focusa. Nema ih nigdje drugo osim na aliexpress, a poštarina 150+ dolara prema BiH. I ja naručim na pesoto, platio 5 dolara poštarine, pa mi tražili još 9,ja doplatim i išlo je e-packet usluga koju China Post i usps rade u saradnji, pošiljku sam pratio iz Kine do usa pa kroz cijelu usa od svakog skladišta dok nije stiglo na pesoto adresu.. Sad gledam ima dostava prema BiH na istom artiklu, 28 dolara... A od marta do decembra prošle godine sam čekao da se nešto promjeni i ništa.
    Čekao sam skoro dva mjeseca i na kraju pesoto zaglavi na carini pa i tu još 20ak dana više...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  18. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Gledam nekakvu glupost sto ne mogu nigdje drugo naci nego na aliju, 2 dolara dostava do US, pise da do 17. aprila bi trebalo njima stici.

    Hvala na feedbacku
     
    dams82 likes this.
  19. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

  20. Eldorado

    Eldorado Komšija