1. zdici

    zdici Aktivista

    Porucis sebi online kod Network Vogosca single mode outdoor opticki kabl 2 vlakna ili vise radi rezerve mada txtv koristi samo 2x vlakna koja su dovoljna i polozis od stana do ormarica i pozoves da te prikljuce :) opticki kabl je sada jeftin da za 1 metar mozes naci od 1.50 do 1.70 KM po metru.

    Poslano sa mog SM-G985F koristeći Tapatalk
     
    Last edited: Sep 13, 2020
    tesy likes this.
  2. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Nisam stigao od posla da odem do poslovnice.
    Jesam se preko maila raspitao.

    Nije optika, nude test 7x dana njihova oprema, a ja platim spajanje kabla koje meni ostaje.

    1.20km metar vanjski
    0.80km unutrasnje


    Da je optika 100% bi bio na txtv vec, ovako cu malo komsiluk ispitati jesu li zadovoljni :)



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  3. Mujka

    Mujka Komšija

    ako nije optika nemoj
    prekoputa mene komsija (5m) puca mu veza
    mene spojili na optiku radi sve ok sem linka ka vani koji je 80-90% od deklarisane brzine
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    nema to veze je li optika ili nije, kod mene ne puca vec 3 godine a nije optika. Bilo je problema pocetkom godine u smislu preopterecenja pa brzina padala, al nije pucala veza.
     
  5. zdici

    zdici Aktivista

    Od 01.01.2021 FOX kanali na TXtv !
    Svaka cast[​IMG]

    Poslano sa mog SM-G985F koristeći Tapatalk
     
  6. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    I poskupljenje od 2,70 KM
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    I još su jedini u Federaciji s optikom hahahaha, doduše malo je slika izbljedila :)[​IMG][​IMG]

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
    Eldorado and zdici like this.
  8. MTV

    MTV Novi član

  9. Vector Ing

    Vector Ing Aktivista

    Kako uskoro krećem sa renoviranjem stana, mislio sam da provučem optički kabl iz vanjskog hodnika u stan jer je TXTV planirao da u narednom periodu provuče optiku kroz zgradu. Moje pitanje je koji optički labl da uzmem, jer kako sam vidio ima ih više vrsta.
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Ne znam zasto bi to radio? Ostavi buzir do ormarica i taman.
     
  11. Vector Ing

    Vector Ing Aktivista

    Pa mislio sam da olakšam sebi kasnije, da se samo spoji, a imam i par "krivina" pa mi je lakse provući kad sve bude raskopano.
     
  12. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Samo ti to razvuci, evo ja imam problema, sin od 1,5 godinu dva tri puta otvorio kanalicu i čupao kablove, a optika je jako osjetljiva.
    Kod mene je ovaj kabal, doduše to je TXTV instalirao.
    [​IMG]
     
  13. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ne znam sta im je tu za pohvalu.
    Pisao sam im kad ce vratiti Fox-ove jos prije dosta godina dok sam jos u Tuzli zivio.
    Najvise sam gledao Fox Crime serije poput Dextera i nisam sve stigao odgledati kad ih je TXTV ukinuo.
    Rekli da ce uzeti u razmatranje i evo koliko je godina proslo da to opet uvedu.
    Telemach i MojaTV su to imali cijelo vrijeme.
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Provlacio ti opticko kablo ili provajder,morati ces zastiti kablo,jer je osjetljivo i ne smije se gaziti i savijati i tako to...tako da ti je najbolja opcija da provuces buzir tom linijom kroz koju ce ici kabal a opticko kablo je lako provuci onda.
    E sada zavisi i kako provajder uvodi optiku...da li u hodnik ispred stana postavi opticku uticnicu,pa iz nje vodu u stan do routera ili uticnicu postavlja u kuci pa onda od uticnice ide takvo opticko kablo do routera.
    BHT elekom je meni kroz krov proveo i kroz buzir u zidu u uticnicu postavio u sobi...pa sam onda od uticnice do routera spojio sa 5m optickim mablom.

    Raspitaj se kako bi txtv proveo instalaciju,da se ne desi,da ti postavis pripremu (buzir) a oni drugom linijom dovedu kablo u kucu :D

    Sto se tice vrste optickog kabla...mislim da je to sve isto i da tu nema razlike nikakve...uzmes jeftinije
     
  15. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Nije sve isto, imaš singlemode i multimode. Oni koriste ovo prvo i veza sa routerom je simplex tj. preko jedne niti ide i Rx i Tx.

    Kao što si i rekao, najbolje nazvati i pitati. Ako već bude sam provlačio kablo onda obavezno ostaviti najmanje 1m viška i s jedne i s druge strane.
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Najbolje je samo ostaviti kanalicu ili bužir i neka oni provlače kabal. To im je par minuta posla ako se kanalica i bužir dobro namjeste i biti će kabal u komadu, neće morati variti svoj kabal na taj koji ti provučeš.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  17. Vector Ing

    Vector Ing Aktivista

    Uglavnom svi ste mi dali dobre prijedloge, sagledavajući sve, najvjerovatnije da ću provući samo bužir sa što je moguće manje krivina, a onda nek oni dalje provlače instalaciju. TXTV već godinu dana razvlači sa ubacivanjem optike u zgradu, tražeči kojekakve dozvole od nas stanara, pa dopise, pozive, uglavnom nisu baš zainteresovani po njihovom ponašanju, ali evo obećali su da će uskoro da krenu sa provlačenjem insalacije. Ukoliko se to ne dogovdi ja ću na Telemach pa će mi svejedno koristiti ova instalacija.
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Ja sam ti odmah i predlozio buzir iako sam htio prvo pitati znas li gdje treba uopste biti drugi kraj buzira? :) Najbolje da se prvo raspitas kako oni rade, kako spajaju, je li vuku sve do ormarica u prizemlju zgrade ili kako vec. Vidim iz Tuzle si, koja zgrada je u pitanju? Mogu pitati druga koji radi u TXTV kako inace rade i imaju li planove za tu zgradu.
     
  19. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    Meni su prije 3 godine (kad sam renovirao stan) rekli da provedem bužir do ulaza, a ja sam postavio 2 za svaki slučaj. Kroz vertikalu spu proveli optiku ali je nisu doveli do ulaza u zgradu a ispred zgrade prolazi glavni vod (Sjenjak A blok).
    Samo bih predložio, što ja nisam uradio, da umjesto bužira staviš alkaten koji je skuplji ali puno bolji od bužira.
    @selvin Možeš li provjeriti kod tog svog hoće li kod mene biti šta na skoro od optike?
    Jedina mi je alternativa BH Telecom ali ne želim IPTV nego pravu kablovsku zbog kanala i budućeg proširenja na druge televizore bez resivera.
     
  20. Vector Ing

    Vector Ing Aktivista

    Jesi, ali pozicija kako sam mislio prvobitno provlačiti nije bila baš najbolja da stavim samo bužir zbog dosta uglova, ali malo sam promijenio putanju pa sad mogu i samo bužir. Jesam iz Tuzle sam, zgrada na Pazaru, tačnu adresu ću u pm poslati. Super bi bilo kad bi mogao to provjeriti i za provlačenje instalacije i za to na koji način oni postavljaju, ja koliko znam od predsjednika etažnih vlasnika trebaju uskoro da krenu sa provlačenjem instalacije, ali oni to najavljuju već godinu dana.