Gaming konfiguracija do 600e

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by guja00, Mar 7, 2021.

  1. guja00

    guja00 Novi član

    Pa ajde da probam, pa kad izracunam javljam, hvala
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mislim da je bolje Intel ako se ne kupuje Ryzen 3000 serija. Tek 3000 serija ima IPC dobar ili bolji od Intela. Intel bi cak trebao biti i jeftiniji.
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Pa ja sam napisao minimum R5 2600. Vjerovatno je ovaj intel i5 10400f sto je linkao zadnji bolji od njeg, ali nema mogucnosti upgrade-a. Onda na cijenu dodaj jos jednu maticnu plocu kad bude radio upgrade.
     
  4. guja00

    guja00 Novi član

    Pa dobro, ali upgrade sigurno necu raditi jer mislim da nema potrebe ako mi bude sve radilo lagano, kad sam sa ovim izdrzao ovoliko godine (AMD A4-4020,integrisana grafika itd ), vala cu i sa tim hahahahaha
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Pa i ja sam pretpostavljao, ali eto moje je da predlozim sta se meni cini bolje :D Idi onda sa ovim i5 sa prethodnog linka. Doduse sigurno je tu neka kineska napojna ubacena? I dodaj jos RAM-a ako ti ne izlazi iz budzeta. Ako se mozes pruziti na ryzen 3000 seriju to bi bilo bolje svakako...
     
  6. guja00

    guja00 Novi član

    Hocu, hvala na predlogu.
    Ako nista trazicu im da mi zamene kuciste i dodaju rama i tjt ?
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Ma kuciste ko kuciste, u taj budzet neces uklapati kuciste od 200KM. Ali napojna je tu fus. Kod nas je to kuciste oko 60KM zajedno sa napojnom, znaci smece... :D
     
  8. guja00

    guja00 Novi član