Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja opet na mu6172 nemam problema sa tizenom, dosta je brzi nego Android na Phillips kod staraca ili kod druga..

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
     
    kolinsb likes this.
  2. dams82

    dams82 Komšija

    Nisam se lično susretao sa tim serijama mu nu ru tu, ali kod mene npr na Q60 je jako brz tizen, brzo se lista, otvara sve brzo, prijatelj ima jedan RU i jedan TU, ali se nije žalio da su spori.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    TU7xxx serija ima prespor chip. Kud ćeš dalje kad Steam Link app podržava samo 1080p, ne može da enkodira 4K.

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  4. Mujka

    Mujka Komšija

    šta uzeti 43" (jer se gleda na udaljenosti od 2-2.5m) da ima makar youtube od "smart" mogucnosti
    prednost sto jeftinije i duza garancija (za mamu pitam)
     
  5. dams82

    dams82 Komšija

    Nemoj mami najjeftiniji, jedna je mama


    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Mujka and Stevie_Ray like this.
  6. selvin

    selvin Moderator

    Vjerovatno neka Tesla ti se uklapa u to. Doduse nije daleko ni neki LG/Samsung po cijeni +100, ali u tom rangu je sve bara-bara.
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    dams82 likes this.
  8. Mujka

    Mujka Komšija

  9. selvin

    selvin Moderator

    Pa vjerovatno onda moze i bolje od ovog iznad naci. Ali eto mozda neko ima iskustvo sa nekim takvim televizorom pa ti se javi... Meni ovo izgleda manje vise sve isto u tom rangu. Doduse neki su 4k, ali joj to nece nista znaciti.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  10. KingT

    KingT Veteran foruma

    Evo 57 dana TV na servisu u EURO servis i nigdje kraja jer ova produzena garancija je zaoravo osiguranje a Partum koji daje osiguranje ne zuri nimalo. Ovi iz servisa nesposobno jer su zapravo samo produzena ruka Kimteca.
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    A sta sa onim ako se čeka duže od 45 dana da mora ići novi uredaj?


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    To je vec prebacen zakonski rok kada su ti trebali popraviti tv i sada ih fino nazovi,reci da su prekoracili rok,da ti daju novi tv i prijeti inspekcijom.Ako te budu sta muljali,odmah nazovi inspekciju i prijavi a takodjer prijavi i pismenim putem.
    Ovdje kod nas nazalost svi prst u uho i boli ih K...zato budi i ti agresivan i bahat sa njima,nisu bolje zasluzili.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  13. KingT

    KingT Veteran foruma

    Sad sam dobio info od servisa kimtec da su obavijestili Partum da nije moguce dobaviti panel za TV 15.02.2021. , ja sam pisao Partumu 2 puta i sad sam ih zvao, kazu nazovite za 1h, klasicno zavlacenje.

    Ne znam sta da radim i kome da se obratim tj kojoj inspekciji , nazvacu za 1h.
     
  14. iPlay

    iPlay Komšija

    @KingT Pošalji mail na inspekciju, priloži dokument koji potvrđuje prijem uređaja na servis. Navedi da je prošao zakonski rok. Pozovi se na Član 18. zakona o zaštiti potrošača. A Član 127. možeš prosijedliti servisu (to su kazne koje ih očekuju). To je završena stvar. Tebe ne zanima gdje je servisni dio, da li je u Kini, na carini ili negdje u skladištu. Zakonom definisan rok od 45 dana je probijen, kraj priče.

    Ne pristaj ni na šta, samo novi uređaj! ;) Ja sam tako radio dva puta kod probijanja roka (jednom sa KimTec-om), u roku od 48h ćeš dobiti novi uređaj. Samo inspekcija, poslušaj me.

    PS: Sa novim uređajem dobijaš i nanovo garanciju od 2 godine.

    EDIT: Kantonalna inspekcija ako si KimTecu dao na servis.
     
    Last edited: Mar 9, 2021
  15. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Koji je proizvodjac TV-a?
     
  16. dams82

    dams82 Komšija

    Philips čini mi se...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  17. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Nista onda. Nadao sam se da je Samsung pa da odnese u ASC - Unitic.

    ASC je jedini ovlasteni u citavom gradu, stvarno korektni momci, nekada sam tu radio, znam da je sve po ps-u.

    A taj EURO je pravi klosarski servis, treba ga se kloniti u sirokom luku. Domod se na njih poziva a nisu o od ovlastenog.
     
    Last edited: Mar 9, 2021
  18. KingT

    KingT Veteran foruma

    Sad sam pricao sa Partum-om , poslali su upte za ponude zajenskog TV uredjaja u tom cjenovnom rangu (1400KM) prodavacima, cim dobiju odg od njih prosljedice mi modele da izaberem koji zelim od ponudjenih.
    Hajd da i to vidim.
     
  19. iPlay

    iPlay Komšija

    @KingT Jesi li se pozvao na inspekciju i zakonski rok?
    Ja što ti mogu preporučiti je Samsung Sony ili LG. Možeš u toj opciji i doplatiti da dobiješ bolji model. Tako sam ja uradio kada sam im dao Phillips na servis.
    Kažem ti, dobit ćeš novi uređaj, to je penal klasični.
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ih za 1400 KM mozes kupiti zvijer od televizora...samsung qled,sony neki iz 7000 ili 8000 serije i svasta nesto