Windows Mobile - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Dog_Father, Feb 11, 2011.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Android je danas na svemu sto ima ekran. Ne treba generalizirati. Mozda za "android" treba koristiti referencu samo Pixel.
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Pa Pixel jest dobar, ali iskreno placas taj goli Android, a ne daje mi se bas 400-500 eura za OS.
    Ostatak hardwera je poprilicno sub-bar, ali eto, ko ima viska, sto da ne.
    A ovi drugi Android phonovi, Samsung i Xiaomi pogotov, kako je krenulo, za dvije godine ce imat vise ram-a nego vecina kucnih high performance racunara.
    Smijesno jer je u pitanju mobilni OS.
    Nekad imam osjecaj da Win10 bolje barata sa ramo-m nego Android na Samsungu, bas cirkus, cuj 16 GB ram-a na S21, svasta i to jos LPDDR5.
     
    Last edited: Mar 7, 2021
    Reventon likes this.
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nije da imas osjecaj nego je tako, evo meni na mobitelu (RN5) od 4GB rama slobodno 1.6GB, sa jednim otvorenim tabom mozile, 68 aktivnih procesa u pozadini, od toga 10 xiaomi i 7 google. Ocito je lakse dodati jos rama nego optimizovati OS.
     
    Sena likes this.
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa eto sve ti je jasno. Danas su ti skinovi kao još jedan sistem.
    Pixel barem nema problema sa tim.
    Google uopšte ne žali napraviti kvalitetnu konkurenciju nije im mi u interesu. Pixel je samo showcase kako se može.
     
    Sena likes this.
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Sve su zahebali sa win10 mobile.

    Ja na ispitu jednom, i hocu da prepisem nesta, moram brzinski telefon izvaditi, otvaram photos aplikaciju, kad ono loading...


    A vidim opet preuvelicavanje nekih problema androida se nastavlja.

    I sto se tice skinova, zamislite dokle bi android kao os dogurao da nije bilo samsunga prije svega, pa onda ostalih.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Meni windows 10 mobile,nakon prvog updatea nije bio uopste los i nisam imao probleme a koristio sam ga vise od 1 godine...prvo betu pa onda i stabilnu verziju
    Bilo je problema sa aplikacijama kod kojih nisu radile notifikacije,viber je pravio dosta problema,sjecam se ali meni je vecinom sve radilo na lumia 640 modelu,kojeg sam najduze i koristio...2 godine
     
    Last edited: Mar 7, 2021
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Hahaha, zamisljam sebe u tom trenutku, poslao bi B. Gatesa u materinu pred svima :D
     
    EL NINO CFC likes this.
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ne znam, ja sam vala do zadnjeg trenutka bio na WP... I generalno sam bio prezadovoljan sistemom. I danas tvrdim da sad, u 2021 nema boljeg mail clienta na telefonu od onog Outlook na WP.

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Neka hvala, fino se sjecam svih ovih problema sto je selvin nabrojao. Na Androidu nista od toga nisam imao. Zapravo ne mogu reci da imam ikakvih problema, nista mi ne pada napamet.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja se ne sjecam nekih problema na WP. Ne bih rekao da je OS bio ista losiji od Androida. Naravno svi su kao papagaji ponavljali kako nema aplikacija, meni cak ni to nije bio problem. U biti falile su jedino Google aplikacije ili bolja integracija njihovih servisa.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Sena and Qler like this.
  11. selvin

    selvin Moderator

    Tad kad viber nije radio na WP nikako, zalili su se da je do vibera. Sad kad djelimicno ne radi na nekom modelu sa Androidom, zale sa na Android.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    EL NINO CFC likes this.
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Uglavnom da nije do vibera

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  13. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ja neki dan uradio update na lumii 925 na win10.Nista zivo ne radi.Viber javlja da provjerim br kao nije tacan.Skype ne radi.Neke dr aplikacije mislim koristim ga haman samo kao hotspot.Kakva je situacija na toj 950?

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  14. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Viber radi na 640 koju sam prebacio na win10, tako da bi trebao raditi i na 950.
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Moze li se nabaciti android na te Lumije? :D
     
    SpookyMoO likes this.
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja se kontam da nabacim Windows for ARM na nju, da to probam, samo mi zao da sta ne sjebem nepovratno...
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Velika šteta bi bilo :D Pa svakako je mobitel neupotrebljiv, jedino mozes kameru koristit i sms. Sad je bukvalno dumb phone :) Ostale aplikacije su manje vise mrtve. Sto je najgore, mislim kad ih ukinu sa store-a da ih ne mozes ni koristiti cak i ako ih već imaš instalirane.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Viber sam instalirao ali mi mrsko bilo ubaciti drugi sim da aktiviram...uglavnom moze se normala instalirati
    Aplikacija za instagram koja je i prije bila najbolja 6tag,radi kao i prije 4 godine
    OLX aplikacija radi odlicno,kao i prije...sinoc probao
    Facebook ima nesluzbenu app,zove se Likebook
    Mesenger nisam nasao.
    Ovo defaultno sto dodje na telefonu sve radi...
    Onedrive radi
    Youtube radi odlicno...imaju dvije odlicne aplikacije "my Tube beta" i "Awesome tube"...mogu pjevati i u pozadini i sa ugasenim displayom,kao yt vanced na androidu.
    Pdobao sam i navigaciju,ona izgleda radi kao i prije

    Jedini nedostatak u svakodnevnom koristenju sam primjetio zastarjelost web browsera,gdje svako malo na nekoj stranici izbaci da je zastario i ne ucitava stranice kako treba ali vecina stvari radi...html5,flash i to...slusao sam radio stanice online dvije noci.
    Instalirao sam i neki drugi browser ali nisu neka sreca...najbolji opet edge,jer mozes stranicu postaviti kao shorcut na desktop
    Probati cu i viber ovih dana maksuz,pa da vidim radi li bez problema...neko je pisao negdje da i dalje radi kao i prije

    Dakle telefon jos uvijek nije dumb ali je polu-dumb ako uzmemo u obzir da je vecini FB i FB messenger pod moranje

    Ja cu koristiti tri funkcije na njemu...kameru,slusati muziku preko slusalica,jer je zvuk odlican i pozivi/poruke kao rezervni telefon,ono kada prodam stari pa dok ne nabavim novi...par dana
    Sve ostalo sto radi je bonus...znao sam sta kupujem i ono za sta mi treba,to radi.
    Ima li neko mozda onaj countinium dock,i je li probao kada continium na tvu/monitoru...to bi bilo zanimljivo isprobati ali nema ni na olx docka
     
    Last edited: Mar 8, 2021
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Probao ja drugarici to isto srediti na L640 i ista stvar. Viber i Skype rade onima koji su ranije uradili aktivaciju, sada izgleda ne radi nikako. Smeće od OS-a bio i ostao do kraja. Žali bože para koje sam dao na silne WP telefone (jedno 7-8 komada sigurno).
     
  20. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma ja sam to bezze uradio.Zezo se malo da ubijem vrijeme.Svakako tek sluzi ko 4g modem hotspot ;) Smece naravno da je smece

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk