Gaming konfiguracija do 600e

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by guja00, Mar 7, 2021.

  1. guja00

    guja00 Novi član

  2. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Situacija sa grafičkim je takva kakva jest. RX 560 i GT 1050 radije izbjegni, a ako možeš dodaj još 8 GB RAM-a i to ti je to. Svi procesori su uglavnom okej osim 9100f, ostali neće sputavati GTX 1650. Mislim, neće ni on, ali jedini nema hyperthreading, a što će ti to.
     
  3. guja00

    guja00 Novi član

    Znaci sa prvim racunarom (https://www.skycomputer.rs/desktop-...cije/ryzen-5-2600-8gb-512gb-gtx1650-4gb/43783) mogu da ocekujem dobar gaming i fps 70/80 u malo zahtevnijim igrama ?
    I je li opravdava tu cenu od 580 e ?
    Hvala puno za komentar <3
     
  4. sumeir

    sumeir Komšija

    Mislim da ti je bolje pojedinačno komponete da uzimaš.

    Ja bih ti preporučio bolju napojnu i još 8 GB Rama ali bržu memoriju 3200 MHz pa gore.

    Trebaš navesti gdje planiraš kupovati da ti raja može predložiti komponente.

    Sačekaj koji dan dok se još neko od raje javi sa prijedlogom.
     
  5. guja00

    guja00 Novi član

    Kasnije bih uzeo jos 8gb
    Radnja je Sky Computer, radnja odakle su linkovi
    Hocu, hvala
     
  6. Decerto

    Decerto Komšija

    NE UZIMAJ RACUNAR OD RADNJIIIIIIIIIIIIIIII. NE znam koliko puta to moram ponovit. Uzmi individualne komponente od preprodavaca sa olxa koje prodaju sa garancijom. Pa pogledaj samo sta ti ta radnja nudi za 600 eura. A320 plocu koja NEMA ryzen 3xxx support. Sa tom plocom nemas nikakav upgrade path,ryzen 2600 je limit te ploce i vrma. Najgora moguca no brand napojna. Najjeftinije moguce kuciste. 8gb memorije i to jos 2600 mhz,a svi znamo koliko ryzen voli 3200+mhz dual channel memoriju. Graficka srednja zalost.
     
  7. guja00

    guja00 Novi član

    Gledam snimke na ytu i procesor i graficka mogu bukvalno svaku igru da podnesu i to sa lakocom, sto je losa graficka ?
     
  8. guja00

    guja00 Novi član

    Evo brate link pa ako mozes onda nesto da mi predlozis do nekih 400/600 uzimam na rate pa mi nije tako bitna cifra
    https://www.skycomputer.rs/desktop-racunari
     
    Last edited: Mar 8, 2021
  9. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Boljeg, a po normalnoj cijeni, trenutno svakako nema radi nestašice. Može gurati većinu naslova na 1080p, ne brini.
     
  10. guja00

    guja00 Novi član

  11. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Na toj rezoluciji bi trebalo sve da leti.
     
  12. guja00

    guja00 Novi član

    Pa to mi reci prijatelju, prvi si koji nije rekao da ne valja hahahah
    Hvala ti na kom
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Kakav ti je to monitor onda sa tom rezolucijom? :)
     
  14. guja00

    guja00 Novi član

    lg flatron l192ws
    sto je li to lose ili ?
     
  15. KingT

    KingT Veteran foruma

    Nije lose ako se mislis vratiti kroz vrijeme u 2007 godinu.
     
    Decerto likes this.
  16. guja00

    guja00 Novi član

    Iskreno ja sam bas zadovoljan sa monitorom, neverovatne boje ima.
    A jeste star sigurno 10 godina, ali opet je bruka :D
    Sad mi je samo da kupim kuciste pa cu posle lako za monitor ako bude bilo potrebe
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Ma nisam dugo cuo da neko koristi tu rezoluciju, pa mi cudno. Pretpostavljao sam da je neki mali monitor. Ja bih radije ulozio u bolji monitor za pocetak. Prije 10-12 (mozda i vise) godina se masovno kupovali 22", sjecam se po forumu ovdje svi kupovali Samsung 2232BW.

    Doduse sad kad uzmes neki npr. 2k na 27", neces se onda naigrati za 600 Eura na njemu :D
     
  18. guja00

    guja00 Novi član

    Moram brate kuciste prvo, smucio mi je se ovaj,
    Meni ovaj za sad odradjuje posao haahha.
    E ovo te zadnje nisam bas razumeo jbg :D
     
  19. guja00

    guja00 Novi član

  20. selvin

    selvin Moderator

    Ja bih gledao neku konfu sa ryzenom, ali sa nekom maticnom koja je iole future-proof da mozes ubaciti sljedecu generaciju. Tj. cipset B450, A520, B550 i jaci. Za procesor dovoljno ti je da bude Ryzen 5 2600, pa na dalje. Za graficku ti je vjerovatno ok ta 1650 koju si linkao vec par puta jer igras na toj maloj rezoluciji. SSD obavezno, ako se ne moze uklopiti 500, onda barem 250GB. RAM ne znam da li se 16GB moze uklopiti u taj budzet, ali bilo bi pozeljno.