Provjera PIK prodavača - If it sounds too good to be true, it probably is

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NaLe!, Jan 18, 2014.

  1. kvaju

    kvaju Komšija

  2. NAILS

    NAILS Moderator

  3. Hellas

    Hellas Aktivista

    Da dodam i da ovaj kliktrade je isti fazon. Ima isto 20000 artikala okacenih gradovi su blizu jedan drugom, ne bi me cudilo da je sve jedna ekipa posto nema sanse da isti lik okaci 20k oglasa 2x.

    Jebo majku i OLX sa nemoderacijom oglasa.
     
    hackintoshOS likes this.
  4. iPlay

    iPlay Komšija

    OLXu nedostaje opcija da prilikom pretrage isključiš "radnje".
     
    hackintoshOS and kvaju like this.
  5. kvaju

    kvaju Komšija

    Ista stvar, i prijavio sam im to dosta puta i žalio se, spameri jbni.

    Taj mixshop i još jedan shop doslovno za svaki jbni artikal koji mene zanima imaju po 20 oglasa, želim ih isključiti iz pretrage, block ne pomaže, pa rekli su riješiti[​IMG]

    Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk
     
    hackintoshOS and iPlay like this.
  6. Decerto

    Decerto Komšija

    trading stranica a nemaju opciju da blokiras korisnika da ne vidis njegove oglase...svasta.
     
    hackintoshOS likes this.
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ne znam je li ovo najprikladnija tema ali da priupitam ovdje,da vidim da li je neko imao slicnu situaciju i da li su ovo neki novi nacini prevare
    Naime,danas na FB mesengeru vidim propusten poziv od nepoznatog lika...i pitam sto je zvao,kada poce pisati ovo na slikama sto cete vidjeti.
    Ja jucer nisam izasao iz kuce a kamoli jos da sam stigao kupiti mercedesa i u Svedsku ici krune zaradjivati :D
    Pa eto ako jos nekome ulete kakvi padobranci ovako,da znate da niste jedini.
    Ja iskreno nemam pojma sta je ovo...lici na klasicni prepad i prevaru ali ko ce ga znati...

    [​IMG]
    [​IMG]
     
    EL NINO CFC, Eldorado and Qler like this.
  8. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Jel ko uspio uraditi ovaj test i dobiti 50 olx bodova :D

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  9. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    @zippoo , Možda najbolje da to sve proslijediš Hifi jel', nek se i oni upoznaju pa će nastaviti dalje ono što trebaju.

    Sit sam ovih varalica i prevaranata... Gramatika im nikada nije bila jača strana :D
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Jeste...dobio odmah bodove :D...sta dobio,vec i potrosio :D
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa mogao sam tacno...poslati cu pa valjda nece mene Hifa peglati a i ovaj FB profil je 99,99% lazni :D
    Ne znam ni koliko ce imati smisla slati im...
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma nista, samo ignore.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  13. Hellas

    Hellas Aktivista

    Trebao si istrolovati ga...

    Ja imam fiksni telefon ostao jos dok su mi roditelji bili zivi nisam nikad iskljucio... sada sa vremena na vrijeme zovu oni sto prodaju razne gluposti i svaki put radim drugu foru i jos nisu zabiljezili da ih jebem.

    Zadnji puta zove zena prodaje nesto...
    Ona: ima li iko stariji od 30 godina tu?
    Ja: imam ja.
    Ona: Ima li ti roditelja tu?
    Ja: ima (naravno nema).
    Ona: mozes li ih zvati?
    Ja: spustim slusalicu i odem u hodnik, proderem se maaaamaaaa, vratim se i kazem doce za 3 minute na spratu je ispod.
    Ona: cekala pet minuta i prekinula vezu.

    1 minut kasnije zove opet.

    Ja: pa sto spustiste, zena izasla, napustila posao i vi prekinuli.
    Ona: daj je sada.
    Ja: opet je sisla sad cu je zvati... odem u hodnik proderem se maaamaaa opet oviii. I dam telefon bebi. Cekala 3 minute i prekine.

    1 minut kasnije opet zvoni.

