All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. xman

    xman Komšija

    Najbolje malo/manje auto do 10-11k? Zenska osoba bi vozala,ako je bitno napomenuti?:D
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Neki Clio ili Corsa po meni. Onda bi gledao Fiestu, ili C3. Ibiza isto nije losa opcija mozda.
     
    SamiRX-8 likes this.
  3. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Po meni Clio, mislim da su dosta odskočili, pogotovo s ovom četvrtom generacijom. Šta god da uzme, nek je benzinac ako neće prelaziti puno.
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Benzin obavezno

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
     
  5. dams82

    dams82 Komšija

    C3 ili pežo 208 je fin auto, fiesta takođe... Corsu bih preskočio, clio može proći, Fabia je dobra kupovina najviše zbog držanja cijene i lako se proda...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    A što moraju bit ti sepeti od 2m dužine? Zato što je žensko? :)

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

  8. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Meni Fiesta ko svemirski brod za ovaj interior junk kod Clia..

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Clio je preskup, često kao Megan, a većina u onoj bijeloj boji goli sa opremom, tačno vidiš službeni bio.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    O kvaliteti mogu danima pisati. Kao kinder jaje. Ali sam skreno paznju da je popularno sluzbeno auto. Ta su auta sa tim motorom jako pouzdana.
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Naravno samo kažem da su precijenjeni. Ti dostavnjaci 12 milja sa dobrom opremom 14 pa čak do 18.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne znam sta uzimas za referencu. Taj segment ne pratim plaho. Ali, Fiesta je skuplja. Clio 14-16god oko 11K. Fiesta 10-13god je toliko:

    https://www.olx.ba/artikal/41909119/ford-fiesta/
    https://www.olx.ba/artikal/41548224/ford-fiesta/
    https://www.olx.ba/artikal/41515507/ford-fiesta-1-6tdci-2013god-facelift/
    https://www.olx.ba/artikal/36527681/ford-fiesta-1-0-scti/

    A ukucaj samo Fiesta i Clio na olx i vidjet ces da francuza ima 5x više. Ostaje Corsa dok je Golf 6 preskup. 5-6 hiljada je skuplji od oba.
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Corsa je najjeftinija u toj klasi. Pa se za iste pare moze kupit bolji primjerak nego neceg drugog.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma klio iznad 14k tog godišta, fiesta je jeftinija. Šta je bolje pojma nemam.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  15. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Moze li mala pomoc oko BMW-a E87? (09-10god).

    Koliko je skup za odrzavanje, koji motori imaju problem sa lancem i overall kakvo je vozilo?
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    aNaToMiC ! and dams82 like this.
  17. iPlay

    iPlay Komšija

    Za BMW-a "keca" ne znam, ali znam da su mi dva majstora/poznanika i jedan prijatelj koji je upućen u vozila striktno podvukli da izbjegavam BMW starije modele a i novije zbog održavanja. Većina ih je ofucana + puno ih ima u zapuštenom stanju i sa ugrađenim polovnim dijelovima jer su kvalitetnija zamjenska skupa, da ne spominjem originalne. Ima tu i što ih voza mlađa raja koja baš i nema novčanik za BMW.

    Primjer: Ja sam imao Audia A4 2004. godinu. On na jednom prednjem točku ima 4 lafete, što je znači 8 za prednji trap. Jedna lafeta je bila 100-150 KM + kugle, krainice, seleni, stabilizatori i ostalo. Ima naravno i najjeftiniji kompletan set podvozja za 450-500 KM, ali koliko će trajati? Neki solidan zamjenski set je sam 1.000-1.200 KM. Uglavnom, to je auto iz 2004. godine!

    Da te ne gnjavim puno, ako si se odlučio baš za taj BMW, DOBRO otvori oči i pregledja vozilo u ovlaštenom servisu. Za kilometraže i da se to kod nas uveliko vraća ti ne moram ni govoriti.
     
    Last edited: Mar 7, 2021
    Aldiin likes this.
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Imaju dva keca u familiji/drustvu, bas tih godista, bruku para je otislo na krpljenje oba i nikad kraja na vidiku, i sam bmw je stedio na kvalitetu prvih dijelova.
     
  19. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Neodrzavanje, kupovina smeca i nastavak neodrzavanja.

    O kakvom kvalitetu prvih dijelova je tacno rijec osim o lancu?

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Gotovo sve na osovinama i oko kocnica, nisu ni kupljeni nesto stari, jedan svega par godina, a problemi bili i budu koje ocekujes od auta starog 15 godina.