Windows Mobile - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Dog_Father, Feb 11, 2011.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    I moj, i to mi je bio najdrazi telefon (sve dok nisam kupio iPhone).

    Da, aplikacije su krive za sve, to je zacarani krug. Nece niko da pravi aplikacije za platformu koja nema zastupljenost, a nema zastupljenosti bez aplikacija. Realno to sto nije bilo Googleovih aplikacija (izmedju ostalog) je mnogima bio odlucujuci faktor.

    Bili su to bas odlicni uredjaji.
     
    NeTRa1der likes this.
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Da malo ozivimo temu
    Danas stigla prinova Lumia 950 :D

    Naletio i pazario sebi a naleti jucer i lumia 950 XL za 60 KM ali je otisla haman pa odmah :lol:
    Vec dugo sebi planiram neki telefon sa dobrom kamerom ali od ovih starih...Nokiju ganjao i naleti neki dan Lumia 950...odlicno ocuvana za smijesne pare i pazarim ,danas dosla.
    Obzirom da sam koristio win 10 mobile 3 godine,tu mi je sve poznato ali kamera na ovom telefonu je beton...nocne slike u kuci,dnevne,sa blicom...odlicno sve.
    Nisam jos probao van kuce nista uslikati,zima danas,nije mi se izlazilo :D
    Baterija je originalna,drzi slidno...kada se cacka bez prestanka,moze sot 5-6 sati
    Evo par slika,malo nostalgije
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
     
  4. Filozof

    Filozof Aktivista

    ja stete tacno kako propade windows mobile...
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Dobar sistem ali losa podrska za aplikacije i ode sve u lepu materinu :D
    Evo par slika okinutih danas telefonom...nova mackica posluzila kao model :D
    Zumirajte slike za vise detalja,bez kompresije su

    [​IMG]
    [​IMG]
     
    aNaToMiC ! likes this.
  6. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Imam jednu u mint stanju kraj sebe. Često se uhvatim kako pokušavam uraditi neke stvari na Androidu koje ne idu, tipa prečica ili sl... Isto tako i WP je imao dosta mušica i gluposti koje Android jednostavno nema.
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    I ja imam 930 i 950 :) imam i 808 PV :D i danas su mjera za kvalitetu kamere sve tri.
     
    edgsi and zippoo like this.
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ja sam se bas iznenadio kvalitetom slika a moram nabaviti i kakav stativ,da slike budu jos bolje,jer cu slikati mobitele sa njim sada.

    Slusam veceras i muziku preko lumie 950...DAC u njemu je isto vrhunski,bas se osjeti razlika u cistoci zvuka i ostrijem basu izmedju lumie i redmi note 8 pro...a slusalice su od redmija.
    Mogu misliti kakav bi bio zvuk da imam bolje sluse

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ma ne patim ja za tim sto je sistem ugasen...bilo i proslo a sada je android toliko napredovao,da sve radi odlicno.
    Onda to bas i nije bilo tako ali win 10 mobile mi je bio bas legao ali nije uspio kod korisnika.
    Ali se vidi da je ova Lumia 950 bila flagship...wifi 2,4 ghz ide 50 mbps,DAC vrhunski,kamere vrhunske,display 2K...kada zumiras sliku na njemu,vidis najsitnije detalje
    Uzeo sam ga i kao rezervni telefon,ono kada prodam pa ganjam glavni i zbog kamere,valjda ce me posluziti neko vrijeme

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Amoled 1440p ekran na 5,4" 2015 godine :), ima vise ppi od Samsunga S21, uz to Zeiss optika, OIS, 18W brzo punjenje... Ne sjecam se cijene kad je bio aktuelan WP, predpostavljam oko 500KM.
    A sad je 1440p samo u premium flagship modelima koji kostaju milju i po. Xiaomi ce tek sada poceti sa amoled ekranima u redmi note 10 seriji.
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ih, kad se sjetim WP, to su bila vremena. Lumia 920 sa 1 GB rama je palila i zarila, 32 GB interne memorije u 2013 godini za cirka 600 KM.......
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    @Reventon Zato što je 1080 sasvim dovoljna. Moje oči ne mogu skontati razliku.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ne vidis ni na 6.5" razliku, ali zato vidis u cijeni :) Drugim rijecima, prodaju nam muda pod bubrege sa tim "premium" telefonima, vidis koliko im je cijena nerealna.
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa vidim, zato i ne kupujem tako skupe telefone niti se opterećujem kolika je reza ekrana.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Ovo su mnogi govorili ali je istina da je i sistem bio shit. Ko god ga je koristio kao primarni telefon duže vremena je osijedio. A za development da i ne pričam. Hardware je bio top, bez daljneg, pogotovo sa onim bumom kad su spustili cijene pocevsi od 920 pa na dalje. Ali se znalo da od tog dugoročno nema ništa.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    To jest, sto selvin kaze, long term support je bio osudjen na propast, ali eto tada se za relativno male pare mogao kupiti vrhunski phone. To je ono po cemu pamtim Lumiu 920.
    Imam i sad u kuci Lumiu 830, sim slot joj krepo, ali radi drugo sve, ponekad je upalim.
     
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Windows 10 mobile je trash bio.

    8.1 je bio beton.

    Brzina, stabilnost, a pogotovo tastatura i swipe kako je na njoj radio.


    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
     
    Sena likes this.
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Hardver je bio beton. Telefoni su bili brzi ko munja. Microsoft je tada trazio minimalne pecs za njihove telefone. Nije se mogao OS stavljati na bilo sta. To je sve prije kupovine Nokia mobilnog odjela.

    Ali se meni OS nije nikada svidio. Kao da je bio u vječnoj beti i testiranju. Sto bi rekli: trcali oko grma cijelo vrijeme.
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    Idealizirate sistem bezveze, ili niste koristili ili se ne sjecate. Problemi sa notifikacijama, beskonacnim loading-om, black screen, fast drain baterije, storage problemi, update problemi, crash aplikacija, problemi sa vise accounta, itd.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    Last edited: Mar 7, 2021
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    Pa dobro, davno jeste bilo, i nekih se tih problema sjecam, ali nije bas bio toliki shitfest.
    Android i sad ima pola tih problema, a 2021 je....