    Ja: opet vi? Ne moze mama doci recite meni.
    Ona: zovi mamu ovo je nesto za njih?
    Ja: joj reko vi prodajete nesto. Necu ih zvati onda.
    Ona: zasto?
    Ja: oni kad god neko im prodaju neku glupost preko telefona kupe imamo punu kucu tih govana necu da ih zovem.

    Uvjeravala me 10 minuta da to nisu govna i da zovnem roditelje, na kraju da sam bezobrazan i da ovo jos nije dozivjela u "karijeri" .
     
    hackintoshOS likes this.
  14. selvin

    selvin Moderator

    Mozda lik i nije prevara, nego je nasao po imenu i prezimenu i ucinio mu se slican lik. Doduse nije njegovo da bude Sherlock, ali vidis da pita za priznanje krivice. I kako bi te prevario, da odes u mjenjacnicu kod Hife i vratis pare? :)

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  15. iPlay

    iPlay Komšija

    Možda je neki pokušaj prevare, a možda i što @selvin kaže je neko stvarno napravio grešku i tražio na FB po imenu i prezimenu. Lično bih svakako prijavio Hifi ćisto ako je neka prevara ili sl.. Na kraju taj momak mora nadoknaditi taj novac AKO ga je i isplatio pogrešno. Mislim da policija tu ništa ne može, nije mušterija kriva.

    Prije 3-4 godine sam točio gorivo na EP. Pred goriva sam kupio dvije kafe i dvije vode. Momak nije naplatio gorivo već samo kafe i vode, a ja nisam ni gledao račun jer sam karticom platio. Bila je taj dan i neka akcija ASA osiguranja, dobije se neki poklon set za auto ako se ostavi ime, prezime i broj telefona. S tim da sam svakako kod njih registrovan bilo mi je to ok.. Na osnovu toga me našao. Sutradan mi se momak javlja na Fb i piše nije naplatio gorivo jučer i da li bi mogao doći da platim račun, ako ja ne platim, morat će on iz svog džepa nadoknaditi razliku. Provjerio sam izvod SMS poruka i vidio da stvarno nije gorivo naplatio. Otišao sam i platio račun. Mogao sam hladno reći nemam pojma ili ignore, ali ne bi bilo ljudski.
     
    NeTRa1der, Qler and kolinsb like this.
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sve i da nije prevara, ne moze se ovako neko ganjat po imenu i prezimenu na fejsbuku.
     
    hackintoshOS likes this.
  17. iPlay

    iPlay Komšija

    Slažem se, ali ako si nekome greškom isplatio svoju mjesečnu platu, i ja bih ganjao i tražio, bar probao. A ako nije to ta osoba onda se izvinuo. Vrijedi pokušati.
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Vjerovatno ce radnica iz mjenjacnice koja ima platu manju od tog iznosa morati platiti stetu. Sta briga gazdu sto ona ne zna je li kruna ili euro. A ovaj lik je vjerovatno htio njoj pomoci. Nije bas sve crno i prevara, meni se cini ovo regularno. Doduse hvatanje je za slamku, jer se ne vjeruje da ce policija sta uraditi.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa daj prijedlog kako ćeš do nekog doći drugačije? Stavi se u poziociju tog pumpadžije. Ne možeš se obratiti MUPu jer kupac nije ništa ukrao. Možeš jedino provjeriti imenike telecom operatera, ali i to je ravno fejsu, jer ima istih osoba sa imenom i prezimenom.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja kad sam poceo radiit, tada se jos EUR primao uredno, i meni lik racuanr plati pola u BAM pola u EUR. Ja se zajebem i vratim mu 200KM vise kusura... zatvram navece radnju, brojim pazar fali 200KM, dobar komad plate... ja sam od muke dizao kasu da vidim ono kao zadnji tracak nade da nema negdje tih para... lose mi bilo jer to ja nadoknađujem, nema ko.. i taman se pomirio sa time, krenuo da zatvaram radnju kad dolazi lik, sav zadihan, kaze jarane u Mostaru stao da jedem, da platim vidim 200KM vise, krenuo u Crnu Goru, i vratio se nazad da mi vrati pare iz Mostara, kaže da mi se nešto desi na putu znao bih da je zbog ovih para. Od tada ja svaku marku vratim, jer znam kako je...