Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Ophin

    Ophin Novi član

    Ja uvijek koristim svoju BiH billing addressu kad naručujem preko Pesota, 3 narudžbe u 2021, i 8 u 2020. (dijelovi za računar + nova periferija + neke gluposti) preko Amazona i nijednom nisam imao problema :D
     
  2. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Gle, mislim da me je zajebala ova kartica od Rajfajzena, a nešto sam bio uporan a nisam trebao. Jebeš ga, nisam znao da su tako strogi. Evo patim se da dokažem da sam legitiman, vidjećemo.
     
  3. Ophin

    Ophin Novi član

    Kod mene je NLB. Jedini "problem" sam na početku imao sa Logitech stranicom, jer iz nekog razloga nisu prihvatali karticu, kasnije sam skontao da je to jer banka/kartica nije iz Amerike
     
  4. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ne znam je li ko narucivao sta iz UK, zadnje sto sam narucio bila je ona neka stm32 development ploca, medjutim zbog brexita nastao zastoj, nista nije prolazilo na kraju mi covjek vratio pare i kaze javi ako slucajno stigne. Nije mi to tad palo na pamet, narucio rekoh doci ce brze nego iz Kine, jer je bas bilo hitno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Jesam ja vise itema, prosle godine doduse, ali sve je stiglo.
     
    Last edited: Mar 1, 2021
  6. Ophin

    Ophin Novi član

    Ja sam krajem januara (negdje oko 21-22.1) naručio knjigu sa BookDepository i stigla je 12.2.
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kakve veze ima brexit sa kašnjenjem pošte? To kašnjenje se u zadnje vrijeme uglavnom dešavalo zbog pandemije i one blokade zbog novog soja.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kupovao par puta preko amazona zadnjih mjeseci i sve ok.

    Sinoc probam nesto kad "payment method declined"
    Inace mi je Visa glavna kartica. Probam prebacit na mastercard kad dodje blokada acounta. Dobijem mail da se izlogujem i promjenim pass i ponovo unesem kartice i billing adrese i odradim to i ponovo probam kupiti artikal medjutim opet mi odbija karticu.

    Zvao bih banku al do Ponedjeljka nista.

    Ima li neko nekog iskustva?


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Davno mi se to desilo i morao sam novi acc napraviti, zvao banku, zvao cak i Amazon direktno, no luck.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  10. exwizzard

    exwizzard Komšija

    @dino73n Jesil billing adresu pisao onu koja ti je vezana za karticu?
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    E sjetih se, meni su zbog ovoga lockali acc. Sad kupujem sa "istim" adresama i sve je ok.
     
  12. dams82

    dams82 Komšija

    Kod mene je pesoto adresa za billing kao za dostavu na amazon.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Koji vam je max iznos koji ste mogli platiti sa VISA karticom za 1 kupovinu? Jučer na ComputerUniverse bila na stanju RTX3090, 5X pokušao platiti VISA karticom al neće pa neće, uvijek izbaci grešku "ComputerUniverse could not authorize this card" ili tako nešto. Sa istom karticom nedavno platio na istom sajtu 3070 za 999€ bez ikakvih problema.

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Zavisi koji ti je limit na racunu za online placanje. Kod mene u mba(unicredit) aplikaciji podesis taj iznos.
     
  15. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Onda ti je to razlog za blokiran account. I amazon (kad placas) i tvoja banka (kad amazon potvrdjuje transkaciju pa salje podatke) vide gdje je izdata tvoja kartica i billing address mora se poklapat.
     
  16. dams82

    dams82 Komšija

    Nije meni blokiralo account, nego bratu.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Billing mi je pesoto. Ocito trebam staviti svoju. A onda pesotovu za dostavu


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  18. bhd

    bhd Veteran foruma

    preporuka www.hanes.com

    underwear, vrlo kvalitetan. mislim da je danas sutra free shipping.
     
  19. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Hanes su beton gaće.... :D
     
  20. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    U koju zemlju free ship?