BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Moras vidjeti u svom paketu da li je prema svim mrezama ili samo izmedju brojeva koji su u "moj izbor".
    Uglavnom to je bonus onaj...minute su vjerovatno samo izmedju tih brojeva a 500 MB interneta je za svaki broj koji je uvezan u moj izbor
     
    SpookyMoO and dams82 like this.
  2. senad_986

    senad_986 Komšija


    Samo da javim rasplet situacije: Tek nakon sto sam se javio jednom uposleniku BHTelecoma s drugog foruma, dosla je ekipa montera i odradila posao. Kod mene je bio problem sto je za postavku kabla od kutije koja je na kuci do uticnice u kuci bio zaduzen podizvodjac, koji, ocigledno, nije mario, pa su ih pritisli iz BHTelecoma, a na urgiranje kolege na kojeg sam naisao na drugom forumu. Izgleda da kod nas malo sta moze da se uradi regularnim putem, vec covjek haman za sve treba neki vid stele. Zalosno.
     
    edgsi likes this.
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Znaci dobio si optiku?
    To je najbitnije a da se kod nas mora na sve urgirati,haman mora

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    A kako trazite optiku?

    Samo nazovete i trazite na svojoj lokaciji optiku?

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
     
  5. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    To se i može tražiti ako je ona već negdje blizu došla, ovako sumnjam da će oni utrošiti novac na polaganje kabla radi jednog priključka.
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa naravno da se podrazumjeva da su ti je doveli negdje blizu ili u dvoriste,kako rade sa kucama.
    A trazis tako sto podneses zahtjev za paket koji ima vece brzine i za koji znas da ne moze na bakar .

    Meni su za 7 dana rijesili sve a evo brat danas kaze da njemu u zgradu jos nisu,kaze zove i svaki puta kazu nemaju sad vremena,doci ce drugi put i tako vrte evo 20-30 dana.Zove direktno sefa zaduzenog za instalacije,koji je dolazio na teren da vidi moze li se uvesti u zgradu.

    Vjerujem da za zgradu ima puno vise posla pa radije uvode ove pojedinacne prikljucke.

    A njemu treba brzi net zbog posla

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  7. senad_986

    senad_986 Komšija

    Jesam, dobio sam.
    Što se tiče optike, ne može se porediti s bakrom, hem brže, hem stabilnije.
    Preporučio bih svima koji su na BH Telecomu, da nazovu ili pošalju mail podršci i traže uvođenje optike, ili barem VDSL-a, naravno u skladu s tehničkim mogućnostima.
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ping na optici 3-6 ms :D
     
  9. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    Novi kanali u HD rezoluciji
    HRT 2 HD
    HRT 3 HD
    RTL Kockica HD


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    zippoo and SpookyMoO like this.
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Da li neko zna zasto su kod nas kanali samo HD,nigdje nema FHD?
    Kada se gleda preko kodija i iptv listi,bruka kanala je u fhd a kod nas haman nema nijedan.
    Da li imaju neka ogranicenja tehnologije ili ovi misle da je HD i vise nego dovoljan

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
    Last edited: Mar 5, 2021
  11. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Zato što kasnimo u svakom segmentu života u BIH :D

    Ljudi 4k furaju kod nas doplata za HD Ready sliku pa još se hvale time.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ma ne treba ni 4k...razlika izmedju fhd i 4k i nema,kada se odmaknes 2-3 metra i vise a kod svih su veci televizori,pa svako i gleda iz daljine
    A bogami razlika izmedju HD i FHD se itekako primjeti,posebno na velikim dijagonalama
    Nego ne kontam ove nase provajdere...ako on dobija signal u FHD ili vecoj rezoluciji,zasto je i nama ne proslijedi u toj rezoluciji...sta mi ima smanjivati rezoluciju i bitrate
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Pa vjerovatno jer nemaju propusnost toliku.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  14. dams82

    dams82 Komšija

    Kako nema razlike između 4k i FHD? Ja dobro primjetim kad pustim npr netflix u 4k u odnosu na FHD. Možda nemamo svi iste oči za te stvari, ali realno bhtelecom dobro kasni s tim, a vjerujem da za sve kriva loša infrastruktura mreže, sad je lakše napraviti dobru aplikaciju za gledanje tv programa koja radi isključivo putem interneta jer sad sve brzine mogu da guraju kvalitetan FHD... Ja evo više od godinu dana gledam tv preko smart tv app i sve ide kao podmazano...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  15. bhd

    bhd Veteran foruma

    4k standard postao.
    Netflix sav sadrzaj izbacuje u 4k :)
    Fhd ok ali 4k

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Dobro znam ja sta je postalo standard u svijetu ali nisam htio da pretjerujem i za 4K treba velika propusnost,koju vecina korisnika nema...dok se optika ne prosiri na vecinu korisnika.
    Ali FHD mislim da mogu poceti barem testirati i pustati pomalo...smijesno je ovo HD na 55'' i vecim ekranima

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  17. dams82

    dams82 Komšija

    4k na netflix vuče max 15.25Mbps,to je sića za današnje pakete...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  18. bhd

    bhd Veteran foruma

    Sica je za telemach, na telekomu i dalje raja kuburi sa 5-15 MB/s max.
     
  19. dams82

    dams82 Komšija

    Socijala

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    bhd likes this.
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    To 5-15mbit zvuci kao dialup, smijurija.
     
    bhd likes this.