Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Ima nas koji smo trazili 3-4 puta pa nisu dali i onda peti put ponude 20% na godinu. Jednostavno ne daju tako lako.
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa gdje će dati tako lako, radi se o ogromnoj sumi novca na godišnjem nivou.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  3. DSA

    DSA Aktivista

    [​IMG]

    Ovo je stari ispregovarao sebi.
    Kod mene isto, s tim da su meni dali dodatni eon boks, oslobodjen placanja mjesecne rente i prikljucne takse. Znaci ukupno 65 KM za Eon premium + dodatni EON boks, ja sam zadovoljan
     
  4. Mujka

    Mujka Komšija

    sve po zakonu hehehe
     
  5. DSA

    DSA Aktivista

    Ma pijaca burazeru, šta reći drugo. Realativno je mali procenat ljudi od ukupnog broja korisnika koji im traži veće benefite kao ja i onda imaju slobodu da takvim udovolje ono što im se traži. Evo moj kolega, koji ne prati forume i rasprave ove vrste, njemu ponudili novi ugovor sa popustom 10 KM prviš 6 mjeseci i on zadovoljan. Realno, takvih je 95 posto njihovih korisnika.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Niko nije znao da mozes izganjati povoljnije uslove. Svi se zale ali nista ne rade, jer ne znaju. Moj je otac prije par mjeseci potpisao ugovor. I prosle sedmice domah izgadnja ovih 20% i potpisao novi ugovor.

    Mislim da nije ni 2% ljudi dobilo ove popuste. Jednostavno nis uupuceni i ne znaju da mogu. A opet kazem, mene su nekoliko puta zvali i nisu pristajali na korekcije.
     
  7. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    @BiceBolje Vjeruj da sam dan izgubio pokusavajuci "oziviti" ubee.

    Jedini hotfix je kupiti dodatni ruter, ne vrijedi smetlje praviti. Mnogo njemu fali.
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ubee je los totalno, na kraju sam i ja router kupio.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  9. dams82

    dams82 Komšija

    Najbezvezniji modem ikad


    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Sta vam ne valja sa Ubee (EVW327)?
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    U mene prokuha kad ukljucim 2.4 GHz i 5 GHz u isto vrijeme.
    A zbog telefona u starog mi treba 2.4 GHz.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Meni uredno radi.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Cini se da je lutrija.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  14. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Može li neko na Ubeu predočit rezultate s ovog testa? http://www.dslreports.com/speedtest

    Za ovaj model evw32c ne uspijevam nigdje naći njegov hardver a čim se toliko krije, nije sigurno nešto posebno. Nadalje, nije ni realno očekivati baš vrhunski wireless od onoga što ti operater isporuči.
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Odvrtio sam, 126 Down, 9 Up, modem je Ubee EVW327

    Na speed testu 140 Down, 13 up.

    Na PCu (ethernetom povezan) je uvijek 400/15.

    Meni perfektno radi ovaj Ubee, radi bez problema i 2.4 i 5 GHz WiFi, nemam zamjerke.

    Evo fin review:

    https://axe.rs/hardver/mrezni-uredjaji/ubee-evw327/

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
    Last edited: Jan 30, 2021
  16. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    A ocjene za bufferbloat?
     
  17. kvaju

    kvaju Komšija

    Jel tko zna dali osoba u njemackoj, moze na lg tv skinuti eon app, i logirati se sa podatcima sa naseg telemacha ovdje, i gore imati programe ove odavde?


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  18. dams82

    dams82 Komšija

    Ne znam za tv app, ali može na mob ili tablet i naravno ima ograničenja na nekim kanalima, ali većina radi...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    kvaju likes this.
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja
    Ja sam prije 2 godine u Becu instlirao EON app na Samsung TV, radilo sve OK (neki kanali su imali zabranu). Prosle godine, probao opet - nije htjelo, stalno izbacivalo gresku, vracao TV par puta na fabricke postavke itd al nema sanse. Jedino rjesenje je bilo da pustim sadrzaj na EON aplikaciji na mobitelu pa screen mirrorujem na TV.
     
    kvaju likes this.
  20. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Da li je neko uspio instalirati eon preko amazon fire sticka? Pokusao sam mobilnu aplikaciju prebaciti ali izbaci mi poruku da ne podrzava uredjaj.

    Sent from my LG-H870 using Tapatalk